Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szűlés alatt csendben tudtatok...

Szűlés alatt csendben tudtatok maradni?

Figyelt kérdés

Az első szülésem előtt szilárdan elhatároztam, hogy ha törik, ha szakad nem hangoskodom. De nem sikerült. Nem ordítottam és a vajúdás is ment csendben. Csak a szülőasztalon amikor kifujtam a levegőt, bizony nem csendben fújtam ki. Az orvosom oxitocint adatott, a fájásaim között szünet sem volt, pánikba estem, és a doki azt mondta, hogy nem így ismert meg engem. Aztán pedig lelkiismeretfurdalásom volt, mert nem voltam jó kislány. Nagyon szégyeltem magam...

Most újra babát szeretnék. Félek a szüléstől, de szerintem könnyebb lenne, ha megszorítások és szégyen nélkül nyöghetnék ha kell. Legjobban pedig attól félek, hogy nem felelek meg a szülés alatti "szabályoknak".


2010. szept. 8. 09:41
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Még nem szültem, de a válaszokat olvasgatva egy dolog jutott eszembe: ha velem szülésnél bármi miatt ordítana vagy beszólna a doki, kicsit megütném-csípném-rúgnám őt kicsit intimebb helyen mintegy véletlenül, akkor aztán beszélhetünk arról, kinek mi fáj.:-)
2010. szept. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Jó, hogy ilyen belevaló csaj vagy! Én a félénkebb típusok közzé tartozom...
2010. szept. 8. 13:27
 23/35 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat! Jó volt hallani, hogy nem csak nekem nem sikerült a tervezett csendben maradás...

Azok pedig azt mondták, hogy nagyobb az erőd ordítás nélkül és hogy csendben kell maradni - hát mindezt én is tudom és tudtam. De ott és akkor nem ment. És félek, hogy a következőnél sem fog menni...

2010. szept. 8. 13:30
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

A vajúdás alatt egy nyikkem sem volt, de a kitolás szörnyű volt. Végig azt hajtogattam hogy meddig tart ez még, mikor lesz már vége. Aztán a doki mondta, hogy 4:30-ra meglesz és végül 4:45-kor született. Abban a negyedórában meg azt óbégattam, hogy "de azt mondta félre meglesz..." Már rajtam röhögtek ... :DDD Meg persze nyögtem is, én hangosnak éreztem magam, állítólag nem voltam vészesen hangos.

Azért utána legkisebb gondom az volt, h emiatt szégywnkezzek. Nem hiszem, hogy kéne... A lényeg az eredmény, lecarom mit gondoltak rólam.

2010. szept. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kiabáltam, nem sikítottam egyik szülésnél sem.

A fiamnál 16 órán keresztül tök kusban voltam, már rámszóltak, hogy nem kell csöndben lennem, sírjak v. bármi mert lehet úgy könnyebb. Nem ment.


A lányomnál sem szóltam, de magamban szitkozódtam. Először a dokit, aztán azt aki nem adott lehetőséget a epidurálisra :D De tényleg csak a bajszom alatt.

2010. szept. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvasom a csípős rúgós anyukát :D

1-1 nekem is eszembe jutott, hogy odarúgok a dokinak :D Csak, hogy Ő se maradjon ki a jóból. De aztán letettem róla.


Leginkább azért gondoltam ilyenre mert viccelődtek a szülésznővel és a párommal.... Meg a falat támasztotta. De 6 hónap múlva bepótolhatom :p Ha megint ilyen helyzetet teremt.


Utolsó voltam.

2010. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
A csípős-rúgós vagyok. :-) Nem biztos, hogy lenne merszem, de hogy elküldeném a fenébe, az biztos. Pedig nagyon csendes, szolíd, visszahúzódó jókislány vagyok, de akkor neki is jusson már ki a jóból.:-)
2010. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Én most szültem 4 -szer. Mindegyiknél csendben tűrtem a vajúdást, de a kitolásnál pont úgy voltam mint te. Egyszerűen nem ment hang nélkül a nyomás. Pedig én is mindig úgy mentem szülni hogy most nem a hangomon adom ki az erőt, de nem ment. Most az utolsónál úgy kezdtem de nem tartott soká. És? Nem szólt senki. és ha szólt volna se érdekelt volna. Úgyhogy nyugi, ügyes leszel! :-)
2010. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

én 18 óra alatt szültem meg a babámat az első fájástól kezdve. ebből az utolsó 3-4 órát gyakorlatilag végigordítottam. szerencsére olyan helyen szültem, ahol ez senkit nem zavart, és én sem éreztem magam emiatt kellemetlenül. nem tudtam, hogy ez lesz, első szülés volt. nem is azért ordítottam, mert annyira fájt volna, hanem mert nekem így könnyebb volt. a kitolás pedig ettől nem húzódott el, sőt a 18 órához képest elég gyors is volt, pedig gátvédelemmel szültem.

ha valaki beszólt volna, nem hinném, hogy érdekelt volna, nem lett volna energiám azzal foglalkozni, de ordítottam volna tovább. én pont lesz@rtam, hogy minek/kinek kellene megfelelnem... utólag én is meglepődtem magamon, mert másnapra olyan lett a hangom, mint a repedt fazéknak, szóval nem kicsit kiabálhattam:)

2010. szept. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
10:55-ös válaszoló vagyok. Én a tatabányai kórházban szültem.
2010. szept. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!