Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell Geréb Ágnest...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Miért kell Geréb Ágnest megbilincselve, vezetőszíjon alázni?

Figyelt kérdés

[link]


Nem akarom védeni, de úgy csinálnak vele mint egy elvetemült gazemberrel. Egyes bűnösök meg szabadon flangálnak.


2010. okt. 26. 10:28
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Tessék itt szülni,ha már annyira ódzkodnak a kosztól meg a húsdobálástól,itt van luxus meg családias környezet,értékes festmények a szülőszoba falán,elvégre az a lényeg..:


[link]


Jaaaaa,hogy ez drága,az otthonszülés meg olcsóbb..hát sorry,valamit valamiért..

2010. nov. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
68%

"Ha valakinél minden rendben van és van szaksegítség, miért ne szülhetne otthon? A mi dokink normális volt a szülésznőkkel együtt! Demokratikus államban élünk elvileg. Vagy csak papíron? És ha valakinek "más" a véleménye, akkor azt le kell pontozni?:-( "


Nálam minden rendben volt, abszolut probléma mentes terhesség után természetes szülésre készültünk. Mindezek tudatában akár otthon is készülhettem volna szülni, hiszen minden eredményem jó volt, a baba beilleszkedett stb. De valószínüleg ha otthon maradok, akkor most nem válaszolgatok itt Neked és a férjem rég gyerektelen özvegy lenne.

És igen demokratikus államban élünk, arra mégsem kérhetem meg az orvost, hogy otthon szedje ki a mandulámat, pedig ma már ez egy rutin beavatkozás, 1 nap után haza is engednek, és nem is kell más hozzá, csak némi lidokai meg egy szike! HMMM érdekes!


"Azért én a tények ismeretében, érzelmi felindulásokat félretéve igazságtalannak tartom, hogy 1 embert kiemelünk a tömegből, mutogatjuk a TV-ben, hogy hibázott, meghaltak emberek, leköpjük. Arról azonban megfeledkeznek(ki tudja, hogy miért!), hogy hány elsikált, nem hivatalos kórházi, orvosi eset van, ami soha nem fog napvilágot látni és hány egyébként egészséges édesanya, édesapa, kisgyerek maradt ott a műtőasztalon vagy vizsgálat közben."


Csakhogy ez az orvos nem egyszer hibázott, ráadsul el is tiltották a szkma gyakorlásától. És úgy látom Te is a média rabja, mert attól, hogy nincs tudomásunk minden egyes orvosi műhibáról, csecsemőhalálról, azért még vannak. De mennyi! Viszont én is amondó vagyok, hogy tartsuk ezt a dolgot olyan keretek között, hogy támadható legyen az orvos, ha baj van. Szerinted az a 3-4 anyuka már hányszor bánta meg, hogy otthon maradt. És cserébe még elégtételt sem vehet, mert ugye nem perelhet, hisz ő kb ugyanolyan bűnös, mint G.Á. Azért az ő este merőben más, mint egy kórházban elkövetett orvosi hiba! Nekem is volt ismerősöm, általános iskolában tanárom volt, aki szülésbe halt bele a 21. században.


"Vagy netán féltik a hálapénz rendszer fennmaradását?"

Te nem fizettél a dokinak, szülésznőnek a fiad születésekor?


"Kedves magyar honfitársaim. A változás, változtatás rajtunk, hétköznapi embereken is múlik ám! Nem csak irigyelni, kell a nyugati országok magas életszínvonalát, hanem fejben változtatni akarni is."


Már bocs, de ez olyan nagy magyarosan hangzik. Változtassunk, változtassunk, mintha egy forradalom készülődne! :))

Rajtunk is múlik. Igen választhatjuk az otthon szülést, csak kár hogy ebben az országban nem adottak a feltételek egy otthonszüléshez. És szerintem ez nem a hétköznapi embereken múlik. Főleg az hogy nem ér ki a mentő időben.

És ugyan ki irigyli itt a külföldi államok színvonalát, szülés terén. Itthon is vannak színvonalas állami kórházak/szülőszobák, bababarát kórházak, igaz az alkalmazottak modorán lenne mit változtani, de szerintem ezen sem a hétköznapi ember fog változtatni, mert amíg nem fizetik meg a nővéreket, senki ne várja, hogy a 70-80 ezer forintért a dupla műszak végén még mosolyogni is fog!


Egy szó, mint száz, én nem ítélném el az otthon szülést, ha minden feltétel adot lenne, ahhoz, hogy ha bármi komplikácó fellép a kisbaba élete ne kerüljön veszélybe. De ezen sem mi hétköznapi emberek fogunk változtani.


Addig meg vezessék csak vezetőszáron azt a nő, és ha nem forgatná a kicsi kezét a bilincsbe, hanem nyugodtan csücsülne, akkor nem fogná ki a kezét!


