Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ilyen helyzetben lehet megoldás?

Ilyen helyzetben lehet megoldás?

Figyelt kérdés

Első terhességem, és a gondolattal nem tudok megbékélni. Olvastam már pár kérdést a szoptatásról. De így 8 hónaposan még mindig idegen, talán nem is idegen hanem gusztustalan dolog legalábbis számomra. Mi lesz így?

Tudom darázsfészekbe nyúltam, de vitát nem akarok.

Egyszerűen a hideg futkos rajtam ha rá gondolok. És nem akarom.


2010. ápr. 20. 13:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsot szeretnél? Olvasgass a szoptatás áldásos hatásairól. Nézegess szoptató anyákról készült képeket. Képzeld el magadat, amint szoptatsz, és így a lehető legintimebb kapcsolatba kerülsz a babáddal.


Változtasd meg a gondolkodásodat! Képes vagy rá.


[link]

2010. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
A gyerekem majd ha lányom lesz, ő saját maga felnőtt korában eldönti mi undorító és gusztustalan számára.
2010. ápr. 20. 13:30
 13/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó. De hidd el átrágtam magam minden ilyen dolgon. Kaptam fejmosást mindenkitől, de nem változott semmit se. A fejéssel semmi bajom.
2010. ápr. 20. 13:33
 14/27 anonim ***** válasza:
78%

A www.lll.hu oldalon olvasgass, de inkább azt javaslom, hogy keress fel egy baba-mama csoportot, és menj el személyesen. Ott láthatsz olyanokat, akik szeretnek szoptatni, közelről megnézheted, hogy milyen az egész, és az aggályaidról meg beszélgethetsz az ott levő anyukákkal, továbbá a csoportvezetővel, aki szakértő.


Továbbá érdemes talán felkeresni egy pszichológust, ha van rá lehetőséged még így hirtelen, mert biztosan oka van annak, amiért így érzel, ha sikerül segítséggel rájönnöd, hogy mi az, az talán megváltoztatja majd a hozzáállásodat is.


Remélem sikerül, Neked, és a babádnak is az lenne a legjobb!

Jó készülődést!

2010. ápr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen, az lll- nem nagyon jön be, olvastam már őket. De megpróbálom hátha.
2010. ápr. 20. 13:43
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is van ilyen barátnőm, aki így gondolta, mint te. Semmi extra nem történt, lefejte a tejet és cumisüvegből adta neki oda.


Olyan nagyon ki tudok akadni az olyan szuperanyáktól, akik mást sem tudnak, csak azt szajkózni, hogy pl. milyen jó a szoptatás. A frászkarikát. Nem mindenkinek jó élmény. Miért nem lehet elfogadni, hogy (szerencsére) ebben sem vagyunk egyformák?? Nem ettől függ, hogy ki jó anya!


Kedves Kérdező!

Egy pillanatig se kételkedjél önmagadban. Ha te úgy gondolod, hogy képtelen leszel a szoptatásra, hát ne tedd. A babák mindent megéreznek. Nem hiszem, hogy jó élménye, kötődése lesz a gyerekednek, ha undorral szoptatod. Fejd le a tejed és add neki cumisüvegből. Ugyanúgy össze tudtok bújni, mintha szoptatnád.

Egyébként rengetegen vannak olyanok, akik még terhesen ezt gondolják, aztán pedig amikor meglátják a babájukat ösztönösen mellre rakják és elmúlik minden ezzel kapcsolatos aggodalmuk.

Ezt is olvasd el:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

Itt többen őszintén leírtuk, hogy milyen érzések voltak bennünk. Valószínűleg a te gondolataid is ott vannak valahol :)

Üdv:

Másfél évig szoptató anyuka

2010. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseregj. Amikor terhes voltam, a fejást gondoltam gusztustalannak. Kijelentettem, hogy nem vagyok tejcsárda, fejni nem fogok, szoptatni igen. Megszületett a kislányom. És nem szopott... (a nővérek se tudták mellre tenni, csak üvöltött és éhezett, nem működött a vákuum). Láttam az ordító, éhező kislányom... És fejtem neki a tejcsit... Én, aki gusztustalannak tartotta. Mert éhezett. Közben folyamatosan ciciztünk, de nem onnan evett, sose lakott volna jól. És 2 hónaposan megtanult szopni, egyszerűen belejött.

Tudom, hogy ez pont az ellenkezője a te sztoridnak, csak azért írtam le, hogy tudd, az ösztön nagy úr. És ha mégsem kapsz kedvet hozzá, a kórházat húzd ki, de otthon már fejheted neki nyugodtan. Ne mondd meg senkinek. Mondd azt, hogy szopik, csak a férjed meg te tudd az igazat. Egyébként mivel az enyém nem szopott, mi mindig azt mondtuk (pl anyósnak ha ott voltunk), hogy azért hozom fejve, mert nekem a szopcsi túl intim dolog (ez egyébként igaz is, ma sem szoptatom csak itthon, máshol tápszer -fogyóban van a tej, vagy lefejve tej).

Ne izgulj rajta, ha nem akarod, akkor nem KELL. Megérzik a kicsik. Ettől nem leszel rossz anya, és szeretni fog a kisbabád téged. Csak szeretgesd, az fontos.

2010. ápr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm igazán megható volt.
2010. ápr. 20. 14:26
 19/27 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem se aggódj ezen! Várd meg, amíg megszületik, és látod majd, ahogy csücsörít a szájával, és keresi a cicit, szerintem, nem bírod majd megállni, hogy ne add neki oda. :) Ha mégis, és ismerkedsz a gondolattal, de nem megy, akkor meg fejd le, be fogja nyomatni a baba cumisüvegből is, ez tuti. :) Fölösleges ezen stresszelned előre.

Nekem meg pl nagyon fáj a cicim egész terhesség alatt, én egyelőre a fájdalomtól nem tudom elképzelni, hogy az égő mellbimbómra felkapaszkodjon valaki vákumos erősséggel. :) De tűrni fogok, ha fáj is, ezt tudom előre, mert alig várom az érzést, hogy belőlem táplálkozzon, pocin kívül is rám legyen utalva... :)

34 hetes

2010. ápr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem se aggódj, én megértelek, mert ugyanígy éreztem, ami sajnos szülés után is megmaradt bennem. Én szépen lefejtem a tejet, és cumisüvegből adtam oda! Semmiféle károsodást nem szenved így sem a babád! Csak itt sok szuper anya van ,aki alig várja kibe kössön bele! Mindenkinek a szoptatás a világ legszebb élménye, csak hát a valóságban akikkel igen közeli barátságban vagyok, azok is a külvilágnak nyomják a csodás szoptatás témát, bizalmasan meg megvallják, hogy alig várják már a szoptatás végét, mert nem esik jól nekik! De a sok álszent még itt is hazudik, ahol azért vagyunk név nélkül, hogy őszinték legyünk, és segítsük a másikat, hogy nincs egyedül a problémájával! De nem, itt nem anya aki nem imád szoptatni, aki nem imád érzéstelenítő nélkül szülni, akit érdekel egy kicsit is hogy tudna fogyni, mell formát megőrizni stb. Nem a jó anya csak az lehet, aki igénytelen, mint állat, 100 kg és a mellei földig érnek a szoptatástól!! Ja és vajúdik ordítva 24 órát! Hát gratulálok, éljétek át az anyaságot ezerrel, mert nektek már tényleg csak ez maradt..
2010. ápr. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!