Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Én rettegek a szüléstöl! Nem...

Én rettegek a szüléstöl! Nem birom a fájdalmat és a tüt sem. Ti hogy birkoztok meg/dolgozzátok fel? Nagyon szeretem a babám és várom nagyon de nagyon félek!

Figyelt kérdés
És azt hogy viselitek hogy változik a testetek?Tudom ez egy állapot de ahogy hizok csunyanak érzem magam.A párom azt mondja tetszek neki igy is de mégis mintha másképp nézne rám.Ti hogy vagytok vele?
2009. jan. 16. 22:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

szia!!

hidd el én úgy paráztam a szüléstől, hogy kb. 4-5 hónapig hallani sem akartam róla!! pedig tervezett baba volt a kis drágán, úgy vártam mint még soha semmit az életemben!! aztán elkezdtem máshogy hozzáállni a dolgokhoz, először is fejben!! mert minden ott dől el!! fájdalomküszöböm semmi!! de sokat gondoltam arra, milyen jó is lesz, ha majd a karomban tarthatom a kisfiamat és ezt a szülés útján kaphatom meg, így próbáltam pozitívan beállítani a dolgot. hogy "könnyebb" legyen apás szülést terveztünk, ami be is jött, a páromnak fantasztikus élmény volt!! nekem pedig óriási segítség, hogy mellettem volt!! 3 óra alatt meg volt a kis manónk, csak nospa injekciót kaptam, pedig azt mondtam, epidurális nélkül tuti nem bírom ki. hát kibírtam!! és egy csoda volt!! hidd el, ahogy meglátod a kis jövevényt, semmi sem fog fájni többet!! és ha össze szedett vagy és koncentrálsz, végig csinálod gond nélkül!! ERŐS VAGY, HISZEN NŐ VAGY!! menni fog, csak pozitívan!!

23 éves 8 hetes kisfiú édesanyja :)

2009. jan. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

sziasztok!


engem az anyukám "ijesztgetett" azzal, mennyit fogok hízni, aggódtam is, de a párom közölte a fiunkért mindent, és Ő úgy fog szeretni amilyen vagyok. A terhesség egy csoda, fogd fel úgy, h ennek Te most részese lehetsz, látod vannak olyan nők akiknek sajnos ez nem -vagy nagyon nehezen- adódik meg. Nekem hál' Istennek csodálatos a babavárásom, nem hánytam nem fáj semmi, nem híztam és nagyon jó baba, bár az oldalamat már kirúgja. :) Én várom a szülést, nem baj ha fáj, de annyira szeretném már a karomban tartani, h emiatt mindent kiállok. Gondolj arra, h fejlett már az orvostudomány, és nem hagyják, h sokat szenvedj, segíteni fognak. És meg lesz a csodás "eredménye" annak a pár órás-perces szenvedésnek. Fel a fejjel. A párod azért néz máshogy Rád, mert másmilyen vagy. Áldott állapotú. Állj a tükör elé és csodáld a pocid, feküdj le és simogasd, beszélgess a bébivel, legyen köztetek kapcsolat, ez ajándék. :) (kicsit hosszú lett, bocsánat) 25 hetes kismama

2009. jan. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező és 1. válaszoló!

Ezt nem tudom szó nélkül hagyni, mert én is ilyen gondolatokkal küzdöttem mint ti, de most úy érzem már most indulnék a klinikár hogy végre a karomban tarthassam a kicsikémet. Ti gondolom még nem vagytok a 3. trimeszterben különben már nem így vélekednétek a szülésről. Ne izguljatok csak az járjon az eszetekben hogy van egy tündéri lakótok aki ki fog belőletek bújni egészségesen.

Kedves 22:25 ! Azt hiszem te írtad hogy bármit megtennél azért hogy babád legyen! Velem tavaly télen közölték hogy meddő vagyok és nagyon összeomlottam. Fél év intenzív sírás és a barátomtól is teljesen eltávolodtunk mert annyira sajnáltam magamat. Borzasztó időszak volt. Ott akartam hagyni a barátomat ill. élettársamat mire ő megkérte a kezem és azt mondta eggyütt megoldjuk. Elkezdtem foglalkozni az esküvő szervezésével és az új munkahely is teljesen lekötött. 20 hetes kismamaként álltam az oltár elé. Amikor már nem görcsöltem rá egyből jnni akart a babó. Minden agyban dől el. Ja és azt nem írtam hogy teljesen spontán történt. Fel a fejjel nekünk is sikerült! Nektek is fog!!!!!!!!!!!!!!!!

38 heteske

Bocsi kérdező, de ezt muszály volt megosztanom vele!

