Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom kifizetni az orvosnak a várt hálapénzt? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Kérdezzem meg, h vállal-e kevesebbért, vagy ajánljon másik dokit?
2012. febr. 3. 19:15
1 2 3 4 5
 21/41 Babi0906 ***** válasza:
Hát én meg úgy tudom, hogy csak akkor lehet másik kórházban szülni, ha orvosod aki az adott kórházban dolgozik. Én se a Dél-Pestiben akartam szülni, de a másik kórház orvosa olyan összeget mondott, hogy annyit nem adok azért, hogy ott legyen a szülés. Eleve még egy fogfájással se mehetsz sehova nem pedig szülni. Nekem ez tapasztalat, de lehet más szerencsésebb. Egyébként, ha van orvosa valakinek akkor szerintem mindegy hogy hol szül, de anélkül is ellátják.
2012. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Hát remélem megoldódik a szitu.

A kezelőorvosom abba a kórházba dolgozik, azt hogy nem magánként fogadom fel, attól még csak ellátnak, vagy nem?!

Majd kiderül... Mert a dokim szerint csak ha van fogadott dokija az embernek akkor szülhet ott. Max azt mondom a krnyéken lakok albérletbe, de nem jelentettek oda be...

2012. febr. 5. 12:19
 23/41 anonim ***** válasza:

Az én dokim sem mondott "tarifát". Csak utána jártam, mennyit szoktak adni. 30 ezer sima, 40 ezer császár.

Szülésznőt nem fogadok, majd esetleg ott adok a kezébe egy 5 ezrest, a barátnőm is így csinálta.


Amúgy ne problémázz ezen! Miért idegesíted magad? Adsz majd amennyid van és kész... nem jelenthet fel, hogy kevesebbet adtál! :)

A gyereked szájából csak nem fogod kivenni az ételt (vagy pellust a popsija alól), mert vannak ilyen orvosok. Hidd el keres ő eleget a kismamákkal, ha 30-40 ezerrel kevesebbet adsz, az neki olyan mint 1000 Ft.


Csak nyugi! Jó egészséget!

2012. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Szóval most már egy szüléshez kell szülésznő, aneszteziológus, szülész-nőgyógyász, és mindenkinek adnál pénzt? Hát, mi nem állunk olyan rosszul anyagilag, de azért ez az ötlet elég hajmeresztő nekem. Akkor már a csecsemősnővérkéknek is adjál már pénzt, hiszen szülés után ők látják el a babát.

Én 40-et adtam a dokinak a szülésért, ő azt mondta, amennyit gondolok. A többi nő még ennyit sem adott. Szülésznőt külön nem fogadtam. Tudom, nagy divat ez most, mert mindenki retteg a gátmetszéstől, de szerintem ez marhaság. Én az elsőt gátmetszéssel szültem, a másodikat gátvédelemmel, pedig 4,3 kg volt a baba. Nem mondtam a dokinak, hogy ne vágjon, de mégis igyekezett tágítani. Ő, és nem a szülésznő. Ezért fizetsz. Ha meg komplikáció van, akkor úgyis az orvos a fontos, nem a szülésznő. Végülis a 2. szülés után adtunk egy 5000-est a szülésznőnek is.

Nálunk nincs EDA. Azt mondták, nincs rá kapacitásuk, ha akarom fogadjak anesztest. Hát, még mit nem! Ez azért már elég nagy pofátlanság, nem?

Én nem fogadtam, de nem is bántam meg. Ha már 3 ujjnyira nyitva vagy, nem is adnak EDÁ-t, mert akkor nem tudod mikor kell tolni. Én az elsővel 3 ujjnyival, a másodikkal 4 ujjnyival mentem be a szülőszobára, úgyhogy még kész szerencse, hogy nem fizettem a semmiért.

2012. febr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Utolsóhoz csak annyit jegyeznék meg: Igen, általában szoktak adni a csecsemősnővérnek is pénzt, sőt, hallottam olyat is, hogy ha a papa részt szeretne venni a csecsemőgondozásban, akkor KELL csecsemősnővért fogadniuk, persze pénzért. (Ettől én is ki vagyok bukva, és bevallom, mi sem adtunk pénzt a csecsemősöknek, sőt, szülésznőt sem fogadtunk, divat ide vagy oda.)

