Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek az első szülése császár...

Akinek az első szülése császáros a második sima volt az, hogyan alakult? Tényleg spontán simán és gyorsan ment minden?

Figyelt kérdés
Nekem az első császár volt most bármi lehet a doki szerint. Nagyon félek a sima szüléstől mert az elsővel rettenetesen szenvedtem végül császároztak. Nem akarom ezt újra átélni! A doki szerint nem is kell mert ha beindul simán akkor szépen pikk-pakk megszülünk...de ha bármi adódna akkor nem hagynak ennyit "szenvedni" hanem megcsászároznak újra. Szívem szerint ha dönthetnék akkor kapásból a császárt választanám mert annyira félek a simától:-( bár kíváncsi is vagyok az érzésre milyen egy szép sima szülés de rettegek tőle.
2011. jún. 15. 06:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö sürgösségi császár volt, igen hosszú vajúdás után, mert nem tágultam eléggé.

A második sima szülés volt: éjfélkor mentem be, és 5-kor megvolt a baba. Mi is császárra készültünk volna inkább, a doki javasolta, hogy próbáljuk meg elöször természetes úton. Most azt mondom, hogy igaza volt, sajnálnám, ha ez kimaradt volna az életemböl. Nem fájdalmasabb, mint a császár (de ez forditva is igaz), de érzelmileg sokkal jobb érzés. Ha megoldható csázsár nélkül, akkor válaszd azt, a babának is sokkal jobb, meg neked is.

Ne idegeskedj, és minden jót kivánok.

2011. jún. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Még-még még sok ilyet írjatok!!!


Kedves kérdező! Velem ugyanez a helyzet. Jobb lenne a sima, közben iszonyú para vagyok (beszorul, megsérül....)

Te hol jársz? Én a 38. héten. Nagyon izgulok már. Sokat keményedek, meg a nunim fáj nagyon, de egyébként semmi előjel még...

2011. jún. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekel. Én holnapra vagyok kiírva,de még semmi. Majdnem három éve volt a császárom, tehát simán is szülhetek.Ha túl vagyok rajta, s simán szülök megírom majd.

Könnyű szülést nektek.

2011. jún. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, azért írjatok még hátha felbátorodom a pozitív élményeken...

Nem is tudom mitől félek jobban az ismeretlentől vagy a fájdalomtól? Ha legalább tudnám biztosan, hogy mire is készüljek...de ugye ezt nekem senki sem fogja megmondani előre.

Az első szülésem simának készült de túlhordás miatt indították majd 9,5 óra vajúdás, burokrepesztés, rengeteg oxitocin után semmi tágulás, baba belekakilt a vízbe így vittek a műtőbe. Ott kiderült, hogy semmiképp sem tudott volna megszületni simán mert 2x a nyakán volt a zsinór+ a buksija keresztben volt.

Még csak a 28. héten vagyok de már ezen parázok mióta pozitívat teszteltem:-( Elég "nyűgös" ez a várandósságom rosszabb mint az előző de talán azért is mert nem vagyok "mai csirke" sajnos.

Előző két válaszolónak nagyon drukkolok Ti előbb túl lesztek rajta feltétlen írjátok meg mi volt!!! Kívánok neket olyan szülést amilyet szeretnétek!

2011. jún. 15. 08:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy én is egy császáron vagyok túl, a másodikat simán szeretném! Nagyon drukkolok Nektek, h minden simán menjen!

Én is 11,5 órát vajúdtam (egyből 4 percesekkel kezdődött) majd nem tágultam szűk 2 ujjnyiról, EDA-t is kaptam, hátha... de nem. Végül dokim kézzel kitágított, majd akkor a Kislányom szívhangja leesett. 3x volt rátekeredve a köldökzsinór, záróba szerepel, h 27 cm-es volt. Ugye a megszületéshez minimum az 50 cm kell.


Gyors könnyű szülést kívánok!

Írjátok meg légyszi majd, h milyen volt!


Kedves Kérdező!


