Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom kifizetni az orvosnak a várt hálapénzt? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Kérdezzem meg, h vállal-e kevesebbért, vagy ajánljon másik dokit?
2012. febr. 3. 19:15
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
70%

Én sztk-s orvoshoz jártam, és ügyeletesnél szültem. Nem tehetek róla, egyszerűen sajnálom kiadni a kezem közül azt a 15 -20 ezer forintot. Lehet hogy azért fél óráig körbe...a fenekemet, de nekem nem ér meg annyit. (Mellesleg sok magándoki is szemtelen a pénz/idő szempontjából).

A kérdésre: Ne kérdezd meg hogy vállal-e kevesebbért, felesleges.

Ha épp nem szülés előtt állsz válts orvost.

2012. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Megmondta az orvos konkrétan, hogy mennyit vár? Mert ugye vannak ilyen orvosok is. Akkor nincs mit tenni, ha nem tudod kifizetni, keress másikat, akiről azt mondják, nem pénzéhes, annyit adhatsz neki, amennyit gondolsz.

A dokit semmiféleképpen nem kérdezném, hogy kit ajánl maga helyett.

Arra nem gondoltál még, hogy majd a 6 hetes kontrolon adod oda neki? Ha gyorsan megigényelnéd az anyaságit, addigra meg is érkezne.

Én is sztk-s rendelésre jártam az elsővel a 20. hétig. De soha egy kérdésemre sem válaszoltak a dokik, mintha meg sem hallották volna a kérdésem. Besokalltam, kerestem egyet, akiről azt mondták, nem pénzéhes. HAvonta jártam, 7000ért (2008), de ha másnap gondom volt, mehettem nyugodtan, nem tartotta a markát. A szülésért 20at szántam, de altatni is kellett, ezért 25öt adtam végül neki.

Sajna felment az ára a szolgáltatásának, de annyira meg voltam vele elégedve, hogy most, a másodiknál is hozzá járok. Nem kérdezem, mennyit kér szülésért, majd adok, amennyit gondolok.

15 hkm

2012. febr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 Babi0906 ***** válasza:
100%

Utolsó

Hát én nem tudom ez pontosan, hogy is van, de én magándokihoz járok terhes gondozásra viszont a szülésről még egy szó sem esett, szerintem, ha azt akarom, hogy bent legyen akkor azt meg kell vele beszélni akkor meg már biztos mond egy összeget is. Én még ezelőtt 1 évvel megkérdeztem az akkori orvosomat, hogy mi van akkor, ha szeretném, hogy ő vezesse le a szülést, azt mondta 120.000.- és ez semmi extrát nem tartalmaz csak, hogy bemegy a kórházba akkor is, ha ne ő van ügyeletben. Pedig én a pénzről említést sem tettem, ő még is ezt adta válasznak.Azóta persze nem hozzá járok, de abban biztos vagyok, hogy 20.000 ftból nem fogom megúszni. Egyébként, ha sokat mond biztos felállok.

2012. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Hát össze tudnám szedni rá a pénzt, csak sajnálom. 80 terhesgondozás és 80 szülés, plusz az anesztes meg szülésznő. 200ba benne lenne. Az elején azt mondta 50 terhesgondozás, mert 10/alkalom 5x. 31 hetet betöltöttem már és eddig 7x voltam terhesgondozáson. Az elején egy szóval nem mondta, h a szülés még plusz 80, csak most. Azt mondta a terhesgondozáson kb 5x kell részt vennem, úgy tud vállalni. Csak ilyenkor ki vesz már át.
2012. febr. 4. 14:50
 15/41 anonim ***** válasza:

Sokan a 6 hetes vizsgálatkor adják oda a pénzt. Akkora már megkapod az egyszeri anyaságit. Abból sem tudnád kifizetni?


Én szólnék neki, hogy akkor lesz pénzem. (Bár az enyém nem épp egy pénzéhes doki, sztem megértené)

2012. febr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

Szerintem őszintén kérdezz rá, hogy 50-ért is elvállal-e, mert most ennyid van. Ha nem, akkor mondja meg, mit csinálj.

Szerintem az 50 ezer sem kis pénz, talán emberséges annyira, hogy beéri vele.

Megkérdezhetem, ki a Dokid?

2012. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Ha sajnálod rá a pénzt, akkor szülj az ügyeletes orvos/szülésznőnél.
2012. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Fábián doktor.

Nem szülhetek ügyeletesnél, mert nem ahhoz a körzethez tartozok. Amúgy nem lenne problémám...

2012. febr. 4. 22:14
 19/41 anonim ***** válasza:

12es válaszoló vagyok.

Amikor 20 hetesen megkérdeztem a dokit, szülhetek-e nála, a válasza ennyi volt: természetesen. (Szó sem esett a "tarifáról")

Tényleg sok, amit mondasz kérdező, viszont az anesztesnek én nem adnék.

Mi sem ahhoz a körzethez tartozunk helyileg, már másik megyében lakunk, viszont ha nem választottam volna orvost az első terhességem alatt, akkoris oda mentem volna szülni.

Anyukám mesélte, h régen, aki a másik körzethez tartozó kórházban akart szülni, az úgy oldotta meg a dolgot, h beindult a szülés, elmentek abba a kórházba és azt mondták, h pl vásárlás közben indult el.

2012. febr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Tudtommal ma Mo.-n nincs ilyen,hogy nem oda tartozok, stb.... Én Bp.-en lakom, területileg a Dél Pestibe kellett volna szülnöm. Én a Pétrfyben akartam. Besétáltam és kész. Oda mész szülni ahova akarsz, ahhoz a fogadotthoz, vagy ügyeleteshez ahova akarsz.
2012. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!