Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szűlés alatt csendben tudtatok...

Szűlés alatt csendben tudtatok maradni?

Figyelt kérdés

Az első szülésem előtt szilárdan elhatároztam, hogy ha törik, ha szakad nem hangoskodom. De nem sikerült. Nem ordítottam és a vajúdás is ment csendben. Csak a szülőasztalon amikor kifujtam a levegőt, bizony nem csendben fújtam ki. Az orvosom oxitocint adatott, a fájásaim között szünet sem volt, pánikba estem, és a doki azt mondta, hogy nem így ismert meg engem. Aztán pedig lelkiismeretfurdalásom volt, mert nem voltam jó kislány. Nagyon szégyeltem magam...

Most újra babát szeretnék. Félek a szüléstől, de szerintem könnyebb lenne, ha megszorítások és szégyen nélkül nyöghetnék ha kell. Legjobban pedig attól félek, hogy nem felelek meg a szülés alatti "szabályoknak".


2010. szept. 8. 09:41
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
hát én kakukktojás leszek itt köztetek. Nekem a kitolás csenben ment, a párom is ezt mondta, viszont a vajúdás alatt igen gyorsan és hangosan vettem a levegőt.vagyis csak a vége felé, amikor a tolófájást kellett visszatartani.
2010. szept. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

A dokid nyomjon ki egy gyereket, aztán megnézzük ő mennyire fog majd viselkedni.

Ha nem óbégattál ész nélkül, jajgattál, szentségeltél, akkor az nem gáz szerintem.

Én úgy gondoltam hangos leszek, alapból mindig az vagyok, de nem voltam. Nálam meg ez volt meglepő.

De a nyomások után a levegőt hangosan fújtam, fújtatni csak szabad!!! A végén meg is mondta a doki, hogy nagyon fegyelmezetten viselkedtünk a párommal együtt, rég látott ilyet. Pedig fújtattam, hangosan.

Keress másik orvost, mert ez a majom csak frusztrálni fog a szülésnél és annál rosszabb nincs.

2010. szept. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam olyat,hogy ordítottál,csak azt,hogy az olyanokkal általában nem szoktak kedvesek lenni!Nem értetted a válaszomat.

"Egy kis nyöszörgés miatt nem kellett volna így rád szólni!"

2010. szept. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

a 6:02-es válaszolónak

Köszi szépen a biztatást. Egészen másképp gondolkodol, mint én és igazán megértetted, hogy mi volt velem és mit éreztem. Jó tudni hogy vannak még dokik, akik nem belédgázolnak, hanem megdícsérni is tudnak.

2010. szept. 9. 08:36
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
én kus.sban voltam:)csak a végén könyebültem meg
2010. szept. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!