Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom kifizetni az orvosnak a várt hálapénzt? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Kérdezzem meg, h vállal-e kevesebbért, vagy ajánljon másik dokit?
2012. febr. 3. 19:15
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Babi sajnos én is a Délpestihez tartozom, de az egy nagyon rossz. 2010-ben szültem ott, soha többé. Egyébként nekem is mindegyik kórház egyforma távolságra van.

Az offolást azt jelenti, h nem konkrétan a témához tartozik amit írnak.

2012. febr. 6. 20:57
 32/41 Babi0906 ***** válasza:
Szia, valóban nem a kérdésedre a válasz, csak itt már kicsit eltávolodtunk attól :) Én sem akartam ott szülni, de aztán a sógornőm ott szült novemberben és a szülés részéve nagyon meg volt elégedve pedig nem volt se orvosa se szülésznője. Ráadásul pont az az orvos volt ügyeletes akihez eleinte járt terhesgondozásra, de nagyon nem szerette és orvost váltott. Még császározták is és olyan szépen varrta a doki, hogy szülés után 2 héttel semmi nem látszott. Csak amikor lekerültek a babával akkor volt baj a nővérekkel :(, de szerintem, ha van orvosa az embernek akkor ez sem gond, legalább is így hallottam. Én is mehettem volna másik kórházba szülni csak az ottani orvos persze jóval többet kért és még csak nem is foglalkozott velem :( Így inkább maradok az én dokimnál :)
2012. febr. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
de igen bemehet akárhova az ember. Én úgy szültem pl a Pétrffyben, hogy jártam szülésfelkészítőre előtte. Au is ingyenes. Ott úgy működött, hogy bekopogsz a szülőszoba ajtón, és kész. Én fájtam 33 hetesen. Lőrincre jártam terhesgondozásra. Reggel elmentem a dokihoz sztk-ra, hogy fájásaim vannak. Nem nyugtatott meg .Du. bepattantunk a kocsiba bementem a kórházba bekopogtam a szülészetre, hogy fgájásaim vannak. Aranyosak voltak, ctg, vizsgálat be is fektettek visszatartásra. Ennyi. A szülés végén is autómatice mentem. Igen is te választasz.
2012. febr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Én nem kérdezném meg,mert ez olyan ciki.

Sajnos a mai világba gondold meg jól hova teszed a pénzed!

Esetleg keress másikat.


4 gyerkőc anyukája

2012. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 Babi0906 ***** válasza:
Szerintem minden ehetőségre fel kell készülni, ha valakinek megindul a szülés mondjuk Kecskeméten, de pesti akkor nyilván ellátják Kecskeméten,de ha mondjuk a szülés nem jön magától és meg kell indítani vagy valamiért be kell feküdni valahova akkor biztos nem fognak Kecskeméten fogadni csak mert te ott szeretnél szülni. Nekik nézni kell azt is, hogy a kapacitásuk engedi-e, hogy téged ott ellássanak, van több kérdés ezzel kapcsolatban ezen az oldalon. Pl. egy szintén terhes kismama tette fel, hogy ha van szabad kórház választás akkor miért küldik el mindig abból a kórházból ahol szülni szeretne, mondván, hogy nem oda tartozik.Egyébként én már csak amiatt sem próbálkoznék, mert milyen ciki már ha az embert elzavarják??(lehet van akinek bejön és jól jár)
2012. febr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
35-ös vagyok. Látod utolsó én pont ilyen voltam. Indítgattak 1 hétig, túlhordással fektettek be, és a vége császár lett.
2012. febr. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig az összes választ, de biztos vagy abban, hogy nem szülhetsz a Bajcsy-ban, csak ha fogadott orvosod van? Én úgy tudom, hogy bármelyik kórházba bemehetsz, kötelesek fogadni, ha épp a lakóhelyedtől távol tartózkodsz, amikor beindul a szülés, akkor sem küldenek vissza, hogy szüljél a saját kórházadban, nem? Utánaolvastál?


Bajcsy-ban egyébként nagyon jó szülni, én most másodszor fogok ott, nagyon szépek a szülőszobák és kedvesek az orvosok. Lesz egyszeri anyasági támogatásod is (ha mégis úgy van, ahogy írtad), hatvanvalahány-ezer Ft a szülés után!

2012. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Sajnos igen:

Az intézményválasztás szabályai


Ha a beteg nem a beutalón feltüntetett, vagy területileg illetékes egészségügyi fekvőbeteg intézményben kívánja igénybe venni a szükséges kezelést, megteheti, az orvosválasztás joga itt is megilleti a beteget. Ebben az esetben azonban vagy magasabb összegű napidíjat kell fizetnie, vagy pedig akár a kezelés teljes költségét állnia kell.


A betegek szabad intézményválasztásának azonban létezik egy további feltéte. A kórházak és a szakrendelések ugyanis csak abban az esetben fogadhatnak területi illetékességükön kívüli beteget, ha ez nem veszélyezteti feladataik ellátását, azaz van annyi kapacitásuk, hogy mind a hozzájuk beutalt betegeket, mind az illetékességi területükön kívülről érkező betegeket ellássák.


(Dr. Barcsai Tímea, jogász)

2012. febr. 16. 13:01
 39/41 Babi0906 ***** válasza:

Na végre. Én nem azért írtam, hogy nem lehet csak úgy kórházat választani, mert rosszat akartam, ha nem mert ezeket a sorokat már én is olvastam + utána is érdeklődtem. A Dél-Pestinek sincs jó híre, de oda tartozom és mivel szerencsére megtehetem fogadtam ottani dokit aki nagyon szeretek. Én is a Bajcsiban akartam szülni csak hát az ottani orvosom le se sz..rt és egy vagyont elkért mindig. Amikor megkérdeztem ezelőtt 2 éve, hogy mennyi egy szülés majdem dobtam egy hátast és amikor megkérdeztem mit kapok ennyi pénzért közölte, hogy hajlandó felkelni és bejönni a kórházba, de a szülésnél nem lesz ott végig stb.

Akkor döntöttem úgy, hogy marad a kórházam sztk orvossal csak az orvosom időközben már nem rendelt többet gyálon így kénytelen voltam utána menni a magánrendelésére.

2012. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem, h ki a dokid?

Gyáli voltam én is. Szerdánként jártam oda sztkba, csak az ottani dokim aki végig vitte a terhesgondozást közölte már az elején, h nem tud velem lenni, mert külföldön lesz akkortájt, így nem volt fogadott dokim. A szülésznővel, meg úgy voltam, h ha szimpi lesz akkor adok neki pénzt. Kegyetlen bunkó volt. A kórház is hatalmas csalódás volt. A két órás megfigyelést pl a szülőszoba bejáratánál a folyoson képzelték el. Ahol mászkált mindenki. Csak engem szartak le.

2012. febr. 16. 17:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!