Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy tehet egy nő ilyet?...

Hogy tehet egy nő ilyet? Azóta sem tudtam feldolgozni.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem kellene ilyen dolgokkal foglalkoznom, meg mások életében turkálnom, de idestova három hónapja is folyton rémálmaim vannak ezzel kapcsolatban.

Október 24-én szültem meg a lányomat, és vajúdás közben áthallatszottak hangok a másik vajúdóból is. A "hölgy" elég hangosan jajveszékelt, majd nem sokkal később nagy üvöltözés kerekedett, több szülésznő is ordítozott a kismamával, az egyik konkrétan megfenyegette, hogy felpofozza, és hallatszott, hogy többen próbálják lefogni.

Később a szülésznőm elmondta, hogy a baba feje már kint volt, mire az anyuka megpróbálta összezárni a combjait, és öten alig bírták lefogni és szétfeszíteni a lábait.

Arra hivatkozott az nő, hogy hát neki fájt, és könnyebb volt összezárt lábakkal...


Szerencsére a kisfiát semmi komoly károsodás nem érte, de én még azóta is van, hogy ezzel álmodom. Nagyon könnyű, szép szülésem volt, de ez a pár perces emlék nagyon belerondít, fel nem foghatom, hogy tehet valaki ilyet. Azóta is tisztán hallom, ahogy az egyik szülésznő üvöltve kérdi tőle, hogy "meg akarja ölni a saját gyerekét?".


AZ igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy a kisfiú a Rikárdó nevet kapta, és hogy az anya az első gyermekét 2011. január 28-án, a másodikat pedig 2011. október 24-én szülte...

De akkor is: hogy lehet egy nő ilyen? Minek szül?


2012. jan. 18. 13:17
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
80%
az én kőkemény barátnőm annyira behisztizett szülés közben mikor kiderült hogy császár kell, hogy szinte le kellett kötözni hogy beadják neki az érzéstelenítőt, annyira félt szegényem, egy másik ismerősöm a dokijával veszett össze cefetül lehordta mindennek, azt kiabálta nem igaz hogy nem tudja kiszedni belőlem, na nekik nem volt könnyű szülésük ráadásul a második lombikos többedszerre sikerült neki már közel a negyvenhez szóval ő nagyon akarta azt a babát és imádják is mindketten. És őszintén?? én is arra gondoltam, hogy tökmindegy akárhogy is csak legyünk már túl rajta, én is folyton leugráltam az ágyról igaz a kitolásnál már figyeltem mit mond a doki de a szülésznőnek azt találtam mondani utána, hogy köszönök mindent de remélem mi ebben az életben már nem találkozunk. 2 gyereket szültem én is és imádom őket mindennél jobban a világon.
2012. jan. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy a történethez muszáj volt hozzá tenni az utalást, hogy cigány volt a nő?
2012. jan. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is fura, h meg kellett jegyezni, h ez a no mas nemzetisegu volt. Szerintem akarmit is csinaljon egy no a szuloszoban, a szulesznoknek akkor sincs jogukban orditozni vele, meg pofozkodassal fenyegetni. Valoban valaki erelyesebben helyre kellett volna tegye, de amit leirtal, az nekem nem szimpatikus. Azt is megjegyzed, h a ket gyerek kozott 9 honap van, es annak tudod be ezt, h hat igen, cigany, es ezert jottek ilyen hamar. Tudod hany magyar csaladban van 10 honap korkulonbseg 2 a 2 gyerek kozott? Nagyon soknal... Szoval nem feltetlenul kell a nemzetiseghze kotni ezt, de meg a nevadast sem.

Mellesleg meg koztudott, egy no szules kozben mas tudatallapotba kerul, mindenkibol mast hoz ki ez a masallapot. Vannak nok, akik ugy karomkodnak mint eletukben soha, van aki a ferjet szidja, van aki a dokijat, de utana egyik sem emlekszik ra. Ez a no meg a labat szoritotta ossze, nem hiszem, h o lenne az egyeduli aki ilyet csinalt.

Szerintem oruljel, h szep szulesed volt, nem hinnem, h masokkal kene foglalkozni ugy, h meg a nemzetiseget is kihangsulyozod.

2012. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező! Nem tudhatjuk kiben mi játszódik le a szülés alatt! Neked könnyű,szép szülésed volt,de van,aki akár egy napot is végigvajúdik és hát valljuk be,hogy ilyenkor ismét hormonális változáson megy keresztül a kismama,és nem lehet tudni,hogy mi játszódik le benne! Ezért kell kórházban,felügyelet mellett szülni,hogy vészhelyzetben ott legyen a szakképzett,tapasztalt segítség! És nem ítélkezni senki felett,mert bárki kerülhet olyan helyzetbe,amit akkor és ott nem tud kontrollálni!
2012. jan. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
71%
Látod ezért nem szabad kérdéseket írni, mert gonoszul válaszolnak. Elmeséltél egy története és rögtön neked esnek! pfffffffffffff
2012. jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
47%

Nohát. A gyerek neve és a két születési dátum mindent megmagyaráz. Azóta már lehet, hogy megszületett a következő is:-)))

Minek szül? Azt mindannyian tudjuk. Ne legyünk széplelkek - kemények a realitások, vegyük észre.

2012. jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
14%
Off. Honnan tudod ilyen pontosan mikor szülte az előző babát? Nem kötekedni szeretnék.
2012. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
77%

Csodálkozom, hogy meglepetést kelt az eset. Bizonyos vidékeken a kórházakban előfordul, hogy a belátogató apák szülés után néhány nappal szexuális kapcsolatot létesítenek az élettárssal/feleséggel. Az adott "kultúrkörbe" tartozó nők ezt azért nem utasítják vissza, mert az élettárs/férj "elszeretésétől" tartanak.

"Sok dolgok vannak földön és egen..." - többek között ez is.

2012. jan. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
37%

Nem szándékosan csinálta, az biztos. Szülés közben az ember örül, hogy él. Visszatartani, bántani a babát szülés közben kizárt, hogy legyen bárkinek ereje. A szülés egy más tudatállapotot eredményez, és vannak olyanok, akiknél ez "hisztit" okoz. Nálunk is volt egy lány, aki elkezdett zokogni, kiabálni, hogy ő inkább nem akarja ezt az egészet, dobálta magát. Őt tényleg pofon vágta az orvos.

Én normális esetben mindenről mindent pontosan tudni akarok, nagyon, túlságosan is tudatos vagyok mindennel kapcsolatban. Azt, hogy valójában mi történt a komplikált szülésem közben, hogy hol volt az a pont, amikor simán ottmaradhattunk volna mindketten, csak utólag gondoltam át. Mindenre rábólintottam, hagytam, hogy történjen minden úgy, ahogy a dokim mondta. Mintha kikapcsolt volna az agyam. Én így reagáltam. Én is másként viselkedtem, mint általában szoktam.

Biztos vagyok benne, hogy nem akart rosszat a babának ez a nő sem.

2012. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
37%
20:32es: Nagyon sok magyar csaladban is van olyan, h 10 honap korkulonbseg van a gyerekek kozott.
2012. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!