Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után hogyan lehet...

Császár után hogyan lehet minél gyorsabban regenerálódni? Ha erőltetem a minél több felkelést, mozgást, persze csak miután már lehet, az jó?

Figyelt kérdés
Ti mit csináltatok, h minél előbb strammnak érezzétek magatokat (már amennyire lehet stramm ilyenkor az ember lánya...)
2012. nov. 15. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen! A lehető legtöbbet mozogni! Az utolsó szülésemnél császároztak és bizony nem hagytam el magam, hanem minden fájdalom ellenére a lehető legtöbbet mozogtam. (persze ésszerű határokon belül, megerőltetni nem szabad magad!) Már a kórházban én láttam el a babát reggel ahogy kihozták nekem. (éjjel született, hajnal 4ig voltunk a szülőszobán) Itthon is sokat mozogtam, ameddig tette-vettem nem voltak olyan nagy fájdalmaim, de ha megpihentem alig tudtam felkelni! Egy hét után már mosogattam, pakolásztam. Porszívózás, felmosás és a megerőltetőbb dolgokat csak 5-6 hét után csináltam. És amit a dokim mondott a haskötőt felejtsem el, mert akkor a hasizom nem dolgozik és nem fog lemenni a hasam. És bevált! A 3. gyerek után is teljesen visszament és lapos lett a pocim! :)
2012. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz.

2 programozott császárom volt, úgyhogy van tapasztalatom. Az elsőnél a szülésznőm jött és "lökdösött" ki az ágyból, hogy tessék mozogni, ha a könnyeim potyognak akkor is. 6 órával műtét után kelhettem fel, pokolian fájt, de napról napra jobb lett. A lényeg, hogy ne hagyd el magad sétálj sokat, és ne görnyedj össze, hanem kihúzott egyenes háttal sétálj. Ne erőltesd meg magad, tehát azt, hogy a babánál nehezebbet ne emelj, azt érdemes betartani, de a séta nem árt. 4. nap már úgy mentem haza, hogy tök jól voltam, persze még fájt, de már nem az az elviselhetetlen fájdalom volt. 1 héttel császár után autót vezettem, mert muszáj volt, az első pillanattól én láttam el a picit, és itthon a teendőket!

2012. nov. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt császárom, de a barátnőm, akinél 33 hetesen beindult a szülés és császározták, azt mondta, hogy minél többet mozgott, végül is annál könnyebb volt.


Jó egészséget neked és a babádnak!

2012. nov. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtatok. Nem akarom elhagyni magam semmiképp, van egy 8 éves nagylányom is, a férjem csak hvégente jön haza, tehát nekem kell majd őt iskolába hordanom mindennap, kocsival; meg persze ellátnom őt is itthon. Segítségem van, ha akarom, de az az igazság, h nem nagyon akarom, szeretnék mindent egyedül csinálni.
2012. nov. 15. 17:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bababarát kórházban szültem. Másnaptól el kellett látni a babát. Nem volt semmi gond. 2-3 napig fájt eléggé. Amikor hazamentünk akkor már nem volt vészes. Mindent meg tudtam csinálni otthon. Nyilván nem erőltettem meg magam, de a háztartást és a babát elláttam rendesen. Már nem emlélszem mikor porszívóztam meg ilyesmi, de biztos, hogy 2-3 héten belül. Első héten volt itt anyukám, Ő főzött addig, de járkálni és a babát emelgetni tudtam. Csak az ágyból kikelés ment lassan úgy 10 napig.
2012. nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán a kocsival közlekedéshez kéne segítség, én nem mernék friss császáros sebbel vezetni. :-(
2012. nov. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát ebben sajnos senki nem tud segíteni, ezt magamnak kell megoldanom.
2012. nov. 15. 19:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem utána volt jó amikor kivették a varratokat.Onnantól járkálnom is kellett elég sokat mert átkerült a babám koraszülött osztályra ami a másik épületben van,alagsoron át lehetett menni,de sokszor lépcsőzni kellett egy emeletet.Ha feküdtem nehéz volt felállni,de próbáltam sokat mozogni,sétálni.
2012. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amint lehet felkelni, mozogni.

Minden felkelésnél nagy levegő, és ki kell húzni a hátat egyenesre, szépen lassan. Nem szabad görnyedni, bár persze az sokkal kényelmesebb.

Ne használj hasleszorítót, mert bár nagyon jó érzés, mintha tokban lennél, összetart, megtámaszt, viszont az izmok, szövetek sokkal lassabban regenerálódnak.

Tehát sok mozgás,nagy levegő, hát kihúz.

Rendbe jössz hamar, meglátod! Hozzáállás kérdése is, hidd el!! :)

2012. nov. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3 császárom volt,az utolsó 3 hónapja.12 óra múlva kelhettem fel,spinális érzéstelenítőt kaptam.Első felkelés nagyon nehéz,főleg kiegyenesedni. Minél többet kell mozogni,annál gyorsabb a javulás. A babám az első felkeléstől nálam volt,el kellett látni. Én első 2-nél nem a 3.-nál használtam haskötőt (sőt a szülés után homokzsákot is tettek a hasamra),sokkal jobb érzés ha rajtad van,és visszament rendesen a hasam.Autó kérdés:

mivel éjjel ment el a magzatvizem,taxi nem jött ki,bevezettem a kórházba (10p),így a kocsit haza is kellett hozni....vasárnap szültem,szerdán hazajöttünk. Nem mondom a beszállás nehézkes volt(de egy taxiba is ugyanolyan beszállni) a vezetésben meg mi a megerőltető? Nem teszel hirtelen mozdulatokat,amit egyébként sem tennél kisbabával,gyerekkel a hátsó ülésen...

2012. nov. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!