Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek az első szülése császár...

Akinek az első szülése császáros a második sima volt az, hogyan alakult? Tényleg spontán simán és gyorsan ment minden?

Figyelt kérdés
Nekem az első császár volt most bármi lehet a doki szerint. Nagyon félek a sima szüléstől mert az elsővel rettenetesen szenvedtem végül császároztak. Nem akarom ezt újra átélni! A doki szerint nem is kell mert ha beindul simán akkor szépen pikk-pakk megszülünk...de ha bármi adódna akkor nem hagynak ennyit "szenvedni" hanem megcsászároznak újra. Szívem szerint ha dönthetnék akkor kapásból a császárt választanám mert annyira félek a simától:-( bár kíváncsi is vagyok az érzésre milyen egy szép sima szülés de rettegek tőle.
2011. jún. 15. 06:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én is csaszis vagyok, 2év és 11hónap lesz köztük de én megbeszéltem a dokimmal, hogy nem ragaszkodom a természetes szüléshez. :O 16 órát vajúdtam az elsővel mire megcsászároztak, azt hittem belehalok, én ezt nem csinálom még egyszer. Azt mondta, hogy rendben akkor nem fogja erőltetni de mindenképpen kell vajúdni egy kicsit mert ez mindkettőnk érdeke. Ja, és ha kilóg a feje nem fogja visszatolni mert szerinte ez is megeshet ám de hozzátette, hogy az az igazság, hogy a császáros múlt miatt nem hogy könnyebbre várható a 2.szülés hanem sajnos az a tapasztalat, hogy inkább megnehezíti a dolgot. Különben azt mondta, hogy normál esetben ilyenkor úgy szokott nekimenni a dolognak, hogy 60-40% a császár javára. Én elsőre is nagyon féltem a természetes szüléstől és most is nagyon nagyon (szerintem ez már pszichés probléma nálam) ne vessetek meg érte de úgy vagyok vele, ha már úgyis vágva vagyok hát már mindegy. De azt a pár óra vajúdást mindenképpen vállalom a baba egészségéért!
2011. jún. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
szia kedves utolsó válaszoló, mikorra vagy kiírva? Teljesen egyetértek veled! Lehet ilyen formán én is megemlítem a dokimnak mert tetszett ahogy írtad "nem ragaszkodom a sima szüléshez" :-)Nekem a szülésznő mondott olyat, hogy kb. 30 % a sima 70% a császár esélye egy előzőleg császárral szült kismamánál. Szóval reménykedem...a "kicsi" vajúdás nekem sem probléma persze, hogy vállalom de mikor már az ember órák óta majdhogynem nincs magánál...azt nem szeretném még egyszer!
2011. jún. 20. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!