Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés közben mennyire tudtato...

Szülés közben mennyire tudtatok csendben maradni?

Figyelt kérdés
én jol birom a fájdalmat de félek hogy majd kiabálok.. nem ciki? nem idegesiti a dokit? vagy csunyán néznek majd rám? még nem szültem, és azt hiszem nem is gondolom hogy milyen rossz lesz.
2010. jún. 13. 14:03
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
73%

Nekem anyumék mondták,hogy ne kiabáljak,mert azt nem szeretik a dokik.De az már régen volt.

Én speciel nem kiabáltam,egy hangot sem adtam ki,csak halkan nyöszörögtem,pedig tudtam volna üvölteni!De mivel anyuék ezt mondták,hát inkább halkan szenvedtem!

A másik szobában egy anyuka még sikított is,és még sem voltak rá mérgesek a dokik.Ma már nem olyan világ van,mint régen!

Könnyű szülést kívánok!

2010. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon fájt, fájdalom küszöböm meg nagyon alacsony, de nem ordibáltam, csak nyöszörögtem. Sokáig voltam a szülőszobán, szültek is jópáran, de senkit nem hallottam h ordított volna! Az egy teljesen más tudatállapot, nem azt csinálod, nem úgy viselkedsz, ahogy "normális esetben" tennéd. Különben hallottam róla, h van akit zavar, de különben ha ordibálsz berepedhet a hangszálad, toláskor meg elmegy a levegőd, hosszabb lesz a szülés, mintha csendben, hatékonyan nyomnál!


Kívánok nagyon könnyű szülést és boldog babázást!

2010. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
83%
Csak nyoszorogtem en is.mellettem a csaj dobalta magat es orditott mint a sakal.nagyon idegesitett meg nyugtato inekciot is kaptam miatta,mert bepanikoltam.Mondta a szuleszno hogy neki sem faj jobban csak nehezen turi a fajdalmat.
2010. jún. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
56%

én is előtte állok, de a környezetemben szültek mostanában többen is, és hát ude kapom a jobbnál jobb tanácsokat:)

erre vontakozóan: nem érdemes üvölteni, meg hangoskodni, mert energia veszteséget okoz, és abból az energiából megy el ami a baba kinyomásához kell, ha kiabálsz... akkor kevesebb ideig tudsz nyomni, mintha csendben összeszorított fogakkal...

meg az orvosok sem szeretik, mert nem hallják egymást, meg a nővérek..... a hangos sóhaj, meg a nyomáshoz hozzátartozó hang az jó, meg még segíthet is, mert viszont az sem jó ha totál elnyomsz magadban mindent...

szóval arany középutat kell találni, mai nem hangos, de azért téged nyugtat, lazít :)

jó babavárást, és kellemes szülést

38h km

2010. jún. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
57%

Semmennyire nem kiabáltam, miért kiabáltam volna?

A szülésnél befelé kell figyelni, akkor nem jut eszedbe, hogy kiabálj, felesleges erőpocséklás amúgy is

2010. jún. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
76%

Levegőt venni is alig volt erőm, nemhogy kiabálni... akárhogy fájt, maximum sziszegni tudtam, pedig híresen nem bírom a fájdalmat. De egyszerűen nem maradt levegőm arra, hogy még kiabáéjak is... épp elég volt elviselni.


Kérjél edát. Szuper.

2010. jún. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
56%

Én kiabáltam. Sajnos, mert tényleg vett el az erőmből. Amikor bent volt a doki akkor már visszafogtam magam, de szerintem végi elég hangos voltam. Nagyon hosszú, nehéz szülésem volt. EDA-t nem kértem, nem is ajánlották. Következő szülésnél se szeretnék kapni.

Könnyű szülést kívánok.

2010. jún. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%

lanyok akkor egy ide tartozo kerdes.latom tobben halkan szultunk,akkor a filmekben miert ugy mutatjak be a szulest mint egy remalmot?nem tudom ti hogy voltatok vele,de az en szulesem kicsit sem hasonlitott a filmekben levore,nem orditottam,es nem is voltam csatakosra izzadva.

Egyszer szakadt el a film,akkor elsirtam magam mert ugy ereztem meghalok,de vegig csak nyoszorogtem.

2010. jún. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
49%
Én abszolut csendben voltam. A számat haraptam inkább. Én még a fogtöméshez is szurit kértem mindig mert annyira nem birom a dolgokat. dE a szülés alatt meg se nyikkantam. Én sokkal rosszabbra gondoltam hogy lesz:D
2010. jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
49%

Én sem kiabáltam, az ágyra ütöttem ököllel a fájás közebén és a kezem haraptam.

Nem azért nem kiabáltam, mert egy fegyelmezett hős vagyok, hanem az egész fájdalom megélése nem ezt váltotta ki, szerintem ha kiabálok, akkor "jobban" fájt volna.


Volt ott egy anyuka, aki nagyokat üvöltött a fájásai közepén, de senkit nem zavart, se a szülésznőket, se az orvosokat és természetesen minket sem, inkábbb csak sajnáltam szegényt :(

2010. jún. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!