Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés közben mennyire tudtato...

Szülés közben mennyire tudtatok csendben maradni?

Figyelt kérdés
én jol birom a fájdalmat de félek hogy majd kiabálok.. nem ciki? nem idegesiti a dokit? vagy csunyán néznek majd rám? még nem szültem, és azt hiszem nem is gondolom hogy milyen rossz lesz.
2010. jún. 13. 14:03
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Én eléggé pesszimista típus vagyok. Én úgy készültem a szülésre, hogy a világ legfájdalmasabb dolga lesz, se előtte, se utána nem fogok még csak hasonló fájdalmat se átélni. És bejött. Ugyanis ha a legrosszabbra készülsz fel, attól csak jobb lehet. :))))
2010. jún. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A fájásoknál gondolj erősen arra hogy nem is fáj csak beképzeled!! Hidd el ez segíteni fog! Én is így csináltam, és egész tűrhető volt! Így tuti nem fogsz kiabálni!
2010. jún. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Egy fájás mennyi ideig tart? mi az hogy 5 perces? 5 percenként fáj vagy 5 percig folyamatosan? attol félek a kiabálás miatt hogy a párom csalodni fog bennem, hogy milyen gyenge vagyok..
2010. jún. 15. 09:46
 24/35 anonim ***** válasza:
27%

Érdekes, aki képes "kultúráltan" orditás nélkül szülni,az mindenki le van pontozva a nyafka nyavajgók meg fel...

szép

a szülés nem fáj annyira, csak uralkodni kell magadon, van aki kényes és végig nyavajogja, na azt utáljuk, rendszerint izomlazitót és fájdalom csillapitót is csak sokára adunk azoknak, hagy szenvedjenek...

egy 3x szült szülésznő

2010. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Hát kedves szülésznö.. én mindenkit felpontoztam és nem értem miért ilyen a hozzáállás.. direkt kell szenvednie annak aki nyöszörög? én sürgösségis ápolonő vagyok már évek ota, de még nem volt olyan hogy valaki autobalesetben vagy nagy betegen ha sirt volna direktbe kinoztuk volna... köszi a tanácsaidat de örülök hogy nem nálad fogok szülni már bocsi.. de ez gusztustalan..
2010. jún. 15. 14:10
 26/35 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Szülés közben nem a fájdalom az egyetlen érzés. Sok minden más is "színezi" azt a lelki állapotot, amelyben lehetőséged lesz majd átélni a szülésedet.


Ha félsz a kiabálástól az két dolgot jelenthet. Az egyik feltételezésem az, hogy Te magad, vagy a környezetedben valaki elítéli a dolgot. Ha ez igaz, akkor érdemes elgondolkodnod azon, hogy kik ők? Tapasztalatuk van-e a témában, s egyáltalán ha van is, akkor igazuk van-e. És hogy mennyire számít az ő véleményük egy ilyen esetben. Segítségül engedd meg, hogy egy hasonlattal éljek:

Ha azt a feladatot kapod, hogy told el 10 m-rel arrébb a párizsi Eiffel-tornyot, akkor vajon ésszerű-e foglalkoznod a tornyot körülvevő pázsit épségével?


A másik ami a kérdés feltevésére indíthatott, az az, hogy keveset tudsz a fájdalomról, a fájdalom kezelésének csodálatos lehetőségeiről. Ez esetben a következőket ajánlom figyelmedbe:


A kiabálás és a némán összeszorított fogakkal való szülés a két véglet. Egyik sem segíti a folyamatot. De tudnod kell, hogy mindkettő tünet. A fájdalom természetének ismerete nélkül bármelyik "hibát" elkövetheti az ember, mint ahogy az első szülésemnél - tudatlanságomban - magam is ezt az utat voltam kénytelen megtapasztalni. A kiabálás akkor jellemző, ha félelem, ijedtség, erős kiszolgáltatottság érzése tör rád szülés alatt. Ha viszont túlzott önkontrollt gyakorolsz magad felett, akkor pedig az utóbbi várható összekötve egy lassú vajúdással és számítani lehet orvosi beavatkozások sorára is. Ami az "arany középutat" jelenti az a nyugodt, befelé forduló, befelé figyelő koncentrált állapot. Ezt az állapotot nagyon jól tudod gyakorolni, ha keresel a közeledben egy kismama jóga csoportot, vagy más olyan foglalkozást, ahol a szülés alatti hangadásokat, relaxációt, vizualizációt tanítják. Ezeken az órákon tesztelheted a saját hangodat. Ismerkedhetsz vele. Elfogadhatod, s így nem félsz majd használni. Fontos, hogy tudd: a szülés hossza nagyban függ a méhszáj tágulásának sebességétől, s a méhszáj tágulása akkor a legsikeresebb, ha ellazítod a szádat, s a torkodat. Így a baba is könnyebben bújik át egy laza szülőcsatornán.

Ha már közel a szülés időpontja, akkor is gyakorolhatsz otthon, egyedül. Keresd azokat a hangokat, amik nagyon mélyen belülről jönnek. Amiken csodálkozol: hogy jééé ez én vagyok? Hidd el, ezek gyönyörű hangok. S ha egy problémákkal túlterhelt vagy régóta szolgálatban lévő eü. dolgozó ezeket nem tudja értékelni, attól ezek még a Te szülésedhez kellenek. Fontosak. Fontosabbak, mint a szülés körül segítők "kiszolgálása" az áhított csenddel. Aki érti a szülést azt ez úgysem zavarja. Aki meg nem érti, azzal pedig légy bátor nem törődni!


Bővebben a témáról: Ina-May Gaskin: Útmutató szüléshez című csodálatos könyvében olvashatsz "a záróizmok törvénye" résznél.

A szülésre fel lehet és jó is felkészülni. Örömteli megtapasztalása önmagunknak. Karnyújtásnyira kerül Tőled egy olyan szülés, aminek élménye erőt és önbizalmat ad Neked majd egész további életed során. Lehetőséget ad,hogy a maga teljességében tapasztald meg a születés csodáját.


Remélem tudtam segíteni. Szép szülést kívánok Neked!


Zs.

2010. jún. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Kedves Zs. köszönöm neked is és mindenkinek a válaszokat:)
2010. jún. 15. 20:29
 28/35 anonim ***** válasza:
Érdekes én nem is kaptam fájdalomcsillapitót. PEdig ugy készültem hogy majd belehalok a fájdalomba.És ehhez képest nem is fájt:)
2010. jún. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Szia!

En sem kiabaltam pedig osszesen 25 orat vajudtam a kitolasnal pedig masfel ora utan vettek eszre,hogy a baba feje azert csuszik mindig vissza mert rosszul volt fordulva akkor hoztak a fogot..:S.

En ugy ereztem,hogy a kiabalas meg jobban elvenne az amugy is keves eromet,fajasoknal a ferjem kezet szorongattam ha O nem volt ott akkor meg barmi mast ami a kezem ugyebe kerult,nekem ez segitett.

majdnem 1 eves kisfiu anyukaja

2010. jún. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Azt jelentik hogy pl 5 vagy 10 vagy 1 perces fájások, hogy mijen időközönként jön a fájás. Nekem hajnalban 10 percenként jött egy fájás ami tartott 30-40 másodpercig, majd délben 5 percenként jöttek a fájások már 40-50 mp ig tartottak ekkor indultunk a kórházba. 3 körül már 3 percenként jöttek 1 perces fájások, este 6 kor már percenként egy másfél perces fájásaim voltak, hiába tágultam ki teljesen, nem jöttek a tolófájások így 9 kor megcsászároztak.
2010. jún. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!