Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Iszonyat buta kerdes. Adnatok...

Iszonyat buta kerdes. Adnatok tanacsot?

Figyelt kérdés

Jovore gyereket szeretnenk. De annyiszor hallok olyanokat, hogy milyen nehez a nyari szules, meg az utolso honapok a nagy melegben. De azt is hallom, hogy milyen nehez egy ujszulott babaval telen, foleg, ha ki kell vinni. Stb.

Szoval pironkodva teszem fel a kerdesem:

van ''idealis'' honap a szulesre? Ugy ertem, ha ti valaszthatnatok idopontot, akkor mi lenne az?


Egy masik kerdes. Gyogyszerrel vedekezunk. Mennyi ido alatt megy el a hatasa?


Koszi!


2012. febr. 16. 14:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Szia. Az első fiam májusi,második márciusi. Nekem nagyon bevált ez az időszak,se hideg-se meleg nem volt. Rengeteget sétáltunk és jól megerősödtek,mire jött a tél. Most viszont augusztus elejére vagyok kiírva a harmadikkal és a nagy meleg miatt félek,hogy bírom majd a várandósságot. A babát meg még sokáig jó időben tologathatom ide-oda. Jobban paráznék,ha télen születne pl ilyen időben,mint ami most volt-van.
2012. febr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Van egy decemberi és egy áprilisi gyerekem.

A decemberinél az volt a jó, hogy mire izgő-mozgó lett, addigra pont kitavaszodott, sőt nyár lett, és simán ki lehetett rakni a szabadba egy plédre, hadd napozzon, mocorogjon kedvére. Télen ez azért macerásabb, főleg, ha nincs hó (bár egy féléves még nemigen élvezheti a hóban hempergést...)

Az előttem szóló érve is jó a gyümölcsökkel, zöldségekkel.


Az áprilisi gyerek a kisebb, így ez kicsit speciálisabb volt: jó volt, hogy pici korában is sokat levegőzhettünk, játszóterezhettünk a naggyal, a míg a kistesó jókat durmolt a babakocsiban a levegőn. Négyhónapos korában nyaralni mentünk, nem éreztem a bezártságot az újszülött, kis csecsemő mellett.

2012. febr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Az én lányom októberi, és ez nekem így jó volt. Tény hogy nem könnyű a telet átvészelni, de azt soha sem könnyű, még ha nagyobb a gyerek, akkor sem - kicsiként be kell bugyolálni, mikor még nem jár, a lucsokba nehéz kivinni, ha már fut tiszta kosz lesz stb. :)

Ami nekem pozitív volt az októberi születésben, hogy addigra lett kúszó-mászó a babám, amikorra elmúlt a tél. A mi lakásunkat hiába fűtjük, tök hideg a padló, így örülök, hogy nem télbe mentem bele egy földön kúszó babával. Féltem vlna, hogy állandóan hideg a padló és megfázik.

Amúgy meg bármikor is jön a baba, az anyuka úgy alkalmazkodik, és azt a hónapot fogja a legalkalmasabbnak látni, amikor a baba tényleg megszületett. :)

De ez így van rendjén.

2012. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

TAVASZI SZÜLÉS A LEGJOBB.


4 gyerekes

2012. febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Március végén született a lányom, ha lesz kistesó, akkor őt is hasonlóan szeretném időzíteni. :)

Amúgy tényleg nincs olyan szerintem, hogy ideális idő, mert télen nagy pocakkal necces, hogy elcsúszol, nem ér be a kabát, stb..., nyáron meg aki nem bírja a meleget, azért kínlódik.

Az öltöztetés és a szellőztetés szempontjából nekem bejött a tavaszi szülés. Áprilisban már enyhe idő volt, akkor vittem ki a lányom először, most 10,5 hós és az öltöztetés egy horror. Utálja a sapkát, a vastag overált, az öltöztetést a vetkőztetést, mindent, ami ezzel jár. :)

2012. febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Hat szınte mınden ıdoszak mellet olvastam pro es kontrat.

Tenyleg aranyosak vagytok, hogy ennyıen valaszoltok es segıtetek nekem.

2012. febr. 16. 14:24
 17/33 anonim ***** válasza:
A lányom február 24-én született, és nagyon jó volt. Hazajöttünk 28-án, március 03-án már kint voltunk a teraszon, mert kellemes, enyhe idő volt. Nyáron mehettünk minden felé, mert már nagyobb volt. Most élvezi a szánkózást és a havat. Tavasszal meg már mehetünk játszótérre bandázni. :)
2012. febr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
A lányom május közepén született, szerintem egyik legideálisabb időpont (a késő tavasziak nagyon jók). Nem kell a nyarat végigszenvedni nagy pocakkal, főleg ha vizesedsz, amikor megszületik jó az idő, még nincs kánikula, ugyanakkor hideg sincs.
2012. febr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

SZERINTEM MEG MINDENKINEK AZ A LEGJOBB, AMIKOR ÉPP SZÜLT :)))


(én korábban már indokoltam is, de most leírtam a válaszokból a levont konzekvenciát :))

2012. febr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy mindegyiknek megvan a maga előnye, ezért nem jelenthetem ki, hogy melyik a legideálisabb.

Én kora ősszel szültem, és nagyon jól bírtam a nyarat pocakosan, imádtam, hogy nem kellett magamra cibálnom sok és vastag ruhát nagy hassal.

A tél épp enyhe volt, mikor lányom kicsi volt, úgyhogy akkor azzal sem volt gondom.

De feltételezem, ha tavasszal/nyáron/télen szülnék akkor azt is imádnám, és megtalálnám benne a jót.

2012. febr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!