Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Iszonyat buta kerdes. Adnatok...

Iszonyat buta kerdes. Adnatok tanacsot?

Figyelt kérdés

Jovore gyereket szeretnenk. De annyiszor hallok olyanokat, hogy milyen nehez a nyari szules, meg az utolso honapok a nagy melegben. De azt is hallom, hogy milyen nehez egy ujszulott babaval telen, foleg, ha ki kell vinni. Stb.

Szoval pironkodva teszem fel a kerdesem:

van ''idealis'' honap a szulesre? Ugy ertem, ha ti valaszthatnatok idopontot, akkor mi lenne az?


Egy masik kerdes. Gyogyszerrel vedekezunk. Mennyi ido alatt megy el a hatasa?


Koszi!


2012. febr. 16. 14:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
73%

A fiam július végén született, és próbáltuk a tesót is ekörülre időzíteni - be is jött, augusztus elején jön a tesó.


Én abszolút pártolom a nyári szülést, nekem nem volt gond a hőség, pedig alapesetben egyáltalán nem bírom.


Viszont a gyereket már szinte azonnal vihettem sétálni:)


És nem mellesleg engem a rengeteg ruha nagyon idegesített, főleg mert télen is voltak hőhullámaim. Nyáron csak belebújtam egy papucsba, meg egy lenge nyáriruhába, és teljesen jól éreztem magam:)

2012. febr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
59%

március-április,és akkor még langyos időben nagyonpici,jóidőben szülsz,mire nagy meleg van,már pár hónapos,viheted strandra,mire tél,addigra kúszik,élvezi a havat


fél évet mondanak a gyógyszerre

2012. febr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
59%

1.baba decemberi, 2.baba október végi, 3.baba is októberi lesz (idén). Nekem bejön ez a téli dolog. Ugyanúgy ki lehet vinni télen is, csak fel kell öltözni + őt védi a babakocsi, és ha vigyázol a higiéniára, ne látogassanak meg titeket beteg emberek, akkor minden oké.

Tél elején, ősz végén még okés a terhesség, mert nincs még olyan hideg, nem kell új télikabátot venni, mintha mondjuk februárban szülsz. Nyáron még nem olyan nagy a pocak, kényelmesen el lehet lenni.

Nekem ez az októbertől decemberig időszak a szülésre nagyon bejön :)

2012. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
59%

Hát ilyen nincsen, föleg hogy a legtöbb embernek nem akkor jön össze amikora tervezi akár éveket is várnak.


Gyógyszernél akár rögtön lehet babázni, így manapság már egyetlen egy babát sem vesznek el ha gyógyszer mellett esnek teherbe, mert ahogy a használatin is rajata van már 2-3 szem kihagyása is okozhat peteérést.

Szóval elsö hónatól lehet próbálkozni.


Nekem szeptembeben született a lányom, augusztus totál hüvös volt. Október november pedig gyönyörü folyamatosan kint voltunk.

Most született a barátnöm kislánya, már 4 hetes de nem tudtak kimenni mert -16 fokok voltak rendszeresen, és +5 fokig em viszi ki a koraszülött apróságot.


Második nekünk Juliusban jön, lehet meleg lesz, de majdcsak kibírjuk, de ott lesza hsozzú ösz, ami mindig szép.

2012. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Én szeptember végén szültem, a legnagyobb melegben csak kínlódtam a hatalmas pocakkal. Ennyiből volt csak rossz a nyári terhesség nekem.

Nekem 3 hónapot mondott a doki a gyógyszerre.

2012. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%

Szia,


Július végi a babám, másodikat is így szeretném, nekem bejött :)


- terhességem elején volt tél, tehát nem kellett télikabátot venni a nagy hasra, mert még nem volt hasam

- nem kellett félni, hogy nagy pocakkal elcsúszom a jégen

- nyáron könnyebb nagy hassal öltözködni, nem kell terhesruhatár, mert elég pár leggings és helyes kis tunikák

- nem zavart nyáron, hogy nem mehetek strandra, mert tudtam, hogy mindjárt megszületik a baba, így azzal foglalkoztam :)

- mivel jó idő volt, két hetesen már mentünk nagy sétákra :)

- plusz: egy teljes évem volt arra, hogy nyárra és a bikiniszezonra ismét csinos legyek és olyan testem legyen, mint terhesség előtt :)))

2012. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előnyös a téli baba. Nekem mindkettő téli. Valóban a levegőztetés nehézkesebb,de ahogy érnek szépen lassan a zöldségek,gyümölcsök,úgy lehet adni neki,és mindig frisset kap.(Igen ebbe bele lehet kötni,de a korai hozzátáplálás híve vagyok,a tápszeres babáknál. Mindkettő az volt sajnos) Nekem a terhesség is jó volt így,mert nem bírom a meleget.Nagy pocakkal meg nem is tudom mit csináltam volna.
2012. febr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom!

Az a helyzet, hogy ahol lakom, ott a tel 10-15 fok korulı, de a nyar az 38-42 (meg felho sıncs), es 5 honap eso nelkul.

Talan akkor a kora osz, vagy a tavasz jo lehet. (Nem mıntha a babak csakugy gombnyomasra jonnenek. Lehet, hogy magasrol tojnı fog anyucı terveıre).

Nem tudom. A parom mar kerı, hogy ne szedjem a gyogyszert, de en nagyon felek. Nem csak emıatt, hanem mert nem ertek a babakhoz.

2012. febr. 16. 14:15
 9/33 krisztivan ***** válasza:

Szeptember elején született a fiam.Hatalmas pocakom volt és mindig melegem,de valahogy annyira lefoglalt a rugdosása hogy nem is volt rossz a nyár.Szeptemberben pedig még jó idő is volt a sétához.Utána meg már felöltöztetve is ki tudtam vinni.

A mostani gyógyszereknél már nem szoktak hónapokat várni mlagfeljebb 1 hót.Legalábbis a dokim ezt mondta.A régebbi tipusú fogamzásgátlók voltak tele nagyon hormonnal.

2012. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Lehet már írták, nem olvastam végig mindenkiét. Szóval a tavaszi szülésről tényleg igaz, amit írt előttem valaki, én kettőt szültem tavasszal (egymást követő években). Viszont ha azt nézed, pont télen kerül abba a korba, amikor nem egy leányálom felöltöztetni, mert kapálózik ellene, és sokszor végigordítja, amíg ki nem lépünk az ajtón. Egy tél eleji baba első évben ilyet MÉG nem csinál, következő télen MÁR nem. Nekem mindkét terhességem nyáron kezdődött, és teljesen rosszul voltam a nagy melegtől. A terhesség végén viszont már nincsenek rosszullétek, de a teher nagy - ennek ellenére szerintem ilyen szempontból könnyebb, ha nem nyárra esik a rosszullétes időszak.

Én egyedül azt szeretném elkerülni, ha tehetem, a következő babával, hogy nyár elején szülessen. Akkor strandolás szinte egész nyárra ki van lőve.

2012. febr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!