Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pár tipp császármetszés...

Pár tipp császármetszés utánra a gyors hatékony gyógyulásért?

Figyelt kérdés
3napja volt a császármetszésem,eléggé fáj bár próbálok minél többet mozogni.Széklet még nem volt,nem is tudom mit ehetek pontosan ilyenkor.A babám anyatejes(nem tudom ez változtat-e valamin)szellentések vannak már az első naptól,hallom a gyomrom is tevékenykedik.

jún. 22. 19:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk a kórházban mar második nap dulcolaxot adtak emiatt. Én a helyedben vennék be, megkonnyebbulsz, és nem lesz kész halál, ha wcre kell menned, mert nem kell nyomnod. Én vagy 2-3 hétig nem mertem nélküle nagy wcre menni császár után 😅 jó, mert kíméletes gyógyszer, nem úgy hajt meg, hogy amikor érzed az ingert, szaladni kell (nem is tudtam volna:D), hanem kell, kell, de el tudsz botorkalni a wc-ig. Gyors felépülésre bocsi, nem tudok tippet, nekem kb egy hónap kínszenvedés volt a mozgas :/ sok kitartást, gyógyulást, boldog babazast kívánok😊😊
jún. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudok mondani, hogy baromi klisé, de igaz: Napról napra könnyebb lesz. Ne erőltesd meg magad, de tényleg sétálgass, mozogj, mert az segít.
jún. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Egyenesedj ki már az első pillanattól. Mozogj, sétálj. Ha mutattak gyógytornát, azt rögtön lehet csinálni műtét után. Ha nem mutattak, a csaszarvonal videóira érdemes előfizetni. Ami szerintem hasznos benne: gyógytorna a 6. hétig, hegmasszázs.

Hegmasszázsról találsz egyébként a YouTube-on is videókat, szerintem az baromi fontos, ha szép és fájdalommentes regeneráció a cél.

Gyors települést és boldog babázást!

jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Dulcosoft első! Dulcolaxot tilos, óriási görcsöket csinálhat. Frissen műtve az nem buli.

Illetve igen- egyenesedj ki és járj sokat, de pihenj is. Fontos, hogy időben üríts mindig vizeletet, a túlzottan telt hólyag nyomást gyakorol a hegre is- gondolom érzed, hogy ha nagyon teli van pokolian tud fájni.

Ja és ne sajnáld az ibuprofent. Szedd nyugodtan, ha fájdalmat érzel.

jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Császárvonal kezdő videócsomagra fizess elő. Nagyon hasznos tudásanyag van benne
jún. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4# hát pedig dulcoLAXot kaptam, és itthon is azt vettem be, és semmi baj nem volt. De oké, akkor szerintem is inkább dulcosoftot szedjen a kérdező, ha az a biztosabb.:)
jún. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Mozgas, mozgas, mozgas. Tenyleg. Ez segit a legtobbet. Faj, szenvedes, de muszaj. Enni lehet igazabol barmit, de az elejen erdemes lehet kerulni a puffaszto dolgokat. En probaltam a leheto legkevesebbet leulni az elso 2-3 hetben, a folyamatos mozgassal extrem gyorsan epultem fel.
jún. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
13%
Amúgy őszintén, én ezt nem bsztatasbol mondom, mert tudom, hogy jó szándékból írjatok, de én nem értem, amikor valaki ilyen "mozogj sokat" típusú tanácsot ad. Egyrészt mert a kérdező is írta, hogy igyekszik sokat mozogni, másrészt meg mert ezzel kb mindenki így van, mert el kell látni a babát. Manapság az apán kívül más segítség nincs, így az ő maximális hozzájárulása mellett is marad munka boven. De ha van más, mondjuk nagymama, elsősorban akkor is az anyának kell a babával osszecsiszolodni, ahhoz meg foglalkozni kell vele aktívan. Nem hiszem, hogy van olyan, aki császár után hetekig ki se kel az ágyból..én is aktív voltam, amennyire tudtam, de ettől még egy hónap bizony kellett a felepuleshez. Ahhoz képest, amiket itt olvasok, hogy "3 nap után semmi bajom nem volt", ez hosszú idő, bar szerintem sokan biztosan tuloznak az ilyen szupergyors gyógyulással.:) szerintem inkább arról van szó, hogy mindenkinek más a fajdalomkuszobe.
jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

A mozogj sokatban benne van a gyógytorna is, amit napi 1x el kell végezni. Szülés után 3 nappal màr vannak gyakorlatok, amik végezhetők.

A mozogjban benne van az is, hogy menj el sétálni.

De! Azt tegyük hozzá a nagytakarítást hajolgatással nem császár után kell elvégezni.

Nem szabad túlzásba sem esni.

Amit nem szabad: egy pozícióban napokig feküdni. Az, hogy kimész a babához pelenkát cserélni, majd fekve szopizik és utána te pihensz az a fekvés klasszikus kategóriàja. A baba ellátása nem mozgás.

jún. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Egy ujszulott ellatasahoz tul sok mozgas nem kell, mivel nagyjabol ulsz/fekszel a kanapen es szoptatsz, meg pelenkazol. Ez mind. Ez nem mozgas. Es hiaba vagy felhaborodva, a csaszar utani felepulesben mar pedig tenyleg csak a leheto legtobb mozgas segit, hogy minel hamarabb erosodjenek vissza a hasizmok.
jún. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!