Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért mondják, hogy császár...

Miért mondják, hogy császár után nagyon rossz az első felkelés?

Figyelt kérdés

Császárral szültem és utána, amikor először felkeltem, felkészítettek, hogy nagyon nehéz lesz. Utána császáros ismerősöm is kérdezte, hogy ugye milyen xar volt? Benne ez mély nyomot hagyott.


Mi miatt mondják, hogy ez ennyire nehéz? Nekem az összes felkelés nehéz volt utána, nem kevésbé, mint az első és azért, mert fájt a sebem. De nem éltem meg annyira rosszul, mint ahogy beharangozták.

Hüvelyi szülés után is mondják, higy nehéz az első felkelés?


jún. 23. 21:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azt hittem,kiesnek a belső szerveim,mikor felállítottak.
jún. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mert tényleg bitang rossz. Mindkét alkalommal olyan volt, mintha égne az egész hasam. A következő felkeléseket sem élveztem, de már jobbak voltak
jún. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

8as vagyok.

Én pl jobban féltem a hosszába vágástól, amit a doki altatás előtt közölt 10 percel 😁. 4 órás műtét volt, annyiba jobb volt hogy vég aludtam utánna 20 órát. Császárnál segítséggel keltem fel első 2 alkalommal, itt reggel amikor jöttek értem hogy minnyárt visszavisznek a másik szobába, mire jöttek értem már a folyoson mentem 😃, ráadásul 2 cső is "lógott" belőllem.

jún. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az őrzőben a szobatársam össze is esett amikor felállították.nekem a második császárom volt, úgyhogy tudtam mire készüljek. Nem is kértem fájdalom csillapitót csak akkor amikor tudtam hogy lassan megyek át a másik szobába. De nem is fájt annyira mint az elsőnél. Már egyedül mentem zuhanyozni is és egyedül öltöztem fel.
jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy mitől függhet ez.

Császárom nem volt, de nőgyógyászati hasi műtétem mélyaltatásban igen (ciszták, endometriosis, összenövések méh körül). Nekem fájni szinte egyáltalán nem fájt az első felkelés, a seb húzódott, de nem volt vészes, inkább csak ólomból voltak a tagjaim. Szédülés, hányinger előfordul, én megúsztam.

Szerintem egyénfüggő. Lehet, hogy a műtéti technikán is múlik (császárt sem csak egyféleképpen lehet elvégezni).

jún. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kellemetlen, fajdalmasabb es huzodik faradtabb vagy, kimerultebb, nehezebb mozogni a mutet miatt.


Oldalt fordulsz es ugy nyomod fel magad, hogy a hasizmaidat nem hasznalod majd lassan lecsuszol az agy melle folyamatosan kapaszkodva mert siman elajulhatsz.

jún. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!