Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon nagy szégyen ha végigki...

Nagyon nagy szégyen ha végigkiabálom a szülést?

Figyelt kérdés
Rettenetesen félek a fájdalomtól....
2012. jan. 16. 20:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet ordítottam, és az orvos lecseszett :( Hagyd a fenébe olyankor, mit mond, ordíts, ha neked úgy jobb. Megértelek, pedig nekem nem volt nehéz szülésem.
2012. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
20%
Nem fogod végigkiabálni! Még sírni se fogsz! Eszedbe se fog jutni! A lényeg, hogy jól kell szívni a gázt! De ha meg mégis kiabálnál, akkor mi van? Én két tolófájás között azt mondtam a dokinak, hogy ha megszültem, én 2 órán át csak bőgni fogok! (De végül nem tettem!)A doki erre: a szülőszobán bármit lehet :) Szóval, ha mégis kiabálnál, akkor se lesz semmi!
2012. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én kiabált :) Egy józan pillanatomban bocsánatot kértem,majd folytattam.
2012. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szégyen vagy nem, én megérteném mert már szültem vagyis vajúdtam egyszer (vége császár lett de előtte nagyon megszenvedtem). Én kiabálni nem akartam volna mert valahogy nem éreztem szükségét, viszont meg akartam halni és kértem a császárt. Fél óra múlva a műtőben is találtam magam.
2012. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

szia

én a végén amikor jöttek a tolófájások( egyébként nem bírom a fájdalmat semmilyen szinten)

akkor nagyon sikítottam mondta is a szülésznő hogy

" jaj de nem szeretem ezt "

mégis mit tehettem volna? brutális fájásaim voltak semmi fájdalomcsillapító..

aztán mikor megszületett a lányom elnézést kértem a kitöréseimért,

aztán már ő is kedvesebb volt azt mondta :


"én nem haragszom, nincs fájdalmasabb a szülési fájdalomnál "..


én azt hittem ott halok meg, és nem itt vagyok

mégis csak erre vagyunk megteremtve :)

hogy kibírjuk a fájdalmat

de ahogy mondják a végeredmény mindent megér !!!


majdnem 2 éves kislány anyukája

2012. jan. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%

Nem az a baj hogy ciki hanem hogy feleslegesen pazarlod az energiad. Nagyon faj, de e becsuktam a szemem, osszeszoritottam a fogam es arra gondoltam hogy egy fajassal kevesebb es foghatom a babamat.

Nyugi, minden ok lesz!

2012. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Én jajgattam rendesen,én se bírom a fájdalmat!!!

Mivel a mi kórházunkban nincs fájdalomcsillapítás,ezt a vajúdás alatt nem túl kedvesen fel is hánytorgattam (ilyen szar, meg olyan szar ez a kórház...stb) a szülésznő füle hallatára.Erre frissen szülés után nem emlékeztem,utólag mesélte a férjem, na ez így visszagondolva elég ciki lehetett!!!Lassan érkezik a 2. baba, remélem vele már jobban bírom majd!

2012. jan. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
én nem kiabáltam, mert minden energiámra szükség volt a kitolásnál, de mikor a szobán feküdtem, sok nöt hallottam ahogy kiabálva szülnek.lehet te sem fogsz kiabálni, ezt elöre nem lehet tudni szerintem.
2012. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 cirmos macskafül válasza:
En azt olvastam h nem jo ha kiabalsz- nem a szemelyzet lelke miatt- hanem mert nem a kitolasra figyelsz. Vannak errol erdekes irasok a neten. En is lassan szulok... nekem is ugyan ez a param.
2012. jan. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

:)

Én nem kiabáltam, mert akkor eszembe sem jutott, sőt, csöndben, visszatartva a levegőt nyomtam (kitolás). Nekem biztos sokkal nehezebb lett volna az egész ha kiabálok, mert az sok erőt elvitt volna. A dokim hangja cseng a fülemben: "nagy levegő és nyomjooooooon...." :)

Amúgy nem gáz. Ha Neked úgy könnyebb, akkor kiabálj.


Amikor még vajúdtam, nem egy kismamát hallottam kiabálni. Engem akkor megrémisztett ("Úr Isten, mi vár rám"), de nem gondoltam egy percig sem azt, hogy gond hogy kiabál.


Én is féltem, de akkor anyukám mondatai jutottak eszembe (amit idézni már nem tudok, talán a lényegét meg tudom fogalmazni): "amikor ott leszel és nincs más választásod, mert ma meg fog születni a kisbabád, tudatosul, hogy ezt meg kell "csinálnod" NEKED, jön vele az erő is hogy végigcsináld, és ügyes leszel!" vagy valami hasonlót mondott pár héttel szülés előtt, és igaza volt. Mikor tudtam, hogy márpedig tényleg meg kell szülnöm NEKEM és én is átesem a szülés fájdalmain, amiről eddig csak olvastam, mert az első babám farfekvés miatt programozott császárral született, ahol nem is vajúdtam, akkor minden erőm összeszedtem és csodás élmény maradt. Most remélem, hogy lesz majd harmadik baba, és újra szülni akarok!!!

2012. jan. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!