Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elítéled az otthonszülést?

Elítéled az otthonszülést?

Figyelt kérdés
Bevállalnád, vagy semmiképpen?
2010. okt. 24. 23:35
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
78%

Én elszörnyülködök, mikor valaki itthon, Magyarországon (a sok rossz történet ellenére is) otthon akar szülni. A kis ártatlan gyerek életét miért kell kockára tenni? Ha csak 1% esélye is van, hogy bármi rossz történjen, miért kell annak az 1%-nak is esélyt adni, hogy megtörténjen?


A kórház nem mészárszék, és vannak egyágyas szülőszobák és kórházi szobák (én is ilyenben voltam, és nem azért mert kértem, hanem épp ilyen jutott).

2010. okt. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
62%

Az otthon szülés nem kötelező,de aki akar az megteheti.

A 38 éves nő aki otthon szült,és tragédia lett belőle pontosan tudta mire vállalkozik.Nem a doktornő kényszerítette erre.Én is otthon szültem,mert úgy éreztem így sokkal nyugodtabb vagyok..Persze ez nem úgy zajlott,hogy csak úgy durr bele.Rendszeres orvosi vizsgálat,rendszeres ultrahangos vizsgálat,és amikor eljött az ideje,felhívtam a doktoromat.Ő kijött a lakásomra + egy szülésnő,és egy nővérke is jött..Rendben zajlott minden..Az elején az orvos mindent elmondott az otthoni szüléssel kapcsolatban.Elmondta azt is,hogy hiába beszéltük meg az otthoni szülést pontról-pontra,ha ő a terhességem alatt csak egy picike "hibát" is talál lefújja az egészet,és a kórház marad..


Még valamit.Nagyon sokan vannak Magyarországon akik végig titkolják a terhességüket,és otthon titokba,minden segítség nélkül hozzák világra a gyermeküket..Van ilyen is--


Butaság elítélni azt ami természetes.

2010. okt. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
78%

Nem itélem el, a magánügye. Ha pechje van, hát tudja is feldolgozni az önvádat!!!

Én nem tenném semmiképp. A gyerek éltével nem játszok, sose bocsátanám meg magamnak...

2010. okt. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
86%
Ma 00:08-as, mitől voltál nyugodtabb, hogy otthon szültél? (ne érts félre, nem kötekedni akarok, tényleg érdekel, igazából, mert még sosem találkoztam senkivel, aki otthon szült volna) :)
2010. okt. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
40%
Igen.sajnos most már lehet otthon szülni kádban szülni,lassan majd a csilláron akarunk szülni,a szülés nem játék,orvosi felügyeletet,műszereket igényel...
2010. okt. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
67%

Én maximálisan elítélem, mert annak ellenére, hogy a vizsgálatok stimmelnek bármi közbe jöhet, és a probléma fixálásához egy orvos kevés.

Egészségügyiben tanultam még régen, és amikor gyakorlatunk volt két hetet bent tudtunk tölteni szülőszobán.

Volt olyan koplikáció, hogy a pici bubja már látható volt, de amikor lejött a szülöcsatornába, valahogy a köldökzsinór alátűrődött, és amit az anya keservesen kinyomot, a köldökzsinór, amint befejezte a nyomást visszarántotta.

Ilynekor már császározni nem lehet.

Hívtak még egy nőgyógyászt, és két gyermekorvos jött föl a gyermekosztályról.

Úgy volt fogoval próbálják kiszedni a babát.

Minden perc számított, mert a búbján lehett látni, hogy nem elegendő az oxigén ellátása.

Pillanatok alatt teljes team volt a szülőszobán.

Az apuka szokogott mint a záporeső, az anyuka szintén, rettegtek, hogy a gyereknek maradandó károdosása lesz.

Mi lélegzetvisszafolytva figyeltük az eseményeket.

A nő saját orvosa leblokkolta az ágyat és felmászott a nő mellé az ágyra, lábával betámsztott a falra, és két alkarjával pedig a nő hasára.

A másik nőgyógyász beparafinozta a kezét, majd benyúlt és megfogta a kicsi fejét.

Ezek után vártak, hogy jöjjön a fájás.

Majd amikor jöt, mindkét nőgyógyász biztatta, hogy nyomjon, az alsó húzta belőle kifelé a gyereket a saját pedig nyomta kifelé belőle.

