Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elítéled az otthonszülést?

Elítéled az otthonszülést?

Figyelt kérdés
Bevállalnád, vagy semmiképpen?
2010. okt. 24. 23:35
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
48%

Persze, az otthon szülési statisztikák nagyon szépek, mivel ha gáz van, mentőt hívnak, és a rosszul végződő esetek már a kórház statisztikáját rontják...

Az a szörnyű, hogy még komplikáció sem kell az otthoni tragédiához, elég annyi, hogy a protokollok hiánya miatt megtörténhet olyan, hogy ráteszik az anyuka mellkasára a babát, és a köldökzsinórt elfelejtik lekötni...Borzalmas belegondolni is.

Szép és jó, hogy a "szülőnőnek joga van dönteni, hol szeretne szülni", hát igen, én ezt egy helyre sorolom a cigiző kismamával. Egy szülő felelős a gyerekéért, és félreteszem azt, hogy zavar a kórházi környezet, ha egyszer ott kaphatom meg a maximális orvosi segítséget baj esetén. (Olyan meg nincs, hogy terhesség alatt ki lehet jelenteni, hogy a baba teljesen egészséges, maximum az elvégzett vizsgálatok alapján nem látnak rendellenességet.)

Felüdülés volt hazajönni a kórházból a babámmal, de csak kibírtam azt a pár napot bent.

2010. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
50%

El.


Lehet takarózni a nagyanyáinkkal, őseinkkel, csak nem érdemes. Kényszerből szültek otthon. Mind a két nagymamám kórházban szülte az összes gyerekét. Miért? Mert városban, elérhető közelségben volt. Falun, tanyán nehezebb...

Nincsenek pontos adatok, statisztikák arról, hogy abban az időben hány baba és anyuka halt bele a szülésbe, vérveszteségbe. Lehet, hogy megszületett a baba, de két nap vagy egy hét múlva meghalt. Rámondták, hogy bölcsőhalál. Nem derült ki,ha a szülésnél lévő komplikáció miatt halt meg.

Azokkal a nőkkel meg végképp ne példálózzunk, akik végig titkolják a terhességüket, lekötik a hasukat, nem mennek orvoshoz és persze otthon szülnek. Na persze, a konyha padlóján, a kerti budiban. Az ilyen újszülöttek kerülnek az emésztőgödörbe, megfojtva az ágyneműtartóba... Úgyhogy őket aztán messze ne vegyük otthonszülő példának!!

Ne akarjunk már visszamenni az őskorba! Barlangban is szültek, akkor menjünk oda vissza, mert az még "természetesebb", mint otthon?!

2010. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
42%
Teljes mértékben elitélem!! Már nem az őskorban élünk.Miért kockáztassak,ha nem muszály!!!!!!
2010. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
31%

2010-ben,Magyarországon,igen!Mert felelőtlen és önző ember aki a saját kényelmét teszi első helyre és nem a baba érdekeit.És itt idézhetném az egyik előttem író kórház-iszonyos anyukát aki azt írta,hogy"megkíméltem MAGAM ettől"!!!Ő mondta,nem én!!!Ennyi erővel igyunk és dohányozzunk is ha úgy szottyan a terhesség alatt mert olyan babák is vannak akiknek ezt tette az anyja és mégis megszületett,felnőtt és olyan is veszít el gyereket aki meg mindent megtett,hogy védje.Nem értem,hogy lehet azzal érvelni,hogy a kórházban is haltak már meg babák.Igen de ha annak ellenére is van aki elveszíti a gyereket akkor anélkül még nagyobb az esély nem?Mert hiába jön a doki(vagy a Jóisten is)házhoz de a két kicsi kacsójából ő sem tud szükség esetén életmentő műszert varázsolni!Nem a doki(és főleg nem a kényelem), hanem a felszerelés miatt van kórházban a helye egy szülő nőnek!

És még annyit,hogy azokban az országokban ahol a szülések nagyrésze otthon zajlik,ott úgy van ám,hogy a szülés megindulásakor a mentő leparkol a ház előtt és megvárja,hogy mi lesz,plusz,kijön a minimum bába és hozza a "mozdítható" mobil-monitorokat,tehát otthon is kapcsolnak gépeket az anyára ami viszont olyan,hogy beküldi a mért adatokat a kórházba és ott egy doki figyeli!!!!És ha bármi van,mentő és kórház azonnal!Szóval ott sem a régi "természetesség" a vezér elv a 21. században!

2010. okt. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
32%

Nem ítélem el!!

De! Úgy gondolom, hogy Magyaroszágon ez még igen csak gyerekcipőben jár.

Mind az emberek felfogásában, mind pedig az egészségügyi ellátásban!

2010. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
37%

Elítélem, hogy fordulhat ez meg bárki fejében?? Azon túl, hogy persze kockázatos, meg stb, undorító! Hol akarnak szülni? A saját ágyukban? A kanapén? nem is értem, minden véres lesz meg mit tudom én.


A vakbél műtétet, na azt, csináltathatják otthon, mert ekkor csak ők halhatnak meg, a saját gyerekük nem!

2011. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!