Az viszont egy marhaság, hogy EDA mellett nem érzi az ember, mikor kell nyomni. Én végig kaptam, és bár fájdalmat egy dekát sem éreztem, minden egyes összehúzódáskor szuperul tudtam nyomni, nem voltam kimerülve a fájdalmaktól. Amúgy meg a doki keze ott volt a hasamon, legrosszebb esetben Ő "figyelmeztetett" volna, hogy lehet nyomni ... Mindennel együtt 5 óra alatt meglett a Babám EDA mellett, ami első szülésnél azt hiszem, nem rossz. A Férjem aneszteziológus, tudta, mit csinál :-)

Bocs az offért, de annyira elterjedt ez a hülyeség még orvosi körökben is ...

2012. febr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom ma Mo.-on ott szülsz ahová éppen bemész. Elvileg persze van ahová tartozol, de nem csak ott szülhetsz! Én pl. kisvárosi vagyok, nincs ínyemre az itteni terhesgondozás és bejárok a megyeszékhelyre sztk-s terhesgondozásra. Sőt, nem is a megyeszékhelyen akartam szülni, hanem egy jó másfél órányi autóútra tőlünk,egy másik kisvárosban de ezt már nem mertem bevállalni. Elvégre nem az út mellett akartam megszülni. Tehát ott szülsz ahová éppen mész vagy ahol rádjön a szülés. Mindenhol kötelesek ellátni, világra segíteni a gyermeket!

Ha beindulnak a szülési fájások, bemész valahová és majd azt mondják, bocs nem ide tartozol menj az x km-re lévő szülészetre mert helyileg oda tartozol, bírd ki odáig!? Szép lenne! És ha valakinek a kiírt szülés előtt jön a baba, de közben mondjuk elemntek egyet kirándulni és ott nem látnák el??? Ugyan! Nyugi! Ott szülsz ahol akarsz!

2012. febr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
24-es vagyok. EDÁ-val is lehet tudni, hogy mikor kell nyomni, más nem szól a doki. Tudom én is, ennek ellenére nekem ezt mondták a kórházban, hogy 3 ujjnyinál már nem adnak. Én kéjgázt sem kaptam, mert azt mondta a doki, hogy közel a kitolási szakasz.
2012. febr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 Babi0906 ***** válasza:
Hát én ezt az akárhol szülést nem merném bevállalni. Én Pest-megyei vagyok és a Dél-Pesti kórházba tartozom, de a lakhelyemtől szinte minden kórház ugyan annyira van kb(10-20 perc különbség) Ha ez ennyire egyszerű lenne mindenki a MÁV kórházba szülne, mert mindenki tudja, hogy az a legjobb. Én ma voltam a dokinál és megkérdeztem mi van akkor, ha szeretném, hogy ott legyen a szülésnél. Azt mondta, hogy természetes, árat nem mondott, de mi inkább rákérdeztünk, mint sem, hogy a szülés után legyen kellemetlen a dolog. Én sem örülök, de kb. annyi amennyire számítottunk.
2012. febr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

Bocs, off.

Hát én meg tuti, hogy nem akarnék a MÁV-ban szülni, még ha fizetnének érte, akkor se :-)

2012. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 Babi0906 ***** válasza:

Én nem ismerem azt a kórházat, csak abból gondolom, hogy rengeteg embertől halottam az egyik legjobb szülés terén.

Ez az off-ás nem tudom, mit jelent, de gondolom nem jót, viszont én nem is azért vagyok fent ezen az oldalon, hogy mások véleményét off-am, ha nem, hogy a sajátjaimat megosszam. Biztos vannak extrém esetek a szülés terén amikor mondjuk nem a lakóhelyedhez közel kezdődik el a szülés akkor ok, hogy nem szállítanak km.ket, de mindenkinek tudni kell melyik kórházba tartozik és oda menni, ha megindul a szülés.

2012. febr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!