Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell Geréb Ágnest...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Miért kell Geréb Ágnest megbilincselve, vezetőszíjon alázni?

Figyelt kérdés

[link]


Nem akarom védeni, de úgy csinálnak vele mint egy elvetemült gazemberrel. Egyes bűnösök meg szabadon flangálnak.


2010. okt. 26. 10:28
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
0%
Én fel is akasztanám.Meg az anyukát is.Csúnya ilyet mondani de komolyan mondom hogy aki nem bír ki3-4 napot a kórházban a születendő gyermeke érdekében az nem normális.Azért mert ő kényelmes és nem volt kedve megmozdulni hogy befeküdjön.Szerintem minden normális anyukába ott az az érzés hogy a kórháztól jobb hely nincs(mármint szülésre)bármi gond esetén tudom h a legjobb helyen van.Szerintem egyébként erről kár is véleményt kérdezni mert aki kicsit józan gondolkodású annak egyértelmű erre a kérdésre a válasz.
2010. okt. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
68%

Én ott voltam a kisfiam születésénél a kórházban és csodálatos élmény volt. Sokkal erősebb, teljesebb a családban az összetartó erő. Mivel a feleségem állapota szülés előtt hagyott kérdőjelet (nagy volt a baba a felségemhez képest) így meg sem fordult a fejünkben az otthon szülés gondolata. Ha valakinél minden rendben van és van szaksegítség, miért ne szülhetne otthon? A mi dokink normális volt a szülésznőkkel együtt! Demokratikus államban élünk elvileg. Vagy csak papíron? És ha valakinek "más" a véleménye, akkor azt le kell pontozni?:-(


Azért én a tények ismeretében, érzelmi felindulásokat félretéve igazságtalannak tartom, hogy 1 embert kiemelünk a tömegből, mutogatjuk a TV-ben, hogy hibázott, meghaltak emberek, leköpjük. Arról azonban megfeledkeznek(ki tudja, hogy miért!), hogy hány elsikált, nem hivatalos kórházi, orvosi eset van, ami soha nem fog napvilágot látni és hány egyébként egészséges édesanya, édesapa, kisgyerek maradt ott a műtőasztalon vagy vizsgálat közben.


Felteszem a kérdést: Ha legálisan öl valaki azt szabad, nem bűn, aki pedig nem a jól bevált rendszerben "működik", hibázik és emiatt hal meg valaki azt elégetjük? Vagy netán féltik a hálapénz rendszer fennmaradását? Kedves magyar honfitársaim. A változás, változtatás rajtunk, hétköznapi embereken is múlik ám! Nem csak irigyelni, kell a nyugati országok magas életszínvonalát, hanem fejben változtatni akarni is.


A következőt lehet olvasni a Wikipédián Geréb Ágnesről:


*

pszichológus, szülész-nőgyógyász és független bába, 1977-től az apás szülés, majd az otthonszülés hazai úttörője.

*

*1977-ben végezte el az orvostudományi egyetemet Szegeden. Gyakornoki idejét is Szegeden töltötte, összesen tizenhét évet dolgozott szülész-nőgyógyászként a szegedi Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán.*


Úgy gondolom, hogy itt nem egy olyan ember tévedéséről van szó csupán, aki elvégzett egy 3 hónapos tanfolyamot, aztán "szakemberré" vált, hanem egy egyetemet végzett gyakorlott orvosról. Természetesen ha olyan hibát vétett, amit nem szabadott volna, kapja meg a büntetését. De akkor az a többi 1000 orvos is, aki nap mint nap hibázik és emiatt emberek halnak meg.


Most már lepontozhatsz engem is.....


Apuka

2010. nov. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval... ugyan sosem szülnék otthon, de ennek jogát nem vitatnám el.


Geréb Ágnest anno azért hurcolták meg először még a rendszerváltás előtt, mert beengedett egy apukát a szüléshez... ez akkor BŰN volt, ma ki gondolja ezt?.. Az otthonszülés sem a sátántól eredeztethető, csak meg kellene teremteni a feltételeit.


Védeni sem akarom, mert meghalt egy baba, és nem tudom, mi történt ott. De egy tv műsorban hangzott el, hogy ő 1500 szülésből 3 babát veszített el, míg kórházi körülmények között a mortalitás 8 ezrelék, azaz 1000 gyerekből 8 hal meg a szülés várható időpontja körül vagy szüléskor, kint vagy bent. A kórházi a rosszabb arány...

