Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek rendesen indult a...

Akiknek rendesen indult a szülés, de császárral végződött, fel tudtátok dolgozni? Hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés

2012. márc. 14. 14:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Miért?!Mert mi csak akkor vagyunk nők,ha természetesen szülünk?
2012. márc. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom az is baj, ha valakit ez a téma megráz.

Igazából jobb lenne, ha mindenki képes lenne ezen pikk-pakk átlépni. De nem mindenki ilyen.

Egyértelmű, hogy az a lényeg, hogy egészségesek vagyunk. S természetesen nem ebben mérik az anyaságot.

De legyünk már toleránsok egymással, és ha valakit a császározás ténye zavar, és nehezen dolgozza fel, akkor ezt fogadjuk el (és esetleg támogassuk is). Nem kell kiakadni, ha valaki később tudja feldolgozni.

Kérdező, a lényeg, hogy nem vagy egyedül ezzel. Én sem tudom magamról könnyen lerázni ezt. Bántott a dolog, és idő kellett. Igen, van ilyen is...

2012. márc. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Most fél éves a kislányom és mára már úgy érzem túl vagyok rajta! Először nagyon fájt, sírtam is sokat, de mára büszkén mondom: császárom volt! Büszke vagyok rá és magamra! Nagy dolog anyává válni mindegy hogyan. Nekem is boldog, kiegyensúlyozott, nyugodt terhességem volt, soha semmilyen probléma nem merült fel. Sürgősségi császár lett 30 óra vajúdás után. Voltak rosszindulatú megjegyzések, melyek akkor nagyon fájtak, de mára le tudom őket reagálni. Simán tudtam szoptatni, nem indult be nehezebben a tejem. Hamar felépültem és van egy borzasztóan édes, egészséges, nagyon kiegyensúlyozott kislányom, aki kötődik hozzám, de nagyon. Imád hozzám bújni, cicizni. Simogat a kis kezével. Imádjuk egymást és kötődünk egymáshoz. Akárki akármit mond a kötődéshez vajmi kevés köze van a szülés módjához. És rájöttem rengeteg nő az életét odaadná azért, hogy a helyemben legyen. Azokat a nőket akik meg becsmérlik császáros társaikat csak kiröhögni tudom. Túl leszel rajta hidd el!
2012. márc. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem még nincs gyerekem,így én nem éltem ezt át, illetve nem gondolkodtam el azon, hogy mitől másabb.

Mégis azon a véleményen vagyok, hogy nem attól lesz valaki jó-, vagy rossz anya, hogy milyen úton szüli meg a babáját, hanem attól, hogy utána miképp bánik vele, hogyan gondozza, óvja, szereti.

Engem természetes úton hozott világra anyukám, még sincs köztünk mély anya-lánya kapcsolat.

2012. márc. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Fúú, nem gondoltam, hogy ennyien vagyunk. Amúgy én úgy érzem , hogy nem nyavalygok ezen, csak szerettem volna tudni, hogy más is érez-e hasonlóan. És igen, ami azért csak jelent valami, azaz nem annyira egyszerű ez a történet. De természetesen a lényeg és a legfontosabb, az egészséges gyermekünk. Köszönöm, az együttérzőknek a válaszokat, idővel biztos könnyebb lesz.
2012. márc. 15. 18:30
 26/28 anonim ***** válasza:
Sok boldogságot és jó egészséget kívánok Nektek!:)
2012. márc. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Engem is relatív téraránytalanság miatt császároztak 3,5 hónapja.Még mindig fáj,hogy nem tudtam megszülni,de már felfogtam,hogy ez volt a legjobb a babának és nekem,így nem lett semmi bajunk.
2012. márc. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Az az ötletem támadt, hogy feldolgozom ezt a témát írásos formában, és a segítségeteket szeretném kérni, a pici babám miatt elsősorban a Budapesten élőkét.

Szeretnék személyesen találkozni azokkal, aki beszélnének nekem az érzéseikről. Természetesen, ha valaki szeretné, és távolabb él, azzal skyp-on vagy e-mailben is szívesen beszélnék.

Úgy láttam itt és más fórumokon is, hogy szükség van arra, hogy beszéljünk róla. Ha valakinek felkeltettem az érdeklődését az írjon privátban és részletesebben is elmondom mire is gondoltam pontosan.

Várom a válaszotokat!

Szép napot!

Atea

2012. márc. 19. 12:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!