Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Adnal tanacsot? . Masodik...

Adnal tanacsot? . Masodik terhessegre keszulok.

Figyelt kérdés

A lanyom 2,5 eves. Az elso szulesem borzalmas volt. Igazabol nem sokmindenre emlekszem, mert reneteg vert vesztettem es el is altattak.

A ferjem mondogatja, hogy vallaljunk be egy masodikat. En is szeretnek, de ha a szulesre gondolok.....Meg terhes sem vagyok, de mar rosszakat almodok. Tanacs?


2011. okt. 6. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
gondold át, mi volt borzalmas, és azon hogyan tudnál változtatni. Lehet, hogy segít egy szülésre felkészítő tanfolyam, vagy jóga, akupunktúra, vagy bármi ilyesmi. Segítenek ezek lelkileg is felkészülni, és jobban fogod tudni, milyen helyzetben mit tegyél. Az akupunktúra pl enyhíti a szülési fájdalmakat is. De ha nagy gáz van, és megértő orvost találsz, lehet programozott császár is... De inkább az előzőeket próbáld meg! Biztos sikerül, csak alaposan nézz körül!
2011. okt. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy rá felkészülve, se testileg, se lelkileg, szerintem várj még vele 1-2 évet.


nem kell futószalgon szülni, csak mert ez a trend.


érezni fogod, ah kész vagy rá.


2x szültem hasonló körítéssel, mint te nem is szülénk harmadszor:-((

2011. okt. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem vagyok a helyedben, ezért nem érzem át teljesen a helyzeted, de én azt hiszem igy járnék el:


ha nagyon komplikált volt az első szülésed(márpedig a leirtak alapján az volt) én valószinünek tartom, hogy nem is engednek majd simán szülni, hanem eleve császáros leszel. és akkor nem kell átesned mégegyszer egy ilyen nehéz szülésen. én is csáaszáros lettem az első babámmal, tudom h utána nem egy leányálom nem kell lehurrogni senkinek:) de szerintem a te esetedben jobban járnál igy, s ezzel szerinte az orvosod is egyet fog érteni. akár meg is beszélheted vele előre, az előzményeket ismerve nem hiszem h akadálya lenne. akár még a teherbeesés elött kikérheted a véleményét.

de ha tényleg ugy érzed h nem vagy rá felkészülve, akkor várjatok még egy kicsit. bár erről nekem az a véleményem. h 1év mulva is ugyanugy félnék a helyedben...

én ujra babát várok, s remélem sikerül ezuttal természetes uton szülnöm...persze közel sem mindenáron...

sok sikert nektek

2011. okt. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasonlóan jártam, nekem is altatás lett a vége, meg vért kaptam, majdnem ottmaradtam, azzal a különbséggel, hogy nekem maga a szülés nem volt egyáltalán rossz élmény.Csak utána adódtak komplikációk.Most fél éves a második gyerkőcöm, na, vele a terhesség volt nehéz, a szülés az másfél óra alatt lezajlott simán.Nincs két egyforma terhesség és szülés...hinned kell benne, hogy most minden jól megy majd.
2011. okt. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
AZ első lányommal 2napot voltam a szülőszobán,ezután indították a szülést.Még 16-órát vajúdtam és 3cm -re nyílt ki a méhszájam.Ahány orvos volt a szülőszobán az mind megvizsgált és a 16 óra elteltével amikor már nagyon rossz volt a lányom szívhangja akkor döntöttek úgy ,hogy sürgősen és azonnali császár kell.A műtőben közölték velem,hogy csak perceken múlt a lányom élete. Ezért amikor a második lányomat szültem az orvosnál az volt az első dolgom,hogy bejelentettem neki csak császármetszéssel vagyok hajlandó a gyereket világra hozni és elmondtam neki ,hogy mit éltem át az elsőnél. A válaszára azonban nem számítottam amikor a papírjaimat nézte testmagasság,lábméret,medence méret...hölgyem ön nem is alkalmas a természetes úton való szülésre.Hát igen csak meglepő dolog volt számomra ,így lett úgy meg a második lányom,hogy még fájásaim sem voltak elérkezett az idő és kivették. Ezért azt ajánlom beszéld meg az orvosoddal de szerintem egyik orvos sem vállalná a kockázatot ha már egyszer problémák adódtak a szülésednél,így biztosan császármetszés mellett dönt. Az én véleményem inkább 3 császár mint 1 szülés.
2011. okt. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!