Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elítéled az otthonszülést?

Elítéled az otthonszülést?

Figyelt kérdés
Bevállalnád, vagy semmiképpen?
2010. okt. 24. 23:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
73%
Nem ítélem el, de nem vállalnám be, félnék, nem érezném biztonságban magamat és a babámat. De évszázadokig otthon szültek a nők, mégsem halt ki az emberiség, még a szüleim is otthon születtek, meg aztán kórházban is akadnak végzetes balesetek, szóval semmi kifogásom azok ellen a nők ellen, akik nem kórházi környezetben szeretnének szülni. Én kórházban érzem olyankor jól magam, ők meg otthon. Ennyi. Nem vagyunk egyformák.
2010. okt. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
51%
el hát
2010. okt. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
69%
2010-ben elítélem. Az 1950-es években (és azelőtt) nem volt elítélendő, mert nem nagyon volt más választás.
2010. okt. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
36%
Nem ítélem el, akik manapság otthon szülnek azok megvizsgáltatják magukat.
2010. okt. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
63%

Nem ítélem el magát az otthonszülést, illetve azokat, akiknek megfordul a fejében. Azt ítélem el, ha felelőtlenül teszi ezt valaki-pl. olyan szakmai segítség és háttér nélkül, ami valóban biztonságos világrajövetelt biztosítana az újszülöttnek.

(Pl. hogy olyan bábánál szülnek, aki el van tiltva szülés levezetésétől, ill. aki mögött nincs megfelelő háttér (sem személyi, sem eszközzel való ellátottság).

Az igaz, hogy régen otthon szültek a nők, de főként azért, mert nem volt más választásuk.

Bennem fel sem merült, hogy ne kórházban szüljek, ha egyszer ott a maximális a biztonság. Szerencsémre, mert császár lett a vége.

2010. okt. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
80%
Vajon az a 38 éves nő mit szólt, hogy dolgozta fel, akinek meghalt a kislánya Geréb Ágnes mellett otthon? Monduk a nőnek "mázlija volt", mert utána tudott szülni még egy babát (természetesen Őt már kórházban). De ha nem született volna még egy gyereke??? Sztem így sem tudta még feldolgozni.
2010. okt. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
67%
Nem itélem el én nem tenném de ha valakinek így jobb megértem pláne mikor olyan rémtörténeteket hallok hogy lúgot ittatnak egy kismamával.
2010. okt. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
60%
Igen, ugyanis ezek az önző anyák előrébb sorolják a saját kényelmüket vagy mit tudom én micsodát, mint a baba biztonságát.
2010. okt. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
18%
nem vállalom be! 18/f
2010. okt. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
60%

Nem, de sajnos nagyon sok kismama gyenge, nem készül fel a várandósságra, és mostanában sok baba kicsike súllyal születik, ezért jobbnak tartom a kórházban szülést, ahol rögtön készen áll a segítség baj esestén.

Geréb Ágnestől még egy hentes is alkalmasabb a bábaságra!

2010. okt. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!