2010. nov. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Ez a baj,hogy mindig a kórházat hozzátok fel ellenpéldának.Ez nem lehet ellenérv Geréb Ágnessel szemben!Ő úgy végzi a tevékenységét,hogy TUDJA hogy nincsen kiépítve az otthonszüléshez megfelelő körülmény.Hogyan követelhetik az otthonszülés feltételeinek megteremtését,mikor az egész egészségügy és a kórházak romokban állnak??A tarthatatlan helyzetre az otthonszülés NEM alternatíva!Tessék tiszta kórházakat csinálni,családias szülőszobákkal,és kezdeni vmit a méltóságos doktor úr hálapénzének megszüntetésével,és akkor majd senki nem akar otthonszülni!!Az az elsődleges,hogy az anyukák tudjanak otthonszülni,erre kell legfőképpen milliókat szánni??Nem inkább az egészségügyet kellene rendbetenni,ahol VALÓBAN élet-halál harc folyik?Valakinek a gyertyafényes szülés a fontos,valakinek meg az h a gyereke megkapja végre a szervet hogy életbenmaradjon(lásd Lacika esete)??Tessék már a kettőt mérlegre tenni!!
2010. nov. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

"Szerintem egyébként erről kár is véleményt kérdezni mert aki kicsit józan gondolkodású annak egyértelmű erre a kérdésre a válasz." - írta valaki alig feljebb, de a kérdésben az volt, miért kell feleslegesen alázni G.Á-t, nem az, hogy jogos-e a vád...

Előző vagyok, és tényleg gáz, hogy mindenki lepontozásra kerül, aki nem gyilkosozik, én is mióta hozzászóltam - nem mellette, csak elgondolkodva, nem indulatoktól vezérelve - zuhant a "hasznosságom". De hát ez van, kit érdekel.

2010. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
Kedves Apuka(és az utána hozzászóló válaszoló is)!Itt a ,legnagyobb probléma az,hogy mivel G.Á. orvos,és-elvileg-tapasztalt szakember,fel kellett volna tudnia mérni,hogy itt NEM ADOTTAK A FELTÉTELEK az otthon szüléshez!Mire a mentő,illetve a Cerny kocsi odaér,valószínű,hogy bekövetkezik a tragédia.Ráadásul,nálunk az nem megoldható-ami külföldön működik,és már jól bejáratott rendszere van-hogy a szülés ideje alatt a ház előtt parkoljon egy mentő orvossal,ha bármi vészhelyzet adódna(úgy gondolom az egészségügy jelen állapota mellett ez luxus kérés,ám,ha a kedves várandós otthon akar szülni,fizesse ki az ott várakozó mentőautó árát(mint ahogy a tűzoltóság is benyújtja a számlát,ha feleslegesen kell kimennie,illetve a delikvens maga okozta a tüzet)Arról nem beszélve,hogy az egyik halállal végződő esetben(szakértők állapították meg,és írták le)a baba nyakának kitekerését a szülések során ALKALMAZOTT FOGÁSNAK titulálta!Kérdem én,ez az ember nem egy szakbarbár?!Lehet,hogy sokat tett az apás szülés bevezetéséért(ennek örülök is,mindkét gyerekemet így szültem),de az otthonszülés kérdésében felelőtlennek tartom.És való igaz,hogy az orvoslás minden területén vannak műhibák,de ha lehet,próbáljuk meg ellenőrizhető keretek közé terelni ezeket a dolgokat(és perelhetővé tenni az orvosokat).Amit még nagyon durvának tartok,hogy a büntető perek ELLENÉRE is tovább praktizált(hülye duma,hogy csak "beszélgetésre" ment,meg hasonlók).Csak így lehet távol tartani,a további jogsértéstől(illetve -uram bocsá-gyilkosságoktól.)
2010. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
Erre csak annyit mondok hogy tök mindegy hány diplomája van meg milyen bába ha a gyerekem ott hal meg miatta!A "tudománya" sajnos nem menti meg a babát ha bármi komplikáció lép fel otthon!Szerintem az ne is szüljön aki nem képes a gyereke érdekében 3 napot a kórházban tölteni!!!!!!!!!
2010. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van,nekem megse fordult a fejembe, hogy ne a kórházban szüljek. Abszurd, hogy ilyen felelőtlen anyák vannak, gyereket sem engednék az ilyennek...


Miért jobb otthon???

A szülés kórházba való, steril körülmények, szakszerű ellátás, életmentő készülékek, stb. minden egy helyen, otthon mi, vizet forral...?


Én csak azon izgultam, hogy időbe beérjek a kórházba, nehogy otthon induljon el a baba.


Ha lesz 2. gyerekünk, őt is gondolkodás nélkül kórházban fogom megszülni.


Ezek a vissza a természethez anyák, akkor miért nem egyedül szülnek, minek nekik segítség, ha ők ennyire okosak (Állítólag ez a sarlatán is orvosit végzett, ebben miért bíznak jobban, mint a kórházi orvsookban?

2010. nov. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Üdv Ismét!


