Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hétfőn lesz progis császárom...

Hétfőn lesz progis császárom a debreceni klinikán. Bármilyen tanácsot, tapasztalatot szivesen veszek? Irjatok légyszi

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Huh hát nekem h. szülés volt de írok pár dolgot.


vigyél enni!! legyen nálad szalámi sajt v. amit szeretsz mert a kaja nagyon szar.

vigyél bögrét mert teát /tejeskávét adnak a reggelihez.

vigyél tányért mert kistányért adnak amin vágni nem lehet de enni se rendesen.


vigyél pelenkázólapot v. valamit amire ráfekteted a picit mert a szobában az ágyadon fogsz pelenkázni nincs erre pelenkázóhely.


pelust adnak törlőkendőt vinni kell a wc -k tiszták.

a váró huzatos köntöst a babának kis sapkát vigyél.

plédet is neki mert csak egy kis pokrócot adnak.

vihetsz neki saját ruhát is nyugodtan.

fürdetni nem te fogsz hanem a személyzet .


kérdezz inkább...

2011. márc. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Tényleg kérdezz inkább, mire vagy kiváncsi?

Magára a "szülésre", a felgyógyulásra, vagy hogy a debreceni klinikán hogy mennek a dolgok?

2011. márc. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
csaszi után egy pár óráig nem kelhetsz fel és még a fejed se nagyon emelgetheted, olyan innivalót vigyél amit fekve is könnyen tudsz használni, ne csak nagy üveges vizet, hanem pl kis szívószálat üccsit, vagy csak szimplán szívószálat és vkit megkérsz hogy töltsön neked.
2011. márc. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.megpróbálok összeszedni pár kérdést ami foglalkoztat és holnap kiirom ide.ha tudtok nézzetek be.köszi
2011. márc. 11. 19:13
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok.Akkor lenne egy pár kérdésem:

-Ha viszek be laktoherb szoptatós teát annak tudok majd vizet melegíteni vagy jobb ha apa hozza be elkészítve?

-babunak csak bodyt vigyek vagy tipegő is kell?

-mellszívót érdemes bevinni?

-a mintacsomagot mikor kapom meg?mert ugy hallottam hogy van benne popsikrém és akkor azt nem vinnék.vagy rakjak el?

-a nővérek milyenek?érdemes nekik pénzt adni?

Hát most ennyi jutott eszembe hirtelen de ha még eszembe jut valami írok. Ja és bent vagy kint parkoljunk a kocsival?bent sokat kell fizetni?köszi

2011. márc. 12. 14:52
 6/6 anonim ***** válasza:

-Ha viszek be laktoherb szoptatós teát annak tudok majd vizet melegíteni vagy jobb ha apa hozza be elkészítve?

* a laktoherbbel és az egyéb tejserkentő teákkal vigyázni kell, duplaannyi vízben készítsd el mint ahogy írva van, mert ha picit is érzékenyebb a baba, akkor csúnya pocakfájást okozhat! Az első gyereknél nekem totál el is kellett hagynom ezt a teát, nem bírta szegényke, a másodiknál így duplavízzel csinálva ihattam. Én nem vacakoltam vele a kh-ban, nekem behozták. A melegítéssel se foglalkoztam, sztem szobahőmérsékleten is jó. Egyébként meg ha vízforralót meg kancsót meg nemtommiket viszel a teázáshoz, akkor tehervagont pakolsz tele magadnak arra pár napra? A szobákban alig van hely, a szekrények szűkösek, az ágy alatt szokták sokan tartani a bőröndöt, nem hiszem hogy vágott hassal még emiatt is kotorászni akarsz... vigyék csak be neked, legalább örülnek hogy fontos dolguk van :-)


-babunak csak bodyt vigyek vagy tipegő is kell?

*én nem debrecenben szültem, hanem mindkétszer kistarcsán a flórban. itt adnak minden ruhát, de sok mami komplett kelengyét hozott és csak sajátba öltöztette a babát. Én csak kissapkát meg textilpelusokat vittem, meg pelusozóalátétet pluszban. Sztem ha egyébként adnak, akkor nem kell hazai ruha, mert ha pelus-baleset van, akkor macera neked kimosni hogy ne maradjon foltos, aztán meg hazaküldözgetni...


-mellszívót érdemes bevinni?

*én egyiknél se vittem be, úgy volta mvele, hogy utánam hozhatják ha mégis kellene. Nem kellett, bár én szerencsés alkat vagyok, könnyen szültem, tejem volt dögivel és szinte azonnal... mindkétszer igény szerint volt mellen a baba. De a legtöbb kismama visz kézi fejőt (és nyiszorgatják éjjel-nappal).


-a mintacsomagot mikor kapom meg?mert ugy hallottam hogy van benne popsikrém és akkor azt nem vinnék.vagy rakjak el?

*vigyél, mert nem azonnal kapod meg, én pl az elsőnél csak hazajövetel előtti napon kaptam kézhez a csomagot. Elvileg úgy tudom, minden kh-ban adnak napi pár db pelust + popsikrémet is, de azért mindig mindenki visz be :-) és popsitörlőkendőt is, azt meg nem szoktak adni tudtommal sehol.


-a nővérek milyenek?érdemes nekik pénzt adni?

* ez nagyon szubjektív, én eleve hálapénz-ellenes vagyok, ezért egy fillért se adtam senkinek (csak utólag az egyiknek egy kis köszönőajándékot, mert egyedül ő volt normális), de te úgyis érzed, hogy neked mi fér bele az elveidbe. Én azt láttam, hogy a Flórban azokkal a mamikkal sem bántak jobban/különbül akik adtak, mint azokkal, akik nem adtak...

2011. márc. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!