Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elítéled az otthonszülést?

Elítéled az otthonszülést?

Figyelt kérdés
Bevállalnád, vagy semmiképpen?
2010. okt. 24. 23:35
1 2 3 4
 21/36 anonim válasza:
36%
Nem ítélem el,de nem is támogatom, Én itthon születtem 19évvel ezelőtt, sajnos hirtelen jöttem hajnalban,anya egyedül élt,és mire valaki jött Én már rég a karjaiban voltam,teljesen egészséges voltam/vagyok,és azért azt is hozzá tenném,hogy első gyerek voltam.
2010. okt. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
37%

" A szülés során rengeteg komplikáció léphet fel, amihez a kórházban szinte minden eszköz megvan bármilyen komplikáció esetén"


Mégis több gyermek hal meg kórházban mint otthon..

2010. okt. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim válasza:
58%
Az arányokat kell nézni, okostojás...
2010. okt. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
26%

Okostojás,hány esetet hallottál hogy otthoni szülésben meghalt a baba(leszámítva a 38 éves anyukát? mondjuk az 1)

A kórházban én személyesen ismerek legalább 10 nőt akinek a kórházban halt meg a gyermekük..

2010. okt. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
47%

100 nobol talan 1 szul othol.

Persze hogy tobb baj tortenik a korhazban,mive szazszor nagyobb az eseje!

Aki van annyira felelotlen 2010 ben hogy valalja a kovetkezmenyeket az kockaztassa csak a babaja eletet,es szuljon kenyelmessen,nyugodt korulmenyek kozt otthol.

De remelem a Gereb Agnesnek elmegy a kedve egy eletre!

2010. okt. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nem jó ötlet, mert nagyobb kockázattal jár, valamint nem hinném, h akkora jelentősége lenne-e annak, h most a gyerek kórházban jön a világra, vagy otthon....lehet, h egyes anyák jobban érzik magukat esetleg otthon, mint egy steril kórházban, viszont egy szülésnél szerintem nagyságrendekkel előrébb való szempont a megszületendő gyermek biztonsága, mint hogy az anyuka éppen milyen légkörben érzi magát jobban, és sztem minden felelősségteljesen anya ezt ugyanígy gondolja.

Régen nem volt mindenhol lehetőség kórházi szülésre, és nem is volt elterjedt/szokványos, viszont mára, h már az, nem értem, h miért kellene a kockázatosabb megoldást, az otthonszülést választani.

Ez kb. olyan, mintha vki annak ellenére, h van otthon villanya petróleumlámpákkal világítana, csak azért, mert az hangulatosabb, mondjuk nem teljesen találó hasonlít, mivel a petróleumlámpa használatának nincs nagyobb kockázata, mint a villanynak, csak nem jutott most találóbb eszembe, viszont azért remélem érthető, h mire célzok ezzel.

Mivel nem vagyok nő, ezért sehogy sem tudnék bevállalni egy szülést, de ha a feleségem otthon szeretne szülni, akkor a végsőkig próbálnám lebeszélni róla, teljes mértékben ellenezném.

2010. okt. 25. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
bocs a sok hibáért,természetesen nem "lenne-e", hanem "lenne", és még sorolhatnám.....késő van már ;) (előző vtam)
2010. okt. 25. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
47%
Elítélem. Lehet, sarkítás az egész, de kérdezem: az otthon szülő anyukák miben különböznek a terhesség alatt dohányzó, ivó anyukáktól? SZERINTEM mindkét esetben saját önös érdekemiért veszélyeztetek valakit, aki semmiről nem tehet. Az egy dolog, ha az anyával történik valami. ő döntött, bevállalta ezt a kockázatot, de mi a helyzet, ha az újszülöttnek van szüksége sűrgős orvosi ellátásra, műszerekre? Felelőtlenségnek tartom. Érdekes egy vakbél műtétet eszébe nem jut senkinek otthon elvégeztetni. Mondom, lehet sarkított a válaszom, de az én véleményem akkor is ez.
2010. okt. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
25%
Nem itélem el, csak egyszerűen nem értem a szülőket, h. miért csak magukra gondolnak ilyenkor,mert még nem olyan fejlett.És nem értem miért kell veszélybe sodorni a gyereket,meg magát az anyát is.Mert akik egészségesek még ott is lehet valami baj.Főleg aki elöszőr szűl, még azt se tudja mit csináljon.És nem véletlenül adnak a kismamáknak infúziót,meg steril vágást, injekciót, sőt ha kiderül, h. az anya nagyon kifárad akkor császár meg ilyenek, azt meg otthon nem lehet elvégezni.
2010. okt. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim válasza:
72%

Igen, elítélem, felelőtlenségnek tartom. Az a nő, aki pusztán kényelmi döntésből otthon szül, nem csak a saját bőrét viszi vásárra, hanem egy másik életet is.

Régen a nők kényszerűségből szültek otthon és bizony nagyon sok csecsemő, anya nem élte ezt a "döntést" túl. Sokkal nagyobb arányú volt a csecsemő halandóság, mint most.

Az, hogy a szülés természetes velejárója az életnek, még nem jelenti azt, hogy nincs benne semmi veszélyes, hogy nem kockázatos.

Semmiféle garancia nincs egy normál lefolyású terhesség esetén sem arra, hogy a szülés során ne léphessen fel komplikáció.

Nekem valószínűleg egyik gyermekem sem élne, ha nem kórházban szülöm, mert annak ellenére, hogy problémamentes, normál lefolyású terhességeim voltak, mindkét szülésemnél komplikációk léptek fel. Mindkét gyerekem makk egészséges, de ha nem kapták volna meg az én önző döntésem miatt mindazt a szakszerű segítséget, ha nem lettek volna kéznél a megfelelő korszerű berendezések, eszközök, amire szükség volt, sose bocsájtottam volna meg magamnak, ha ez miatt ma nem élhetnének.

Az a véleményem, hogy otthon egész egyszerűen nem lehet megteremteni a biztonságos szülés feltételeit, azokat a körülményeket, amik egy erre szakosodott intézményben kéznél vannak, adottak, így nincs arányban a kockázat azzal a kellemetlenséggel, hogy a kórházi "hangulat" nem olyan meghitt, mint pl az otthoni.

Sosem hallottam még olyat, hogy egy csecsemő azért halt volna meg, mert az anyuka közérzetét zavarták a kórházi körülmények, az viszont pl igencsak befolyásolja egy csecsemő esélyeit az életben maradásra, hogy mennyire gyorsan kerül műtőbe egy komplikáció esetén a szülő nő.

2010. okt. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!