Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen volt a szülése?

Kinek milyen volt a szülése?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok első baba kicsit félek a szüléstől hogy nagyon fájni fog :D már minden ízületem fáj főleg a szemérem Csont az borzalmasan... 36hetes vagyok
2022. jan. 22. 20:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Én elfogadtam, hogy így vagyunk kitalálva


Ez a szaporodásunk, tehát biztosan képesnek kell lennem rá, ha valami gond van, arra meg ott vannak az orvosok.



Így inkább csak izgultam, nem féltem


Segített az “Útmutató szüléshez” c. Könyv


Amúgy egy nagyon nehéz , komplikált, vákuumos, de jó élményű és egy nagyon könnyű, gyors szintén jó élményű szülésem is volt.

2022. jan. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az 5. Jól mondja


Csak megijedsz mert a legtöbb lazán szülő nő nem érez késztetést, hogy írjon…



A félelem ront a helyzeten, lassîtja a folyamatot és nem adod át magad a contrakcióknak miatta…


Teljesen irreleváns nekem hogy sikerült a te szülésed szempontjából.



Egy ismerős anyuka otthon szült meg gátvédelemmel egy 4700g-os babát…


Tehát lehetséges🙃



21 éves van, rugalmas izületekkel

Menni fog simán, ha mégsem, akkor ott vannak a dokik.


/ nàlam köldökzsinór okozta a gondot amúgy elsőre.. rövid volt



Viszont másodjára 2-szer a nyakán volt, semmit nem befolyásolt.. pikkpakk megszületett/

2022. jan. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

En vegul csaszaral szultem, mert a fiam farfekveses volt, de szornyu volt. Nincs ertelme reszletezni.

En szemelyszerint senkit nem kerdeztem hogy milyen szulni, de megis kaptam a sztorikat de egyiket se hallgatam meg. Szulesi videokat sem nezztem, semmit, mert csak ra hozzak az emberre a fraszt. Plusz inkabb elveztem a terhessegem, szerencses voltam mert 39+4re volt a programm csaszarom es meg elotte egy nappal egy jo nagyot setaltunk a ferjemmel a toparton. Nem valt terhesse a terhesseg

Konnyu szulest kivanok neked!

2022. jan. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem azért írnak a nők töbnynire borzasztó szülésekről, mert szeretnek drámázni, hanem szimplán azért, mert a szülés az esetek többségében egy elmondhatatlanul fájdalmas dolog, ez az igazság.
2022. jan. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
14. Senki sem mondta, hogy drámáznak, azt mondtam az emberek szeretnek a traumájukról beszélni. Ebben semmi rossz nincs, azonban egy szülés előtt álló kismamának semmi szüksége nincs rá. Nincs kér egyforma szülés és egy nehéz szülést is meglehet élni csodálatosan és egy gyors szülést is meglehet élni a kínok kínjának. De a félelem teljesen hatalmába fogja keríteni ha sok negatív szülésélményt olvas.
2022. jan. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
14%

15-ös, de minek ír ki ilyen kérdést valaki, ha nincs rá szüksége?


Akkor miért nem azt írja, hogy meséljen neki, akinek pozitív szülése volt.


Azt kérdezte, milyen volt, erre válaszoltak itt az emberek. Mit mondjanak, ha rossz volt?


Semmit? Akkor felesleges az oldal, ha senki nem válaszol.

2022. jan. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el kérlek mit írtam neki, hogy törölje ezt a kérdést mert higgye el nincs szüksége rá. Nem a többi hozzászólóhoz szóltam, hogy ne írjanak. Ne forgasd ki a szavaim, mert azokban semmi rossz szándék nem volt.
2022. jan. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Az első szüléstől azért féltem, mert nem tudtam, hogy milyen. A másodiktól meg azért, mert pontosan tudtam, hogy milyen. 😅
2022. jan. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Én itt a gyakoris történetek alapján felkészültem a legrosszabbakra... aztán ahhoz képest sétagalopp volt az egész. Sokszor unatkoztam is alatta. Szülés után is jól voltam, még a gátsebem se fájt.
2022. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Na, akkor jövök 2 pozitív szülésélménnyel. Mindkét gyerekem hamar meglett, könnyen. Persze, nagyon fájt, főleg az első, de nem akartam meghalni. Életem legszebb élményei. Mindkettőt háborítatlanul szültem, gátvédelemmel. Az első 4500 gramm, a második 3500. Szabadon választott testhelyzetben. Az elsőnél hanyatt feküdtem, a másodiknál térdelve négykézláb. A második sokkal kevésbé fájt. Támogató segítőim voltak, a dokim meg a szülésznőm csak kísérték a szülést és támogattak ha kellett, de nem szóltak bele. Viszont nagyon biztonságban éreztem magam, mert tudtam, hogy szüksés esetén átveszik az irányítást, de nem kellett.

Biztattak, hogy szüljek kádban, de nem annyira vágytam rá ott és akkor. Az elsőnél sokat vajúdtam kádban, de a kitolásra nem volt kedvem benne maradni.

Ha csak a szülésen múlna, akármennyit bevállalnék. Csak hát fel is kell nevelni öket 😆

2022. jan. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!