Dr. G .Ágnest mint írták azért vezetik szíjon mert ez az előírás náunk, a megalázása pedig azért IS folyik, mert érdekeket sért. Pénzügyi érdekeket. Az építőipar területén is így van ez. Nem engedik csak úgy az embereket önnálosulni, nehogy önerőből a rendszert kikerülve jussanak valamire (többre). A kórház bajban van igaz???!!! Miért is? Mert szétlopják folyamatosan a rendszert a tűzhöz közel lévők. Mennyi hálapáénz is folyik be a kórházi szülések folyamán évente országosan? Ugye egyetértünk abban, hogy milliárdok. Mert nem fizetik meg az orvosokat. Igaz. De az is, hogy másokat sem. De nekik nincs hálapénz ha elvégzi a munkáját pl egy kőműves.( Pénzügyileg az alkotmányban van megoldás arra, hogy önerőből a Magyar Állam külső segítség /hitelfelvétel igénybevétele nélkül/nélkül megoldja a pénzügyi problémáját, de ezt meg bizonyos érdekek nem akarják használni, de ez egy másik történet)


Tehát Geréb ügye sokszorosan összetett:


1. Ha vétkezett és ebben a szakszerűtlen munkájának a keze is benne van büntessék érte meg!


2. Az otthonszülés sokak legbelső magánügye, ha minden körülmény adott az egészséges, gond nélküli otthonszüléshez.


3. Ha az otthonszülés intézményét kialakítanák normálisan, akkor sokkal több költségtől kímélnék meg a kórházakat, de ugyanakkor egy "másik" réteg zsebébe vándorolhatna annak a pénznek az egyik része, ami most az orvosok többségének a zsebébe megy. Másrész a közbeszerzéseknél/támogatásoknál nem lehetne tetszőlegesen milliárdokkal csak úgy játszadozni.


4. A jó és embercentrikus, korrekt orvosokra nagy szükség van, aki példát mutat az orvosi társadalomban! A férgesét kellene kiszórni (mert sok hentes van sajnos) és átadni a fiatal, még meg nem romlott, lelkes orvos palántáknak, de őket meg jobban meg kellene fizetni és nem agyontúlóráztatni, utána meg ujjal mutogatni-Látod, látod hibázott a szemét!


Ha lenne korrekt egyensúly és megfelelő körülmény az otthonszülés és a kórházi feltételek esetében, akkor mindenki (viszonylag a legkevesebb kockázattal) eldönthetné, hogy neki melyik ad nagyobb lelki békét.


Az otthonszülést valószínűleg azért is propagálják sokan, mert elegük van abból, hogy a frissen megszületett gyermekét, drága kincsét, szemefényét 2-3 kiló húsként ide oda dobálják a megfásult, érzéketlen újszülöttes nővérek. Valamint sokszor álatként kezelik a császározott anyukákat vagy a frissen szült nőket. (húsdaráló rendszer) TISZTELET A KIVÉTELNEK! Csak sajnos én tudom, hogy hogyan van ez, mert egészségügyi téren benfentesként nagy a rálátásom. Te pedig, aki csak a szép fehér kórházat látod és a dicsfényben úszó Isten fehérköpenyeseket, el vagy varázsolva, hogy ott micsoda biztonság és sterilitás van.


Az embereknek a rendszer romlottságával van bajuk, ezért mennek el radikálisan egy lélekben gazdag, emberibb megoldás felé. És ha kicsit is félreteszed az indulataidat, akkor belátod, hogy sajnos sok igazság van abban, amit leírtam.


Tehát! Ha valaki vétkezik, legyen felelőssége. Ennek mindenhol így kellene működnie az élet bármely területén. Az, hogy a büntetőjog előírja a bilincsezést és mindenkivel így járnek el, hát ez kellemetlen. Hogy köztörvényes maffiózók meg odabent Hawai-nak ez meg a rendszerünk megint más korrumpálhatóságát mutatja.


The end

2010. nov. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Az otthonszülés lélekben gazdagabb, emberi megoldás lenne?Neked biztosan.Számomra fekete szemeteszsákokon szülni nem emberi megoldás,főleg,mivel már jó 100 évvel ezelőtt is tiszta,frissen vasalt fehér lepedőn szültek az asszonyok.Ez egy kiragadott tény volt,de igen jól példázza,mennyire elbagatellizálják az otthonszülést.És ez nem pénz,meg kiépítés kérdése,ez csak EMBERSÉG kérdése.A lelki béke több momentumot is félre dobva fontosabb egy emberke világrajövetele folyamán?Nekem nem,és még sokaknak sem.A lelki béke önmagunkban található,nem a környezetemben,rajtunk múlik,meg tudjuk e teremteni,avagy sem.És az mivel jobb,ha Geréb Ágnes és társai zsebébe vándorol a pénz?Ha jól tudom,CSAK a szülésfelkészítő tanfolyam kerül 62500 ft-ba+áfa.Ebben egyetlen db uh. nincs benne,csakis az,h hogyan lihegjünk szülés közben.Sokan nagyjából ennyit adnak az orvosnak,közben tudnak arról is,hogyan fejlődik méhükben a magzat(ami egyébként a lényeg volna).A többiben amit írtál,igazad volt,ami az orvosokat és nővéreket illeti,erősen szortírozni kellene,(bár megjegyzem azért egy kőműves és egy orvos munkáját nem kellene összehasonlítani),tiszta,jó hírű, családias kórházakra van szükség,hivatásukat becsben tartó dolgozókra,de ezzel itt van a pont,az ÁLLJ,a behajtani tilos,nincs tovább,hogy otthonszülés,az otthonszülés nem út sehova sem,legfeljebb vissza a középkorba.
2010. nov. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!