2009. jan. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én is félek pedig még csak 25 hetes vagyok, de azt mondogatom magamnak hogy majdcsak lesz valahogy és a férjem is ezt mondja.Igen biztosan mindenki más lesz vásandóssága alatt, de nem azért mert csúnya.Én a barátnőmön vettemm észre a változást(aki azóta 7 hetes kislány anyukája)hogy anyukás lett az arca és szépen lett telt.Most meg mint a piszkafa nem lett csúnyán vékony de leszívta már a kislány.A párjaink persze hogy másképp néznek ránk, mert akaratlanul is mások lettünk külsőre arcra formára.De nekik biztosan így is mi vagyunk a legszebbek és a gyerekük anyukája.Mondjuk én eddig a leadott 6 kg-ból 4-et szedtem vissza.(elején sokat hánytam)de ha többet híztam volna az sem lenne baj!Élvezd a pocakosságot és bízzunk benne hogy a szülésed könnyű lesz, aztán már foghatod is a picikédet.Sok boldogságot mindenkinek!
2009. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Én is nagyon szerettem a pocakomat. Ezért szép nagyra is növesztettem, 30 kg-t híztam. Sokszor még idegenek is megállítottak az utcán, hogy közöljék velem, hogy milyen gyönyörű kismama vagyok. Szerintem a boldogság meglátszik az emberen, és én nagyon boldog voltam.

Egyszer paráztam be, amikor felmerült a császár gondolata. Én is félek a tűtől, hát még a szikétől.

Amikor a szülőszobában mondták, hogy akkor most áttolnak a műtőbe, akkor már nem érdekelt semmi, csak hogy egészséges legyen a kisbabám. Az lett!

Én csak annyit tudok tanácsolni, hogy halgass az orvosra.

Nagyon szép szülést kívánok!

2009. jan. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Kedves 10:20-as válaszoló! Nagyon kedves vagy, köszönöm a biztatást. Sajnos, mi már 10 éve (!!!) próbálkozunk, lombik, hormonkezelés, minden, amit el lehet képzelni - ezek után hihetnék még a csodában??

De minden új életnek tudok örülni, még ha az életet nem én adtam, akkor is.

Ezért mindannyiótoknak és (születendő) babáitoknak nagyon jó egészséget kívánok!

És így látatlanban mondom: NAGYON SZÉPEK VAGYTOK :-)))

2009. jan. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én rettegtem nagyon (még csak 21 éves vagyok) és én is irtózatosan undorodom minden véres dologtól és ehhez hasonló rettenettől...De meglepődtem magamon nagyon,a 35. héttől kezdve már annyi nyavalyám olt,hogy el kezdtemm várni nagyon a szülést,már addigra nagyon elég volt a sok problémából(vizes láb,alvási nehézségek,sok pisilés,stb...)aztán mikor elött az idő meg sem ijedtem,nem kapott el a rosszullét sem a véres dolgoktól és a tűktől,sőt,megkértem szülés után a dokit,hgy mutassa mega lepényt:)teljesen jól viseltem a változásokat magamon,előtte voltak önértékelési zavaraim,azóta teljesen kiegyensúlyoztt vagyok.
2009. jan. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne érezd magad csúnyának, gyönyörű vagy! ne legyen probléma most az alakod, táplálkozz egészségesen, és szülés után szoptass! én szülés után a 12. napon fel tudtam venni a feszülős farmeromat, pedig híztam 15kg-t.

Egyébként rettegtem a szüléstől, most sem mondom, hogy pozitív élmény volt, sőt, még jobban rettegek a következőtől... próbálj meg érzéstelenítőt kérni a gerincedbe, a fájdalom miatt nem fog zavarni sem a kórházszag, sem más, csak ne nézegess sokat:) érzéstelenítővel nem lesz semmi gond és teljesen pozitívan fogod megélni. sok sikert!!

2009. jan. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha ez megnyugtat, nem vagy egyedül. Én is rettenetesen félek a szüléstől és rajtunk kívül még iszonyatosan sok kismama van így ezzel. De hát ez van. Most mit csináljunk? Attól, hogy félünk még nem fog kevésbé fájni, sőt... Gondolj bele mennyien kibírták már a szülést. Most pont te (meg én) halnánk bele?? Senkiben nem maradt még benne a babája, majd csak kibújik valahogy. Mi nők vagyunk, belénk van "programozva" a képesség, hogy új életet hozzunk a világra. Hidd el 1x majd úgy gondolunk vissza a szülésünkre, hogy milyen szép volt és hogy mennyire megérte. 1x mindenképp meg kell élni a szülést, nagyon sajnálom azokat akiknek nem lehet saját babájuk. :(

2009. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A január 17-i 17:17 hetes 10éve próbálkozó válaszolónak:


Amíg egy nőnek méhe van, addig soha nem szabad feladni a reményt! Barátnőmnek 17év után 38évesen lett gyereke, pedig már évek óta meddőnek volt nyilvánítva. Hiába belül ment el minden alkalommal az akkori élettársa, SOHA nem esett teherbe. Aztán alkalmi kapcsolatból azonnal 1hónap szexelés során összejött a baba!! Azóta egy 2éves kisfiú boldog anyukája!!!!! SOHA ne add fel!!

2009. jan. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!