Üdv: a rendőr anyuka

2010. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
52%
A nyugati országok magas színvonala?No,meg is van annak az ára..Majd kíváncsi lennék,kedves apuka,mennyire állnál ki amelett a változtatás mellett hogy a feleséged össz-vissz 3 hónapot maradhat otthon a babával!Mert a nyugati országok azért(is) hozzák ezt a színvonalat,mert semmi nem fontos,se a család,se a gyerek,csakis az anyagiak,a munka,a karrier,az ambíció,a közösség,az ország érdeke!Vagy mennyire ágálnál amelett,h a feleségedet a terhesség alatt ne is lássa orvos,csakis a védőnő az egész 9 hónap alatt.Ezek a bevett szokások mutatják meg leginkább egy adott ország mentalitását,hozzáállását egy adott témakörhöz,ez esetben az EMBER,az EGYÉN,az ANYÁK,és a GYERMEK iránti tiszteletet.(Azt most ne keverjük ide,h ez nálunk sem valósul meg,mert nálunk ez nem előírások és törvények miatt nem valósul meg)
2010. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy létezem! :-)


Jó volna törvényt hozni mindenki foglalkozáskörében a garanciáról, felelősségről ÁLLAMILAG. Nem helyes, hogy ez alól az orvosok és politikusok, ügyvédek stb,kivételek. Ez már a döntéshozókon múlik, akiket elvileg mi hatalmaztunhk fel...


Mondom 28-adszor:


G.Ágnes ha bűnös, kapja meg, ami jár. De akkor a sok orvos, ügyvéd és más szemétláda is! De ezt innen, itthonról a tények ismeretében nincs jogom eldönteni! És egyikőtöknek sem szerintem, csak, mert a Média az egyik oldalról ösztönöz sunyin arra, hogy kövezd agyon. -Persze érdekek sugallata nélkül- ugye?



Apuka

2010. nov. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Nem tudom h te melyik "médiát" nézed,én egy jó ideje látom a tv2-n a riportokat(Hadas Krisztina),ill. a tegnapi Aktívban Gombos Edina és Soma szólalt meg,ki lehet találni melyik melyik pártján állt.Abszolút elfogulatlanok ezek az interjúk.41% volt az otthonszülés mellett,és 59 % ellene,megjegyzem,Soma azzal érvelt h ne szüljünk a "kórok házában",mert minek,no ezzel nagyon nem értek egyet,mivel egy szülés igenis nagyon sok esetben átfordulhat patológiába,és ezt senki nem mondta el a riportban,ez pedig vhol megtévesztés volt,ezáltal pedig nagyon is befolyásoló tényező volt!
2010. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Egy friss hír szerint kórházban is meg lehet halni szülés közben...

Másrészt ha közel van az otthonhoz a kórház, az más eset, mint a tanya közepén lenni. Van olyan kórház, (most nem szülészetről beszélek) ahol "1 napos műtéteket" vállalnak, a műtét után a beteget elviheti haza a hozzátartozója, ha nem viszi messzire (visszajön ha baja van).

2010. nov. 4. 18:19
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor régen sokat olvastam az Indexen, volt egy topic a fórumon, Szülés, terhesség - negatív oldal címmel. Szülés előtt állók jobb ha nem olvassák, mert valós rémtörténetek voltak benne, főleg az elején, kórházi emberi mulasztásokról, ami sokszor a baba halálával végződött.


Az egészségügyben dolgozók a megmondhatói, tényleg nagyobb-e a biztonság...

A közvetlen halálozási okok között (általánosan, nem szülésnél) topban van a kórházi rezisztens bakteriális és vírusfertőzések okozta halálozás, csak a kórlapra az alapbetegség kerül (rák, sűlyos cukorbetegség etc), nem a legyengült szervezetet halálba segítő kórházban szerzett fertőzés, tüdőgyulladás etc.

Nem jobb otthon szülni, egyértelmű, de ne istenítsétek a kórházakat, mert ez erős túlzás.

2010. nov. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Ha észrevettétek volna,a világon senki nem istenítette a kórházakat,sőt,mindenki a változtatásra voksolt.
2010. nov. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
2010. nov. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap azt nyilatkozta a tv-ben a Szülészeti és Nőgyógyászati Kollégium vagy mi elnöke, hogy tessék tudomásul venni, a szülés egy természetes folyamat, amiben olykor az anya és a gyermek életét veszti... azt hittem rosszul hallok. Idén már négy nő vérzett el kórházakban (otthon több lett volna), de ez nagyon cinikus hozzáállás. Geréb mondta volna ezt, akkor nyilvánosan kivégeznék.
2010. nov. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!