Úgy tudom, h aki már szült császárral, az kérheti h a következő is az legyen. Olvastam, h a 38-39. héten a kismama azt kamuzta a dokinak, h nagyon fáj a hege, és doki megcsászározta. Nem tudom, h ebből mi igaz...

2011. jún. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom még csak egyszer szültem császárral de úgy tudom, hogy szülés alatt folyamatosan nézik a heget, hogy bírja az összehúzódásokat. Szerintem nem nagyon lehet "kamuzni ugyan úgy ahogyan a fájások terén sem mert érezni lehet. Nem tudom..


Bocsi ez off lesz. Kinek mennyi idő telik el két szülés között?

Még nem aktuális de én is szeretnék még egy babát és kíváncsi vagyok milyen lesz a szülésetek.

2011. jún. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Bevallom őszintén én nem mernék kamuzni...mert ha meg kiderül, hogy mégsem a doki esetleg begorombul, mérges lesz nem tudom...

Nálam pontosan 2 év és 2 hónap (a kiírt időpontot nézve) lesz a korkülönbség a két gyerkőc között.

A barátnőm aki most 23-ra van kiírva ( az első gyermekünket szültük együtt, illetve feküdtünk az őrzőben császár után) szóval ő is császárt szeretne neki azt mondta az orvosa, hogy ha 23-ig nem történik semmi be kell feküdnie és 24-én császározza. Egyébként neki sincs semmi "baja" még eddig teljesen zárt.

2011. jún. 15. 12:10
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Engem is ugyanezért császároztak meg a fiammal 10 nap túlhordás 12 óra oxitocin kétszer elment a szívhang 18. órában azt mondták hogy mivel majdnem 5 kiló a baba nem fog megszületni sajnos természetes úton, neki kétszer a lábán és egyszer a nyakán volt utolsó 2 hónapban jártam be a dokihoz hogy nem mozog a babám csak csuklani érzem azt mondták hogy nincs gáz... Vissza néztem a 32 hetes és a 38 hetes 4d videót... Már akkor bele volt tekeredve a zsinórba... 4310 és 58 centi volt, Most 15 hónapos... Novemberre tervezzük az újbóli babaprojektet. TERMÉSZETES MÓDON SZÜLÖM MEG A KÖVETKEZŐ BABÁMAT!!! Ha kell a tizedik lesz (ha anyagi helyzetünk majd megengedi) de szülni akarok nem műttetni!

2011. jún. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik lányom sürgősségi császárral született 29 hétre. 21 hónap múlva a picit természetes úton szültem meg. A heggel nem volt problémám. A nagynál 10 hetet feküdtem szülés előtt így nagyon le voltam gyengülve meg a nagy vérveszteség miatt is eléggé megviselt a műtét, a hegem elég sokáig fájt, bár elhagyni nem lehetett magam, mert 5 nap után mikor hazaengedtek a 6. naptól naponta 2x jártam be a PIC-re a lányomhoz 10 héten keresztül. A picinél egy héttel előbb magától indult meg a szülés, 9 óra vajúdás után lett meg a baba. Számomra nehéz szülés volt, egymást érő 1,5-2 perces fájásokkal, nehezen tágultam, de azért megérte a szenvedés ez egy egész más érzés volt, mint a császár. Szívesen szülnék még egy babát, csakhát a lányok lombikbabák.

Könnyű szülést kívánok neked!

2011. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 hét híján 2 év lesz közöttük, most 30 hetes vagyok. Nekem a tágulással nem volt bajom, 4 óra alatt kitágultam, csak hozzám képest volt nagy a fiam, így már teljes tágulás után vártunk még 2 órát, hátha lejebb "zökken" a feje. Végül császár lett. Most valószínűleg császár lesz, de megvárjuk, hogy beinduljon magától és legyenek fájások, táguljak. Állítólag jobb a babának.

Egyik ismerősöm simára készült második babánál, de elkezdett szúrni és nyilalni a hege, azonnal votték császározni. Kellett is, mert nagyon vékony volt ott állítólag a méhe.

2011. jún. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!