Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom kifizetni az orvosnak a várt hálapénzt? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Kérdezzem meg, h vállal-e kevesebbért, vagy ajánljon másik dokit?
2012. febr. 3. 19:15
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor keress másikat!

Én nem tőle várnék ajánlatot, szimplán érdeklődnék az ismeretségi körömben!

2012. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 nittababy ***** válasza:
78%
Én is másikat keresnék a helyedben!!!de tőle nem kérnék tanácsot az tuti!!
2012. febr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
én is másikat keresnék
2012. febr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
76%

én meg ha nincs pénzem valamire akkor nem "veszem" meg. Menjél ügyeletre szülni, ott is szuperül ellátnak, és ne flancolj.

èn is és sok barátnöm ügyeleten szült. tudod mennyi a havi bevételünk, inkább nem mondom meg, de magán klinikán is szülhettem volna simán, de nem tettem. olyan korházat választottam aminél az anyukák azt írták hogy jó volt semmi gond ügyeleten szülni és megszültem ott.

2012. febr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
26%

Nem kötelező hálapénzt adni.. :))))


Válaszomból adódóan, mit tennék?!

Szülés után megköszönném, hogy segített benne.

2012. febr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Hát az "szép" megoldás lenne!
2012. febr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
81%
Ne haragudj de ha nincs pénzed akkor ne szülj magán dokinál.Nekem se volt fogadott dokim,sőt terhes tanácsadásra is sztk-ba jártam.Egy szavam se lehet nagyon rendesen bántak velem.És a kislányom ugyanúgy megszületett.
2012. febr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Az előző kislányomat nem magán dokinál szültem. Ahova körzetileg tartozom ott szültem ügyeletes dokinál. Vagyis a 14 óra alatt egyszer láttam. Szar volt ott minden. Máshol meg csak akkor szülhetek ha van fogadott dokim.

Szóval elég patt a helyzett: vagy fizetek egy orvosnak, vagy a körzetileg tartozó kórházba megyek, amit még az ellenségemnek se ajánlanék...

2012. febr. 3. 21:55
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Kb. hasonló helyzetben vagyunk. Más városból költöztünk ide,. Ott megszülnék az ügyeleten is. Itt viszont nincs kórház, át kell Debrecenbe. Na most a Kenézybe nem mennék, ezért a klinikáról választottam orvost. A pénzt pedig megelőlegezzük folyószámlahitelből, és ahogy meg jön az anyasági támogatás, vissza tesszük... Ha még nem vagy nagyon előrehaladott állapotban, kereshetsz másik orvost.Szerintem se kérd ki a dokid véleményét. Én még árat sem kérdeztem egyik orvosomtól sem. Csak annyit, hogy elvállalna-e. Így annyit kapott / kap, amennyit gondoltunk/ gondolunk.És amennyire tehetségünk van. Terhesség gondozásra is magánhoz jártam/ járok. Azért írom így, mert a két gyermekemet két orvosnál szültem, illetve fogom szülni. ( a másodikat)
2012. febr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Én SZTK-ba jártam terhesgondozásra. Minden alkalommal fél napot ott ültem, aztán meg sem vizsgáltak. Így a 20. héten kerestem egy magándokit, mert nem tetszett ez a hozzáállás. Viszont a szülészeten mindenki nagyon rendes volt. Igaz, a magándokinál szültem, de akkor sem lett volna semmi, ha nem jön be. Az igaz, hogyha nem fizetsz, akkor nem ül melletted szánakozva órákig az orvos, de azért a baba nem marad benn. Ha apás szülésed lesz, akkor majd a párod bátorít.

Sajnos igaza van az előttem szólóknak, ez egy fizetős szolgáltatás, amit ne vegyen az igénybe, aki nem tudja kifizetni.

Mellesleg mennyit kér, ha nem túl indiszkrét? Én 40-et adtam a dokimnak, de nem is mondott összeget. Állítólag van aki 100-at kér, azt tuti otthagytam volna.

2012. febr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!