Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon nagy szégyen ha végigki...

Nagyon nagy szégyen ha végigkiabálom a szülést?

Figyelt kérdés
Rettenetesen félek a fájdalomtól....
2012. jan. 16. 20:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Én a 4.-nél egy hatalmasat ordítottam,hogy mindenki hallotta még kint is.Egyszerűen nem tudtam visszatartani.Még a férjem is mondta,hohy így még sose halott pedig már együtt vagyunk 22 éve.

Ne aggódj!Ha jól esik kiabálj!

2012. jan. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Aztán meg az is lehet, hogy császár lesz. Akkor nem kell kiabálni, maximum utána jajgatni, mert az utána nagyon fáj. Bár, én a második császáromnál pánikrohamot kaptam a műtőbe. És remegtem, zokogtam, minden bajom volt. Ehhez hozzá tartozik, hogy a másodiknál nem voltak előtte fájásaim, amivel fel tudtam volna készülni. Vizsgálatról toltak a műtőbe és ez nagyon rosszul érintett.
2012. jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
8%
Miért kiabálnál? Attól nem lesz könnyebb. Én nagyon sokáig vajúdtam, az jobban fájt, mint maga a szülés. Ne attól félj, akkor már ha minden jól megy, hamar a kezedben tarthatod. Ahelyett, hogy kiabálsz, inkább koncentrálj arra, amit mondanak, azt csináld. Nem azért nem szeretik, hogy zavarja a fülüket a kiáltozás, hanem azért, mert azzal nehezíted a saját dolgodat. Annál kevesebb energiád van a kitoláshoz. A babának is az a jó, ha minél hamarabb kikerül a szülőcsatornából, amit azzal könnyítesz, hogy koncentráltan nyomsz, amikor kell. Nem kiáltozol. Ha van rá lehetőség, sokat segít az apás szülés. Én is féltem, hogy kiabálni fogok, de ott eszembe se jutott. Szorítottam a párom kezét fájásokkor, kitoláskor meg oda kell koncentrálni, amit csinálsz. A gyereket neked kell úgyis megszül, ha kiabálsz, ha nem. Ne parázz előre! Könnyű szülést kívánok!
2012. jan. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Ez nagyon jó cikk, oldasd el:

[link]

2012. jan. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen elhatároztam, amikor elindultam az első szülésemre, hogy én kiabálni nem fogok, pont az előttem írottak miatt.

Meg amúgy sem szeretem, ha valaki üvöltözik... Hát a vajúdás nem úgy sikerült ahogyan terveztem. A férjem csak úgy emlegeti, hogy a farkasüvöltéses időszak. Nekem hosszú szülésem volt. 18 óra. Az oxitocin miatt nem nagyon volt pihenésem a fájások között, így a kiabálás kicsit segített. Aztán már a kitolásnál egy hangom sem volt, de az nem is fájt. 2 tolásra kint volt a pici fiam. Egyébként a szülésznőm nagyon aranyos volt. Azt mondta, hogy ez nem kiabálás, hanem szülési dünnyögés... és ő innen tudja, hogy jól halad a szülés, hogyha már ilyen hangokat hall. Aztán már a vége felé biztosan más volt a véleménye...:) Egyébként egy rossz szót se szóltak egyszer sem, hogy kiabálok. Szóval hiába terveztem el és tervezem most is, hogy nem szeretnék kiabálni, ha úgy esik jól, úgyis kiabálni fogok. Nem fogom vissza magam csak azért, hogy mást ne zavarjak, ha nekem úgy könnyebb. Nálunk egyébként szigeteltek a szülőszobák, így nem hallani semmit szinte.

2012. jan. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem szégyen, de amikor én bementem a kórházba, mert elfolyt a magzatvíz, és vizsgáltak, hallottam, hogy valaki iszonyatosan ordított, és hát halálra rémültem, elment az összes kedvem az egésztől :)
2012. jan. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
NEm vagyunk egyformák, ki agy ki úgy...Én az elsőt végignyögtem, de az nagyon hosszú volt. 2-nál elhatároztam erősebb leszek és tudatosan kezelem a fájásokat, hogy legyen erőm a kitolásra. (Mert egyébként csak ezért nem "javasolják" a kiabálást, mert erőt vesz el.) Inkább ökölbeszorítottam a kezem, és próbáltam koncentrálni magamra meg a babára. Sikerült, nagyon szép élmény volt a 2. szülés...:)
2012. jan. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szégyennek semmiképp sem szégyen, csak szerintem butaság. Én agyban gondoltam szülni, jó előre elterveztem, hogy uralkodni fogok magamon, mindig arra fogok gondolni, hogy csak nyugalom, nagy levegő, minjárt hasamra teszik a babámat. Így is tettem. Az első babám 3 óra alatt, a második 1,5 óra alatt megszületett, nagyon jó emlékeim vannak a szülésről, életem legnagyobb élménye - és az orvosok is nagyon elégedettek voltak, habár valljuk be, ez aztán már igazán nem nagyon érdekli az embert!! :)
2012. jan. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szégyen, nem szégyen, de nem szeretik. Én túlhordtam a kisfiamat 3 nappal, spontán indult, egyik pillanatról a másikra nagyon erős 3 perces fájások, 4 óra alatt meglett. Hallottam másik szobából hogy kiabáltak, félelmetes, ilyet nem hall az ember máshol, szerintem ezért is mondják.

Még a vajúdás első felében én is kiabáltam egyet, mire bejött egy szülésnő, hogy maradjak csöndben. Legszivesebben hozzávágtam volna valamit... A légzés segített, amit tanultunk tanfolyamon. Meg hogy apás szülés volt.

Egyébként 22 hónapos a kisfiam, most várjuk a kistesót, 18 hetes kismama vagyok, de már eldöntöttem, hogy ha lehet, kérek epidurált. Ha nem lehet, akkor valahogy csak kibirom azt az egy napot (vagy pár órát).

2012. jan. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
ÉN is hangos voltam mikor jöttek a fájások, de mondták, hogy ahogy jól esik. Viszont mikor jöttek a tolók mondták, hogy ha megpróbálok nem hangot kiadni közben, akkor több lesz az energia a nyomásra és hamarabb kibújik. Aztán így is tettem és tényleg jobb volt.
2012. jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!