Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ilyen helyzetben lehet megoldás?

Ilyen helyzetben lehet megoldás?

Figyelt kérdés

Első terhességem, és a gondolattal nem tudok megbékélni. Olvastam már pár kérdést a szoptatásról. De így 8 hónaposan még mindig idegen, talán nem is idegen hanem gusztustalan dolog legalábbis számomra. Mi lesz így?

Tudom darázsfészekbe nyúltam, de vitát nem akarok.

Egyszerűen a hideg futkos rajtam ha rá gondolok. És nem akarom.


2010. ápr. 20. 13:10
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm kedves utolsó, én meg azt érzem hogy talán a külvilág nyomja ránk. BBY
2010. ápr. 21. 07:18
 22/27 xStefix ***** válasza:
62%

Nem vita volt a cél, de megint az lett belőle. És egy adag önigazolás is, amint látom. Én már egy ideje nem írok ilyen kérdésekhez magánvéleményt, mert úgyis ugyanaz = ugyanez a vége.

És valahogy sosem kapok választ arra a visszakérdésre, hogy de konkrétan MIÉRT gusztustalan? Mert ha ezt akár egyetlen érintett meg tudná nekünk magyarázni, már közelebb lennénk egyáltalán a probléma megértéséhez (ami nélkül szerintem nem lehet jó tanácsot adni). De ez sosem derül ki - ellenben mindkét fél nagy lelkesen újra megnyugszik a saját véleményében. Oké, erre is szükség van; de akkor ez most vita, önigazolás-keresés vagy valós segítség-kérés? ;)

2010. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor leírom neked azt, amit a korábbi válaszomban belinkelt kérdéskor írtam, kedves utolsó. Konkrétan azért tartottam gusztustalannak a szoptatást, mert extra érzékenyek a melleim, elég a férjemnek éppen, hogy csak hozzáérnie és én már orgazmust élek át. Ezt az érzést pedig nem akartam összeegyeztetni a gyermekem táplálásával, illetve bevallom baromira nem óhajtottam orgazmust átélni, miközben a gyerekem táplálkozik. EZ a konkrét válasz. Mivel akkortájt még csak elképzelni (se) tudtam, így eleve elutasító voltam a szoptatással. Persze, lehet mondani, hogy de a gyerek táplálása fontosabb, nekem ez akkor nem rendeződött le. Igen, az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a szüléssel minden megváltozott, szoptattam rendesen a gyerekeimet, összesen másfél évig. De mivel tudom, hogy ilyenkor milyen érzések lehetnek, ezért nem támadom egyből le a kérdezőt, mint itt néhány válaszadó. És megmondom őszintén örülök neki, hogy erről (még ha nem is arccal, névvel) lehet beszélni, mert én senkivel nem tudtam ezt a gondomat megosztani, pláne olyannal, aki hasonlókat érzett-gondolt.
2010. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
17 éves korom óta ezt érzem. Nem tudom meg magyarázni, de nem tudom elviselni, és elképzelni magamról.
2010. ápr. 22. 09:28
 25/27 anonim ***** válasza:
67%

Ha gusztustalannak talalod, akkor ne csinald. Nem vagy rakotelezve, es leteznek nagyon jo tapszerek. A legfontosabb, hogy te es a babad jol erezzetek magatokat.


Amugy nem valaki fog a melleden cuppogni, hanem a sajat gyermeked. Mivel most szultem elso gyermekemet, mar megertem, hogy mire gondolnak, amikor azt mondjak: "majd meglatod, ha gyermeked lesz". Hidd el, lehet hogy par het mulva egesz maskepp fogsz beszelni.

Ha megse, ne feledd: senkinek sincs joga palcat torni feletted. A leglenyegesebb, hogy ne ehezzen a gyerek, arra meg ott a tapszer ;-)

2010. ápr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 xStefix ***** válasza:
55%

Utolsó előtti, köszönöm, hogy ide is leírtad, így már érthető az ok. Szerintem ez így teljesen rendben van. És azért külön tiszteletem neked, mert a régi érzéseid ellenére mégis megpróbáltad. És lám, "jó" lett a vége. :)

Tudod, épp EZ AZ a hozzáállás, amit szerintem itt "elvárnánk" egymástól. Persze így ismeretlenül nem tudhatjuk, hogy ki mikor mit próbált meg, csakis egymás írásaiból következtethetünk (ami általában nem ad teljes képet). De a többiekhez hasonlóan nálam is kimegy a biztosíték, amikor azt olvasom, hogy egyesek még csak kísérletet sem tesznek valamire. Próba nélkül viszont még a megoldás esélye is ki van zárva. - Anyaként pont hogy az a dolgunk, hogy mindent és még annál is többet megtegyünk a gyerekünkért, ha az ő érdeke ezt diktálja.

Hát ezért vannak sokan kibukva az ilyen megnyilvánulásokon.

Kedves kérdező, ugyanezt a hozzáállást kívánom neked is: nyilván nem fogod tudni egyik napról a másikra legyőzni az ellenérzéseid, de egyrészt légy türelmes és nyitott, mert a szülés óriási változásokat fog hozni a te életedbe is, másrészt pedig próbálkozz te is, ameddig csak bírod. Jusson mindig eszedbe, hogy itt nem arról van szó, hogy mitől leszel jó anya, hanem arról, hogy milyen előnyhöz jutatthatod a szoptatás által a babádat..!

2010. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2010. máj. 4. 13:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!