Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szűlés alatt csendben tudtatok...

Szűlés alatt csendben tudtatok maradni?

Figyelt kérdés

Az első szülésem előtt szilárdan elhatároztam, hogy ha törik, ha szakad nem hangoskodom. De nem sikerült. Nem ordítottam és a vajúdás is ment csendben. Csak a szülőasztalon amikor kifujtam a levegőt, bizony nem csendben fújtam ki. Az orvosom oxitocint adatott, a fájásaim között szünet sem volt, pánikba estem, és a doki azt mondta, hogy nem így ismert meg engem. Aztán pedig lelkiismeretfurdalásom volt, mert nem voltam jó kislány. Nagyon szégyeltem magam...

Most újra babát szeretnék. Félek a szüléstől, de szerintem könnyebb lenne, ha megszorítások és szégyen nélkül nyöghetnék ha kell. Legjobban pedig attól félek, hogy nem felelek meg a szülés alatti "szabályoknak".


2010. szept. 8. 09:41
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
nem,én is pánikba estem,de én csak mondtam a magamét...persze mondták h ne beszéljek tolás közben,de nekem muszáj volt,igy is 4 nyomásra kint volt a baba:-)
2010. szept. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
19%
Hát szoktak így beszélni az ordítva-visítva-vinnyogva szülős nőkkel!Azért nem szabad annyira hangot kiadni,mert elszakadhat a hangszál vagy úgy berekedsz,hogy elmegy a hangod!Fogadott orvosod volt,akinek fizettél?Egy kis nyöszörgés miatt nem kellett volna így rád szólni!Egy fogadott doki meg csak tartsa a száját a pénzéért!
2010. szept. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
82%

Igen és nem esett nehezemre.

Nem akartam megijeszteni a férjemet mert alapvetően is csendes tipus vagyok.


Volt egy hölgy aki ctg-n volt aznap éjjel rá se akartam a frászt hozni.


Azért nem ajánlott kiabálni se mert a rekeszizom nem úgy teljesit de ha kitoláskor fájásszünetben jajgatsz v. hangot adsz ki az nem bántja senki fülét.


Nem kell senkinek megfelelni.Tedd az és úgy ahogy jólesik.

2010. szept. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
A vajúdással nekem se volt gondom, szisszenés nélkül bírtam, annyira nem fájt. Viszont a kitolás már gázosabb volt, akkor és se bírtam csendben maradni, kiabáltam is :S Így is 3 nyomásra kint volt a lányom, de mivel a nyakán volt a zsinór, nem nyomhattam 2-t, hogy le tudják szedni... azt hittem mindenem szétszakad... ja,közben még gátat is védtek, talán emiatt volt annyira rossz, mintha vassal sütögettek volna :) Amikor kibújt a lányom, nem győztem bocsánatot kérni a kiabálás miatt :))) De megnyugtattak, hogy ez még semmi sem volt, más sokkal rosszabbul tűrte.. én csak a végén, más végig kiabált :)
2010. szept. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

én se tudtam teljesen hang nélkül végig csinálni.azért néha -néha jött 1-1 hangosabb jaj.mondjuk én nem kaptam semmilyen érzéstelenítőt.szerintem ritka az a nő aki egy jaj szó nélkül megszüli a gyerekét!!!

én úgy gondolom nincs ebbe nincs semmi szégyellni való!!

egy férfi doki hiába azt tanulta soha nem fogja azt a fájdalmat érezni,tehát nem is tudja.ha a férfiak szülnének akkor tuti ők ordítanának,jobban mint mi!!

egy női doki,vagy szülésznő ha már szültek akkor megértőbbek,de ők sem szeretik a nagy jaj veszékelést.

ha kifogsz egy kis fiatal p.csa szülésznőt,aki még nemszült akit nekem sikerült akkor az nem a legjobb.én tényleg csak néha jajjogtam és inkább csak csendbe,nem ordibáltam és úgy tett az a h.lye p.csa hogy minek kellett akkor nekem a gyerek.maradjak csendbe stb..

mert ő még nem szült nem tudja milyen is az!


szóval nem kell senkivel se foglalkozni!!!!


24 éves anyuka

2010. szept. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Én végig csedben voltam, pedig baromira fájt. Oxitocint kaptam, mert semmit se tágultam. A férjem is bent volt.

De semmi gáz nincs abban, ha hangot ad ki valaki, végül is szülünk.

2010. szept. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Miert is kellene csendben szulni??? Teny, hogy kitolaskor jobb nem kiabalni, nem nyogni, mert akkor nem ugy nyom az ember lanya, ahogy kellene. Hat en is csinaltam, nem is jutottunk elorebb. Aztan szolt a doki, hogy ne a torkomon eresszem ki az erot, hanem odalent. Es bevalt. Nehany tolofajas, es kint is volt a fiam feje. Na de akkor kellett csak igazan kiabalnom, amikor a gaton atjott! Es senki nem szolt me erte. Ha akartam sem tudtam volna csendben maradni, de pont nem erdekelt, hogy a korulottem levok mit szolnak.

Szoval ne stresszelj azon, hogy kiabalsz-e vagy sem, vagy kit zavar. Amikor nyomsz, probalj meg nem hangoskodni, meg csak morogni se, mert akkor ott megy el az ero.

2010. szept. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem teljesen normális dolog, ha fáj, akkor kiabálsz. Miért kellene visszatartani? Én eddig úgy gondoltam, hogy a dokinak tök mindegy, és nincsenek szabályok, max. a szülésznővel adják Neked az utasításokat, hogy most nyomj, most ne nyomj, meg ilyenek. Na én erre nem is gondoltam annó. Mivel fogalmam sem volt, milyen egy szülés, el sem tudtam határozni előre, hogy mennyire fog fájni, és mennyire fogok kiabálni. Végül úgy alakult, hogy annyira koncentráltam, hogy jól csináljak mindent, kitolásnál szemet-szát becsukni, és nyomni, hogy egyáltalán nem kiabáltam, csak amikor odatették a babámat, akkor elsírtam magam. Nekem semmi nem volt tudatos, ez így jött. Gyors és könnyű szülést Neked, és ne foglakozz senkivl, csak a Picúroddal és Magaddal!!! Üdv, 9hónapos kisfiú anyukája
2010. szept. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: "szájat" akart lenni :-))
2010. szept. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Én a páromnak panaszkodtam, de kiabálni nem kiabáltam:) Egyszer egyszer hangosabban nyögtem, de azt is csak mi hallottunk ketten, a nyitott ajtón kívül lévő szülésznő és a doki nem:)

A tolónál sem kiabáltam, mert azt mondták a kiabálás elviszi a koncentrációt. Hát én úgy koncentráltam, hogy a szemem gúvadt, erőm se lett volna kiabálni:)

Utólag mondta is a szülésznő, hogy ügyes kislány vagyok, szépen fegyelmezetten szültem:)

2010. szept. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!