Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen volt a szülése?

Kinek milyen volt a szülése?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok első baba kicsit félek a szüléstől hogy nagyon fájni fog :D már minden ízületem fáj főleg a szemérem Csont az borzalmasan... 36hetes vagyok
2022. jan. 22. 20:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem igazán voltam tudatomnál a végén, annyira fájt. Ordítottam, mint a filmekben, pedig sosem tudtam ezt elképzelni magamról.
2022. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Megnyugtató válasz :D
2022. jan. 22. 21:09
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem mesélem el, rémálom volt. De lett még egy gyerekem, szóval csak rávettem magam másodszor is. De nyilván, nem azért, mert akkora buli volt. Csak szükséges rossz.
2022. jan. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

A légzésre koncentráltam az sokat segített. 1x sikoltottam fel, de meglepetésemben, mert nem számítottam rá, hogy felnyúl a doki.


Amíg nem szülsz, addig a szüléstől félsz, a fájdalomtól... én is ezen mentem át. De 35. héttől már tényleg "terhes" lett a dolog és azt vártam mikor esünk túl rajta.


Végül a szülésem komplikációmentes volt, abszolút pozitív élmény.

A gyerekágy... na az tényleg rossz volt, lelki értelemben. Testileg semmi gondom nem volt.

2022. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanács, töröld ezt a kérdést. Teljesen irreleváns, hogy kinek milyen szülése volt, de az emberek imádnak a traumáikról beszélni és oldalakon keresztül fogod olvasgatni, hogy milyen pokoli a szülés. Elfogod hinni és veled is ez fog történni. Nem lesz olyan fájdalom, amit ne bírnál ki és szülés után pár órával már megfognak kopni az emlékek. Koncentrálj a levegővételre, próbálj meg csak a babádra gondolni, segítsd őt az úton, de ne más szülésélményéből indulj ki!
2022. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%
Kérj EDA-t, én ezzel bírtam ki. Franc se akar feleslegesen szenvedni. Megváltás volt, amikor beadták.
2022. jan. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem valami pokol volt de tenyleg. A vege csaszar lett halisten...

Ha 2. Is siman kellene szulnom azokkal a fajdalmakkal sokat kene gondolkozzam azon h legyen e 2. Csak csaszarral szeretnem a 2. Is szulni. De ez egy nagyon rossz pelda

Sogornon par ora alatt megszult szinte nulla fajdalommal , gatvedelemmel. Azt mondta , neki rgy durvabb székrekedés jobban fajt. Nem lehet errre adni ki hogyan szul. Ez csakis rajtad mulik. (Es persze a baban) könnyű szülést kívánok neked!

2022. jan. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%
Szar. De még egyszer bevállalnám. Pár óra szenvedés egy életért cserébe, igazán megéri. Ez egy szükséges rossz, amin túl kell esni, de utána azt érzed majd higy mindenre képes vagy. 😅
2022. jan. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindhárom gyors volt. Mondjuk a dokim meg is mondta már az elsőnél, hogy én gyorsan fogok szülni.


Első lány: Kórházban voltam már 1 hónapja visszatartáson. 17:50kor jött az első fájás, 10 percre rá a következő. Úgy voltam vele, ráérek, mindenki azt mondogatja, nem 5 perces meló egy szülés, helyben vagyok, majd, ha durvább lesz, szólok valakinek. 18:40 körül már kb 2 perenként jöttek a fájások, szóltam, megvizsgáltak, 4 ujjnyira már nyitva is voltam. Azonnal küldtek a szülőszobába. 19:00kor hívtam anyukámat, hogy indul a buli, 19:50re megvolt a lányom.


2. lány: Ott is olyan este 6 körül kezdődtek a fájások, férjem nem is volt otthon, csak anyunék (akkor még náluk laktunk), 18:45kor indultunk el a kórházba, fél 8 körül vettek fel a szülészetre, de az ügyeletes doki, aki megvizsgált azt mondta csak 1 ujjnyira vagyok nyitva, nem fogok én szülni. Azt se hitte el, hogy van fájásom. 21:10kor pedig már meg is született a kisasszony.


3. lány: Na ő nem akart kibújni, úgy indították. Reggel 6kor megkaptam az oxit, fél 10ig még aludtam is a szülőágyon, semmit se éreztem. Fél 10kor kezdődtek a fájások, akkor még tűrhető volt. 10kor már kezdett bedurvulni a dolog, Fél 11kor már azt mondtam a férjemnek, hogy én ezt már nem bírom, 10:50kor lett meg a kis drága.


Tudon, hogy nem minden szülés ilyen gyors mint az enyémek, össze is raktam a két kezem, hogy ilyen szerencsés vagyok. De a fájdalmat szerintem nem úsztam meg, főleg úgy hogy fájdalomcsillapítást egyiknél sem kaptam. Az elsőnél kértem, de azt mondták, hogy már késő. A másik kettőnél is olyan gyorsan zajlott minden, hogy eszembe se jutott kérni.

2022. jan. 23. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én se írom le,mert borzalmas volt és hosszú.. de a végeredmény egy csoda!! :))

Én amúgy folyamat arra gondoltam egy nap és vége,utána elmúlik minden ami fáj. :)

Most a 2.-nál már most alig várom a szülést..mert maga az egész terhességem egy rémálom! :D

Pár hét és vége :DD

2022. jan. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!