Hála Istennek sikerült kiszedniük fogó nélkül a kislányt.

A gyerekorvosok azonnal átvették és elvitték, leszivták a nyákot, átvizsgálták stb.

Szerncsére minden rendben volt.

Ez a kisbaba otthon meghalt volna, sőt valószínüleg az anya is!

Ezután az élmény után úgy érzem és gondolom, hogy egy embernek sincsen joga kockáztatni a gyereke és a saját életét, kényelmi szempontok miatt.

Ma már ha minden rendben van, akárhogy szülhet egy nő.

Fitt balltól kezdve, széken ülve, kádban, állva, ahogy csak szeretné, és senki más nem lesz ott csak akit ő szeretne.

Nem fog egyszerre másik 3 nővel szülni.

Akkor miért kell ezt...

2010. okt. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
63%

ma 00:08

Hogy mitől voltam nyugodtabb? Nekem a kórház rossz emlék.Gyerekként sokszor voltam kórházban.Felnőttként legalább ötször vittek kórházba vetélés miatt.Pár éve 7 hónapos terhes voltam amikor elindult a szülés,és újra kórházban kötöttem ki.(sajnos nem lett életlépes a baba).Egyszerűen úgy éreztem,hogy nekem a kórház csak rosszat tesz..De mint írtam végig "megfigyelés alatt álltam" és a szüléskor is 3 szakképzett ember volt mellettem..Az orvos tudta,hogy a kislányom egészséges..

Én tényleg nyugodt voltam a megszokott környezetemben.Nyugodt voltam,hogy megszokott dolgok vesznek körül..

Nekem ez olyan volt,mint azoknak a mamáknak akik vízben szülnek vagy kádban vagy ülve..Mindenki igyekszik a lehető legjobb megnyugvást találni számára..

Tudom milyen kórházban is szülni mert az első gyermekemet kórházban szültem..Én nem éreztem,hogy mellettem állnának.Akkor még az apuka nem jöhetett be,és egymás mellett voltak a szülőágyak amit egy függöny választott csak el.Emlékszem mellettem egy fiatal lány végig sikoltozott,hogy belehal a fájdalomba(már az orvosok is rászóltak fejezze be) Ez engem is sokkolt,hiszen át vettem tőle azidegességet(csak féltem,de nem kiabáltam) Az is sokkolt,hogy behoztak egy nőt amíg én vajúdtam,és kiderült,hogy koraszülése lesz..Amikor inkubátorba tették a pici babát láttam milyen picike,és láttam,hogy rohannak vele mert valami nagy gond volt ott..Ez is sokkolt a szülés előtt pár perccel..

Na ezektől is megkíméltem magam.

De mondom,egy otthoni szüléshez komoly feltételek szükségesek,és rendszeres orvosi vizsgálat..

2010. okt. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
25%

Dehogy ítélem el. A kismamának is vannak jogai, nem csak a gyereknek, aki még nem is bizonyította az életre valóságát azzal, hogy megszülessen.

Nem véletlenül szaporodott túl az emberiség.

2010. okt. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
56%

Amióta a világ létezik és emberek élnek mindig voltak otthon szülések sokszor rettenetes körülmények között.Nincs evvel semmi baj.El se hinnétek,hogy ma Magyarországon milyen sokan szülnek otthon..Csak gondol azokra akik titkolják a terhességüket,vagy a sok cigány nőkre akik szintén otthon szülnek.

Azoknak az asszonyoknak akiknek komplikáció lép fel egy szülésnél annak teljesen mindegy hol szül.Ha kórház ha otthon akkor is komplikáció van..

Komolyan ennyire el ítélitek? Ugyan miért? Hiszen a világ legtermészetesebb dolga..

Nagyanyám 13 gyermeket hozott a világra,és egyik sem kórházban született.Mind a 13 gyermeke szép öreg kort éltek meg..

2010. okt. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
62%
Elítélem, bár igaz hogy minden nőnek joga van ott szülni ahol akar, de szerintem buták azok a nők akik ezt a dolgot kockáztatják. A szülés során rengeteg komplikáció léphet fel, amihez a kórházban szinte minden eszköz megvan bármilyen komplikáció esetén. Könyörgöm ne játszunk már ilyesmivel!!! A gyermek és az anya élete a tét!!! Elitélem !!
2010. okt. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!