Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Iszonyat buta kerdes. Adnatok...

Iszonyat buta kerdes. Adnatok tanacsot?

Figyelt kérdés

Jovore gyereket szeretnenk. De annyiszor hallok olyanokat, hogy milyen nehez a nyari szules, meg az utolso honapok a nagy melegben. De azt is hallom, hogy milyen nehez egy ujszulott babaval telen, foleg, ha ki kell vinni. Stb.

Szoval pironkodva teszem fel a kerdesem:

van ''idealis'' honap a szulesre? Ugy ertem, ha ti valaszthatnatok idopontot, akkor mi lenne az?


Egy masik kerdes. Gyogyszerrel vedekezunk. Mennyi ido alatt megy el a hatasa?


Koszi!


2012. febr. 16. 14:02
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Az elsőt júli végén, kánikulában szültem, a másodikat december elején a fagyokban.

Ha még egyszer szülnék, nyárra időzíteném.


A gyógyszerre meg azt mondta a doki is, hogy nem kell várni, nem olyan lórúgás, hogy fél évet várni kell utána. Nekem abbahagyás után 2. és 3. hónapra fogantak, mindkettő egészséges.

2012. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Én július végén szültem, nekem jó időpont volt. Már csak azért is mert akkora hasam volt, hogy a zoknit meg a cipőt nem tudtam felhízni. Mindig papucsba jártam. Engem nem zavart a meleg, pedig építkeztünk, takarítottam, + ami ezzel járt. Kismamának mindig jó lenni szerintem. :) A szülés meg mindig fáj :)
2012. febr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Nyár ide vagy oda, én augusztusra esküszöm, első baba is így jött, második is így fog érkezni. :-)

Csak előnyeit láttam, igaz, hogy meleg van nyáron, de én pl. nagyon jól viseltem a terhességet, nem volt megterhelő a nyár sem, másfél hónappal a szülés előtt már nem jártam be dolgozni. Így a meleget is könnyebb volt otthon kibírni. Ettem a sok jégkrémet, szuperul éreztem magam. :-D


Ami a babát illeti, nekem jó volt, hogy mikor tél volt, akkor volt 3-6 hónapos, jól elvolt a kiságyban, járókában, nagyágyon. Mire jött a jó idő (tavasz), elkezdett kúszni-mászni, nem kellett félnem, hogy felfázik. Mikor 9 hónapos volt, elmentünk a tengerpartra nyaralni, tetszett neki a homok, babakocsijába kapaszkodva szépen felállt. Nyár volt mikor már megfogta a kezünket és úgy lépegetett, jókat pancsoltunk vele kint a babamedencében. Ősszel megtanult járni, már szintén nem kellett aggódnom, hogy felfázik. Szóval én úgy tapasztaltam, hogy a mozgásfejlődésben tök jó volt, hogy augusztusi baba.

2012. febr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és terhesruhatár szempontjából is szuper volt a nyár végi szülés, csak egy terhesfarmert vettem, meg 38-as helyett 40-es, majd a végén 42-es pólókat néhány darabot, illetve nyári ruhát, amiben jól mutatott a pocak. :-)

Szüléshez is tök jó volt, hogy korán világosodott, későn sötétedett, nekem teljesen más alaphangulatot ad a nyár és a világosság.

2012. febr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Én négy gyereket szültem.Abból kettő decemberi egy januári és egy májusi.Szerintem teljesen mindegy mikor szülsz.

A gyógyszert,ha abbahagyod 3 hónap kell a szervezetnek,hogy kiüröljön belőle.

2012. febr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Március 31.-én szültem, nekem ez a tökéletes dátum :-)

Jó volt, mert mire óriás pocakom lett, lekerült a télikabát. Szép időben vihettük haza a babát, hamar mehettünk sétálni, mire pedig megjött a nyári játszóterezés ideje (nagyobb gyerekkel), egész délután kint tudtunk lenni. (Néhány ciciztetést a padon megoldottunk.)

2012. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Igen, ez nálunk is kérdéses volt. :)


1. rettegtem, hogy télen esetleg nagy pocakkal elcsúszom

2. rettegtem, hogy nyáron nagy pocakkal fulladni fogok

3. nyári babának a hőségben hogyan fogja bírni

4. téli babát hogyan fogok esetleges hófúvásban levegőztetni


Így aztán szeptemberben álltunk neki a babaprojektnek, hogy nyár elején meglegyen a gyerkőc. Össze is jött az első hónapban. :) Június eleji és abban az évben nem volt iszonyat kánikula nyáron.


1. még kicsi volt a pocakom télre, tudtam mozogni

2. nyár elején megvolt a baba, mire jött a következő tél megerősödött, sokat voltunk levegőzni


Ha újra tenném akkor is így csinálnám. :)

2012. febr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Korabban ırtam, hogy a tel nalunk nagyon enyhe 10-15 fok, esely sıncs fagyra, hogy elcsusszak. A nyar vıszont 38-42, attol rettegek.
2012. febr. 16. 19:32
 29/33 anonim ***** válasza:

Itt 26.

Amúgy szerintem ne tervezz, mert a Baba úgyis akkor jön, amikor akar ...

Mi 2008. szeptemberében álltunk neki a gyerekcsinálásnak, első hónapban terhes is lettem, de elvetéltem. Akkor - túl a nagy bánaton - elterveztem, hogy milyen jó lesz, ha januárban nekiállhatunk megint, rögtön összejön, karácsonyra pici babám lesz! Csakhogy 19 hónapig semmi nem történt ... 2010. júniusban lettem terhes, és maradt is meg, amikor már nem is hittem, hogy sikerülhet.

2012. febr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Nyáron a nagy melegben jobban vizesedsz.Én 2011 decemberében szültem a nagy melegben iszonyatosan vizes volt a lábam.Míg nem volt nagyon hideg sokat sétáltunk a babával,most meg be vagyunk zárva,csak autóval közlekedünk és csak pár percre megyünk ki,de ha azt nézzük a 40 fok melegben sem lenne ez másként egy újszülöttel.

Ideális hónap szerintem nincs a szülésre.Megtervezni meg pláne nem egyszerű.Én azt szerettem volna ha nyár elején szülök,de a természet közbeszólt.Nagyon nehezen sikerült a baba és már mindegy volt mikor érkezik csak jöjjön már.


Mi is gyógyszerrel védekeztünk előtte,amikor abbahagytam annyira össze-vissza volt a ciklusom,hogy amiatt nem sikerült a baba.Van aki az első gyógyszermentes hónapban terhes lesz.Ez is egyénfüggő.

2012. febr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!