Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szégyen vagy sem, de nem...

Szégyen vagy sem, de nem tudom mit kezdjek a 3 hónapos lányommal. Lehet ez a baby blues?

Figyelt kérdés

Egyedül vagyok. Ugyan van a kicsinek apja, de ő nem sokat szokott a babával foglalkozni, sokat nincs itthon.

Nincs senki aki megtanítana, hogy egy pici babával mit és hogy, eddig nagy nehezen csak elvoltunk, hisz ő sokat aludt, de már egyre többet van ébren és nem tudom mivel szórakoztassam.

Még nem tudja a játékokat megfogni (jövő héten lesz 3 hónapos), nem szeret hason feküdni, nem emeli a fejét, ezzel voltunk dévényesnél is, ő azt mondta minden rendben, de ha egy hónap múlva sem lát fejlődést, akkor javasolja majd a kezelést. De valószínű a nagy súlya miatt nem akarja emelni a fejét (6,20 kg).

Nem nagyon akar szopizni sem, nem fordul a cici felé csak sír és feszíti magát, eddig ez is rendben volt, ez úgy napjában 2-3 alkalommal előfordul, ekkor fejek neki üvegből etetem. Ami egyedül szintén nehéz, hisz ő eközben üvölt.

És teljesen kétségbe vagyok esve. Sokat sírok és nem tudom mit csináljak vele. Segít nekem valaki?


2011. okt. 30. 14:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon szeretem, egy tündéri kiscsaj, mosolyog, nézelődik, néha hangosan nevet. Sokat gügyög.
2011. okt. 30. 14:11
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, nekem se volt egyszerű, mert ugyan a párom sokat segített, de más nem volt.De nemsokára elkezd veled kommunikálni a pici és már könnyebb lesz. Menj ki vele sokat sétálni talán az segít egy picit. Ebben a korban minden pici valamiért nyűgös.
2011. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Rád férne egy kis kimozdulás:))

Először is ne görcsölj rá a dolgokra, ami jön ösztönösen, azt csináld.Mutogass neki játékot, vagy nézzetek ki az ablakon, esetleg valami játszó szőnyegre, vagy színes szőnyegre tedd hasra, plusz tegyél elé valami zenélős, vagy villogós, vagy feltűnő játékot, akkor majd elkezdi emelgetni a fejét.Amúgy ezt én fiam is utálta, eleinte naponta pár percig volt hason(2-3 hós lehetett), aztán megszokta.

De tényleg ne aggódj, tedd be a hordozóba mikor ébren van, teregess ki, és közben mondd neki éppen mit teszel a szárítóra:)Nem kell boyolult dolgokat csinálni még velük:)

az szopizás meg sajna azért nem megy szerintem mert kap cumisüveget...Az sokkal kényelmesebb neki, és annyira azért már okos, hogy tudja, hogy ha nem kéri a cicit, akkor jön a könyebb út...

Elejétől kezdve nem megy a szoptatás?

2011. okt. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

De ment a szopizás rendesen, de ez csak egy hete van, hogy délután nem akar cicizni. Reggel, este, éjfélkor, hajnalban semmi gond nincs, csak délutáni szopikkal nincs rendben valami.

2011. okt. 30. 14:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Ismerem az érzést. Én totál depis lettem. Állandóan sírtam. De csak te segíthetsz magadon. Vegyél erőt és menj, mozdulj ki. Menj el foglalkoztatóba, klubba vagy csak ki az utcára nézelődni, találkozni más babás anyukákkal, ismerkedni. Ilyesmik. Bármilyen furcsa, de ez tényleg segít. Én sem akartam elhinni, de bevált. A szopizás valószínű a cumisüveg miatt ellenzi.
2011. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Húúú de ismerős. "Van ugyan apja de soha nincs itthon". Én állandóan alattam volna mert nem tudtam vele mit kezdeni, mikor egyre többet volt ébren. A szoptatást fel is adtam olyan 4 hónap körül és rátértünk a tápra. Majd lesz jobb ne izgulj. Mikor 15 hónap körül volt tavaly ilyenkor én akkor voltam a mélyponton. előjöttek a befulladások különböző nyavaják és egyedül, egyedül egyedül és egy szavam sem lehetett mert apa csinálja a pénzt. Már ez az év nagyon jó volt rá is beszélt a párom a másodikra és esküdözött hogy több időt lesz velünk és én bedőltem. Tudom jól hogy minden marad a régiben és jövőre 2 gyerekkel leszek tök egyedül....
2011. okt. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az apja a párom, akit szeretnék férjemnek is, elvileg ő is, már 4 éve tervezzük az esküvőt, 3 éve! jegyben járunk, de mindig az a válasza, hogy nincs rá pénz. Pedig mondtam neki, hogy nekem a 2 tanus is jó, de arra az a válasz, hogy apum nagyot akar, pedig nem, meg ha mégis, ez az én esküvőm lenne nem az övé.

Na mindegy ez csak kitérő volt, a lényege, hogy nem segít, mert szerintem ő sem tudja mit kell egy ilyen picikével csinálni. Inkább elmegy ide-oda.

2011. okt. 30. 14:48
 8/10 anonim ***** válasza:
játszószőnyeg?
2011. okt. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
sya En is egyedul vagyok ithol a pici lanyommal aki 2 honapos,.nagyon szereti nezegetni a rikito szinu jatekokat.plusz a tv is le koti.a seta is nagyon meg nyugtatja :)probald ki valamelyiket talan bejon,.az en picikem imad az apjaval lenni ,.erdekes nala egy hangjat nem lehet hallani ,.igaz sokat babusgatja :)ha ithol van es nem dolgozik vagy ha haza er a munkabol de talan tenyleg egy kicsivel konnyebb lenne neked ha az apuka segitene ,.ha esetleg faradt vagy a setahoz es kimerult probald meg a zenet talan kicsit le nyugtatja majd ,.
2011. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Van játszószőnyege, leköti egy ideig, de nem sokáig. Van egy halom babkocsira, kiságyra, hordozóra rögzíthető játéka, van pihenőszéke. Mindegyiket nézi, "fogdossa" ideig-óráig.

De csak nem lehet állandóan egyedül.

Most majd a Corában szeretnék venni neki egy készségfejlesztő játékot, amit direkt hason fekve tud nyomogatni, hátha ösztönzi őt a hason fekvésre.

2011. okt. 30. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!