Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túlsúlyos anyukák akik császár...

Túlsúlyos anyukák akik császármetszéssel szültek? Tudnátok mesélni róla? Hogyan éltétek meg? Mennyi idő volt a gyógyulás?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a vastagabb hasfal (nagyobb zsírréteg miatt nekünk nehezebb a műtét és kockázatosabb)!?

2021. okt. 20. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
100 kg felett voltam mind a 2-nél, semmi gáz nem volt sem a műtét közben, sem a felépülés során. Gyorsan rendbejöttem, szoptattam, elláttam a gyerekeket és hamar regenerálódtam. Lelkileg nem, nagyon szerettem volna szülni, de ez más kérdés. 😊
2021. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Túlsúlyos császáros vagyok. Egyáltalán nem volt bonyolultabb vagy hosszabb a műtét, vagy a gyógyulás, mint másnak. Egy nappal később már lényegesen könnyebben mozogtam, a lényeg, sokszor kell felkelni, hogy minél előbb megerősödjön az ember. Fájásgyengeség miatt császároztak, mivel úgy folyt el a magzatvizem a 38.héten, hogy semmi előzménye nem volt, és még 24 órával később se történt semmi oxitocinnal sem. Nem viseltem nehezen. Egyedül a szoptatást sajnáltam, hogy nem jött össze. Az miatt lelkileg hónapokig padlón voltam.
2021. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom hogy én beleszámítok-e, de 85 kilóval szültem. A hasfalam zsíros, első terhesség óta lóg is.

Én azt vettem észre, hogy a pocakosabbaknak a heg szárazon tartása bonyolult, mert ugye rá esik a has sajnos. Én csak úgy tudtam megoldani ezt, hogy fürdés után és napközben amikor eszembe jutott, akkor hanyatt feküdtem, felhúztam ott a hasam hogy elő kerüljön a heg és úgy feküdtem egy ideig…

Nekem a heg egy hét után varrat szedéskor már szép volt, utána sem volt gond vele. Viszont hason aludni csak fél év után tudtam kellemetlen érzés nélkül.

2021. okt. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
semmi hátrány császárheg felépülés olyan,mint 1 soványnak
2021. okt. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

100 körül voltam császárnál, semmi kirívó nem volt, szoptatni is tudtam rögtön, sokkal hamarabb felépültem mint az 55kilós barátnőm. Én 3 hét múlva már takarítottam, karácsonyi menüt főztem, vendégeket fogadtam. Ő meg szegény 1,5 hónap múlva is nyögve, görnyedve járt. Szerintem ez nem alkat függő.

Az első hét volt kicsit nehéz, de csináltam a gyógytornát amit előírtak, és napról napra jobb lett. A hasam nekem is lógós volt, a doki javaslatára egy százaz textilpelus volt mindig a seben, hogy ne érjen össze bőr. Gyönyörűen és gyorsan gyógyult.

2021. okt. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg 90 kilo vagyok és az első trimeszterben! Volt már császármetszésem, de akkor 70 kiloval fejeztem be a terhességet, sajnos azóta egyéb okok miatt meghíztam! Köszönöm a válaszokat!
2021. okt. 21. 09:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem a kérdéshez tartozik, de megkérdezhetem hogy mi miatt híztál meg utána? Most én a második gyereknél jártam úgy, hogy kistányérnyi ebédeket eszek, reggeli vacsora szinte nincs is, napközben talán egy szendvics lecsúszik, de úgy alapjáraton csak kávét és 1 főétkezéssel élek és hízok... 6 kiló jött fel rám 5 hónap alatt. Pedig sokat sétálunk, kutyával megyünk ide-oda. Nasizni se szoktunk, max ha van időm és sütök valamit a családnak (kuglóf, fahéjas csiga stb)

Ha neked is hasonló volt, te kihez fordultál ezzel?

2021. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó! Pajzsmirigy probléma is lehet, én endokrinológushoz fordulnék.
2021. okt. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!