Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek az első babája császáro...

Akinek az első babája császáros volt a második is az lesz? Mi alapján döntik ezt el?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
úgy tudom,ha a második 5éven belül jön akkor igen.de 5év eltelte után megengedett a természetes
2011. ápr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első császáros volt két éve, most szeptemberben jön a második, a nőgyógyászom azt mondta, én döntsek. Szóval nem hiszem, hogy automatikus, inkább talán ajánlott...
2011. ápr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy nem 5 évnek kell eltelnie szülés és teherbeesés között, hanem kettőnek.

Júliusban lesz 3 éves a kisfiam, aki császárral szültem, a 2. baba októberben érkezik, azt mondta a dokim, hogy nem automatikus a császár.

Én természetes úton szeretnék szülni.

2011. ápr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első hét éve császáros volt, majd két évvel később simán szültem a lányomat. Egy hónapom van most a harmadik baba időpontjáig, de megint természetes szülésre készülök. Nem mintha jobb lett volna, de majd meglátjuk mi lesz belőle.
2011. ápr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16,5 hónappal a császár után természetes úton szültem meg a második babánkat. A dokim mondta, hogy ha minden rendben, akkor sima szülés lesz, de ha bármi van, rögtön visz a műtőbe. Megbíztam benne, első babám faros volt azért volt császár. De abban a kórházban a többi doki is így áll hozzá, ha nincs gond, mehet a rendes szülés.
2011. ápr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy hallottam,hogy 2 év a vízválasztó,de orvosa,kórháza válogatja.
2011. ápr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Orvos dönti el, hogy melyik legyen. Ha természetes módon szeretnél szülni minimum egy évnek kell eltelnie a császártól a következő teherbeesésig. Ok: Van egy minimális kockázata annak, még akkor is ha nagyon kicsi, hogy a méheden ejtett vágás hege szülés közben felreped. Ezt azzal próbálják kivédeni, hogy a terhesség közben követik a hegvastagságot. A kockázat igen kicsi. A fájások alatt derül csak ki hogy a heg túl gyenge-e - akkor akut császárt csinálnak. De ez igen ritka.

Sajnos nem csak tisztességes oka lehet annak, ha császárt javasolnak... :((

A méh fala az egyik leggyorsabban gyógyuló szövetünk. Az orvosi szakirodalom szerint az igazi kockázat akkor mutatható ki, ha valaki császár után fél éven belül esik teherbe...

Tehát egy-két év után nem indokoltabb a császár, hacsak újabb probléma fel nem merül.

Ha szeretnéd, hivatkozz arra, hogy aggódsz a heg miatt és ismét császáros leszel (ha jó fej a doki).

Ha természetes szülést szeretnél akkor abban is sok sikert kívánok!

2011. ápr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha a részletek érdekelnek olvas el ezt a cikket: [link]
2011. ápr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!