Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az első szülésedhez képest a...

Az első szülésedhez képest a második mennyiben különbözött?

Figyelt kérdés

Időben, fájdalomban, hányadik héten volt, stb...


Köszönöm! 🙂



2021. nov. 24. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy a 39. héten volt. Sokkal rövidebb és sokkal fájdalmasabb volt a második.
2021. nov. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Első 40. héten, második 39. Elsővel 9 órát vajúdtam, másodikkal 1,5 órát. A második kicsit jobban fájt, nagyobb gyerek volt. Elsőnél nem volt gátvédelem, másodiknál volt, de így is repedtem.
2021. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Fiam 39+6-ra született.

Reggel 8kor mentem be magzatvíz szivárgással. Megvizsgáltak kézzel, majd kijelentették, csak halucinálok. Betettek a vajudóba. 9től délig ram sem néztek. Ez idő alatt is szivárgott,annyival lerendeztek vagy izzadok, vagy bepisiltem.

Ebédre azert hoztak egy poharba félig husleveslét 🤦‍♀️

Este 6ig ismét rám sem néztek, közben még mindig szivargott.

Könyörögtem egy vizsgálatert vagy ultrahangért, annyit mondtak nem indokolt.

7kor jött a váltó orvos. Elmondtam neki mi van, azonnal nézett is ultrahanggal, azzal a lendülettel burkot is repesztett, azonnal vitt a szülőszobára. Láss csodát, nem volt magzatvíz...

Este 7kor elkezdték az oxit is nyomatni, minél gyorsabban meglegyen a fiam. Kb 10orától 2ig foggalmam sincs mi történt, olyan szintű fájasaim voltak, hogy ez az idő kiesett. 2orakkor éreztem nyomni kell, a 2.nyomásra, 2.05re meglett a fiam. (Gátmetszéssel).



Második szülésem 8hete volt.

39+1-en voltam nst-n, ami rossz lett. Csináltak uh-t, még1 nst-t, igy engedtek haza,de másnapra is beírtak.

Este elfeküdtem, minden a szokásos volt. Éjjel fél3kor fájásokra keltem. Fél5ig méregettem őket, addigra 5percesek lettek.

Keltettem a férjem, 5re beértünk a kórházba, 6ra szülőszobán voltam. Jöttek a fájások, de sokkal jobban viseltem mint anno fiamnál (tuti az oxitocin miatt, most nem kaptam).

Fél9kor burkotrepesztettek, 9kor jöttek a tolófájások. Egész addig viselhető volt. Viszont a tolófájásokkal ugye bement a baba a szülőcsatornába, na az pokolian fájt. Most nem 2 perc volt a kitolás, hanem 20. Na az maga volt a pokol. Nem tudott kijönni valamiert. De aztán meglett. Gátvédelemmel.

Ennél a szülésnél viszont a sok erölködés nyomás miatt kijött az aranyerem, ami egyre csak rosszabb.

2021. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Mind a kettő 40+6ra született és 3 óra alatt meglett. Az első magzatvíz elfolyással a második enyhe fájásokkal és magzatvíz elfolyással kezdődött. Az elsővel gátmetszésem és repedésem is volt a másodikkal csak repedtem. Semmi más különbség nem volt.
2021. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem eléggé különböző volt:

1. császár - 2. hüvelyi

1. farfekvéses - 2. fejvégű

1. enyhe rendszertelen fájások - 2. erős rendszeres

Egy közös volt, hogy mindkettő 40+4-re jött

2021. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm és gratulálok mindenkinek! 🙂


Most vagyok 35+1 hetes a második babával és már picit izgatott vagyok az utolsó hetekben, vajon hogy alakulnak majd a dolgok. 🙂

2021. nov. 24. 14:57
 7/12 anonim ***** válasza:

A másodikat a kiírt napon indították oxitocinnal, 1 órával volt rövidebb, mint az első (38+5) és sokkal jobban fájt.

Na meg amíg az elsővel volt annyi szabadságom, hogy néha az ágy mellett ácsoroghattam vagy labdán ülhettem, addig ennél végig kellett feküdnöm az egészet és max néha nagyon óvatosan a hátamra feküdhettem a bal oldalamról

2021. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az első 39+5, fájásokkal indult, kb 10 óra alatt lett meg (az első fájástól). A második kereken 40-re érkezett, magzatvíz elfolyással indult, 3 órán belül a kezemben volt. Nagy különbség volt a babák méretében is, az első 3120 gramm 49 cm a második 4050 gramm 55 cm.
2021. nov. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az orvosom folyton azt mondogatta, hogy hamarabb jönnek a lányok, többnyire. Olyan kis ficánka volt pocakban is, hogy már már fájt, amikor mozgott.

Az első gyerek fiú, kereken a kiírt napján jött 24 órát vajúdtam, de ebből kb 8 óra volt intenzívebb.

A második gyerekem pedig 40+5re jött össze vissza 6 óra alatt. Konkrétan a kórházba megérkeztünk és 15 perc múlva kint is volt. Intenzívebb fájdalmakkal voltam, de valamiért akkora adrenalin volt bennem hogy nem is volt vészes akkor. Repedtem kicsit, 3 apró öltéssel jöttem el.

2021. nov. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Második szülés fájdalmasabb meg másabb,de gyorsabb és rutin is
2021. nov. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!