Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, aki egy igazán jó...

Van olyan, aki egy igazán jó szülésélménnyel távozott a kórházból?

Figyelt kérdés
Valahogy a rémtörténetek vagy a nehéz szülések történetei találják meg könnyebben az embert. Van itt olyan, aki úgy élte meg, hogy azért nem volt olyan vészes, sőt? Olyan jó lenne pozitív élményt is hallani... :)
2023. nov. 11. 17:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a szülés után két órával azt mondtam,hogy vígan végig csinálnám még egyszer.

Hajnali háromkor fajasokra ébredtem,fél négykor a kórházba értünk, ötkor már meg volt a fiam.sem fájdalomcsillapító nem kellett,sem semmi más..

Teljesen természetesen született meg

Szülés után simán jarkaltam,nem fájt semmi.

Nem repedtem,nem vágtak.

Szóval igen,nekem egy csodálatos szulesem volt.

2023. nov. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Sok jó szülés élmény, válaszoló fog válaszolni neked. Sokan jönnek ki a kórházból, elégedetten.
2023. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt vészes. Este pár cseppet véreztem (ez már 40+ hetesen volt), bementem a kórházba. Azt mondták semmit nem látnak, menjek haza. Oké. Otthon elindultak a fájások amikről sokáig azt hittem hogy csak jóslók, mert hát pár órája küldtek haza, ők biztos jobban tudják. Aztán éjszaka már gyanítottam hogy ezek nem jóslók, fájt eléggé, de úgy voltam vele, hogy akkor már jobb ezt itthon mint bent, meg amúgy is kapják be amiért hülyének néztek. Tekeregtem a kanapén, pihegtem a hideg földön, zuhanyozni jártam, elvoltam szép csendben egyedül. Aztán elfolyt a magzatív vérrel együtt, ott azért beparáztam, akkor bementünk. A kocsiban volt a mélypont, ott nagyon kiabáltam mikor jöttek a fájások, örültem is hogy a férjemen kívül más nem hallja. A parkolóból már csak úgy tudtam bemenni, hogy többször leültem kerítéskere, padokra abban a 3 perc sétában. Bent meg néztek rám, hogy miért csak most jövök (mások voltak már ügyeletben).

Ott már eléggé kivoltam, azt hittem hogy még akkor órákig így kell szenvednem, de mondták hogy fel a szülőágyra, gyakorlatilag mindjárt kint van a gyerek. Ja, mondom jó. Nem ismertem sem a doktornőt, sem a szülésznőt, de normálisak voltak, meg mindegy is volt igazából arra a rövid időre. Még kérdeztem adnának-e valami fájdalomcsillapítást, de mondták hogy már nem hatna. A kitolás már a vajúdás után nem is volt vészes. Csak fárasztó. Kellett gátmetszés végül, amitől én jobban féltem mint a szüléstől, de nem is éreztem, csak a hangja volt borzalmas, az a nyisszanás. Aztán kint volt a baba. Rám tették, közben varrtak. Azt sem igazán éreztem.

Aztán gyorsan is regenerálódtam, vittem ilyen lyukas párnát meg jégzselét, de nem kellettek, sem fájdalomcsillapító.

Nem mondom hogy szerettem, vagy hogy nem fájt, de nem is volt olyan rossz mint amiket sokszor olvastam. A kis vérzéstől számítva pedig 8 óra múlva már a kezemben volt a gyerek.

2023. nov. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!