Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek 36-37. héten beindult...

Akinek 36-37. héten beindult a szülés, ti megvártátok az 5 perces fájásokat vagy azonnal kórház?

Figyelt kérdés

Éppen egy szintén kismama barátnőmmel “vitatkozunk” ezen a témán. Ő személy szerint kivárná akkor is otthon az 5 perces fájásokat, ha 36-37. héten indulna be a szülés. Az én véleményem pedig éppen az ellenkezője, hogy sokkal inkább biztonságban érezném magunkat a kórházban, ha véletlenül 2-3 héttel korábban beindulna a buli. (Persze ha időben indul a szülés, akkor én is kivárnám a gyakoribb összehúzódásokat itthon.)

Nagyon érdekelne Ti mit gondoltok erről? Nyilván mindenki úgy cselekszik ahogy jónak érzi, de nagyon kíváncsi vagyok a véleményekre.

Akik esetleg voltak ebben a helyzetben, ti hogy csináltátok? :)



máj. 31. 22:43
A kérdező szavazást indított:
Kivárnám otthon
Egyből indulnék a kórházba
13 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Ha nappal lenne, szerintem felhívnám az exdokim(akihez nem terhesen magánba jártam, de terhesen államiba járok.) Ő ott dolgozik, ahol szülök. Megkérdezném, mit javasol.

Veszélyeztetett vagyok amúgy, szóval szerintem rám néznének, mert első gyerekesként nem is biztos, hogy fel tudnám mérni, hogy ez már AZ-e, vagy csak a szokásos parám 😂 De ha nem aktuális, szerintem hazaküldenének, ott nem nagyon szoktak indokolatlanul bent tartani senkit, ahogy elnéztem.

máj. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Lehet csak emiatt gondolom én is így hogy bemennék, mert én is veszélyeztetett vagyok. Képes vagyok én is beparázni😂

Persze én is nyugodt szívvel lennék már itthon, ha úgy látják minden rendben és hazaküldenek még.

máj. 31. 23:37
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Én igazából nem szívesen császkálnék már, ha mondjuk 24 órán belül vagyunk és már bementem, de tuti hazaküldenének, mert kis túlzással, ott csak azt tartják bent, akiből már félig kint a gyerek😂

Kis terhesen se tartottak bent soha, hiába véreztem, vérezzek itthon🤣 Mondjuk nem bántam, csak más bajom is volt, lehet biztonságosabb lett volna. Itt meg mindig olvasom, hogy másokat enyhe barnázással is bent tartanak. Gondolom, kórház függő.

Ja, meg egyszer amikor bent voltam ügyeleten, olyan du.2 körül. Volt egy család, ahol a csaj már vajúdott. Ott várt velem kint az előtérben, csak ő felvételre. Reggel 8 óta 🤦🏽‍♀️Nem kapkodták el. Egyszerre hívtak be, csak engem a vizsgálóba, őt meg felvételre.

#1

jún. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 óra volt a szülés mind a 2 gyerekkel, a kórház is 45 percnyire van, így én a magam részéről semmire sem várnék, indulnék azonnal. De mindenki más, minden szülés más. Az se mindegy, milyen messze van a kórház. Én pedig a kórházban érezném biztonságban magunkat.
jún. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

37 héten beindult szülésnél ugyanúgy tennék, mint 40 hetesen.

36 hetes kor még éppen koraszülés, felhívnám a dokim vagy a szülészetet. Az se mindegy van-e koraszülött osztály az adott kórházban, bár a legtöbb 36 hétre született babának nincs már rá szüksége de sose tudni.

jún. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
4#-el egyetértek. Egyébként mivel itt már nincs visszatartás és nem is korai, így igazából tök mindegy. :D Nálunk is hazaküldenek amúgy, ha nincs még jelentős tágulás, stb., mindegy hogy 37 vagy 39. Egy barátnőm például most pár hete 2 naponta bement, akkor is hazaküldték. De igaz legalább megvizsgálnak. :) De amúgy igen nem mindegy mennyire van messze a kórház, nekünk 15 perc gyalog, autóval 5 kb.
jún. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
A 37. hét időben van. De én az elsőnél azonnal bementem, ahogy beindult. :)
jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
1 hónapja szültem 36+3ra a második babámat. Előtte pár napot jóslóztam így először nem tudtam, hogy ez már szülés lesz. Éjszaka felhívtam a kórházat, de tanácsot telefonon nem adhattak így én bementem hajnalban, de már 4 perces fájásaim voltak mire beértem. Nem bántam meg, hogy nem rohantam rögtön. Mondták is, hogy 34 hét után visszatartás nincs, annyi, hogy plusz oxit nem adnak, had történjen minden a maga tempójában.
jún. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!