Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a megoldás ebben a helyzetben?

Mi a megoldás ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Szóval. betegen ülök itthon. 1 hónapja 4-en mentünk haza és az egyik haverom megdobott egy gyereket kissé keményy hógoylóval. én és még 2 haverom hátul mentünk. én egyszer akartam megdobni de mellé ment és nem is akartam igazán. aztán mai órán bement 2 tanár plusz az a gyerek akit megdobott haverom. és a 2 haverom aki nem csinált semmit az nem kapott semmit. de a másik szaktanárit fog ,csak ő azt mondta hogy csak én voltam a bűnös , erre mondta neki a tanár h nem hiszi el. tehát most ketten kapnánk intőt maikor én nem csináltam semmit. Szerintetek mit tegyek ? mit mondjak anyukámnak? mit mondjak a tanárnak ? Hogy hozzam ki ebből magam ? Bocsi h hosszú. előre is köszi a válaszokat
2010. febr. 19. 16:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem,ha anyukádnak is ugyan így mondod el, ahogy most nekünk, akkor az igazság az,hogy te nem vagy bűnös.A tanárnak meg elmondod a te saját szemszögedből a történetet.Persze a többi haverod is, és majd kiderül ki is volt igazából a hibás.
2010. febr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
de anyukám igy se birja azt a gyereket, azután elfog tiltani tőle
2010. febr. 19. 16:41
 3/19 anonim ***** válasza:

Ne csinálj semmit

a hógolyóval dobálásért miért adnak intőt?

a hó arra való, hogy többek között hógolyózz vele

ahelyett hogy örülnének, hogy kint vagytok a friss levegőn

2010. febr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
mert mindenféle hülyeségeket hazudott. pl h kővel dobtuk, meg h kék zöld folt lett stb. még válasz?
2010. febr. 19. 18:47
 5/19 anonim ***** válasza:

Megmondod, hogy az a "haverod" hazudik. Amúgy nem gondolod, hogy aki így bemárt téged, az eléggé sz@r alak? Egy barát ilyet nem csinál, ezt gondold végig.

Másik, megmondod, hogy te nem dobtad meg. Semmi mást nem kell mondani. Nem dobtad meg, kész.

Még egy valami. Soha senkit a büdös életben nem fog érdekelni a te szaktanárid ha mégis kapnál, anyukád max megbütet pár hétre és el van felejtve. Lány létemre én is kaptam már 1-2 figyelmeztetőt, lehet intőt is, már nem emlékszem és már főiskolára járok. Érdekelt valakit? Nem! :D Se érettségin, se egyetemi jelentkezésnél se SEHOL nem érdekel senkit az a kb. 3 piros színnel beírt mondat. Mert ennyi az egész, semmi több.

Persze ha így ártatlanul kapod, elbeszélgetnék avval az álíltólagos haverral néhány gyomros kíséretében. De remélem nem lesz gond. :)

2010. febr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
szia. köszi a tippet majd írok hogy mi volt :D
2010. febr. 19. 19:43
 7/19 anonim ***** válasza:

Mondjak valamit? Én általános hatodikban (vagy hetedikben? fene se tudja már) 9 figyelmeztetőt (idevéve az intőket is) kaptam. Minden sz@rságért: 2-3-t azért mert szomjas voltam az ofőm órájának a legelején és ittam, egyet mert áthúztam az ofő kommentárját a dolgozatomon, miután azt hangosan felolvasva kiröhögtetett az egész osztály előtt. (Nem szívleletem túlzottam azt a... khm... inkább mégse véleményezem.) Mondjuk pár jogos volt: egyszer kiidegeltek, én meg egy kólásüveget vágtam az illető után, de az kitért előle. És persze az ablak előtt állt...


Na és akkor? Momentán egyetemista vagyok, gimnáziumban végig a legjobb tanulók között voltam és ha jól emlékszem akkor a legjobb (vagy a második legjobb) érettségi bizonyítványom lett a teljes évfolyamon. Emellett kiváló magatartásom volt végig. (Hja, normális ofőm lett és normális osztályfőnököm, akik nem a céltáblát látták bennem - szó szerinti és átvitt értelemben egyaránt.)


Röviden: Mondd el a te verziódat is a tanárnak és a anyukádnak. A haverodat meg hagyd a fenébe, aki így elárul, hogy a saját bőrét mentse, az egy gerinctelen, gyáva alak. Nem az a tipikus hű barát... Ha mégsem hisznek neked és kapsz egy szaktanárit... na bumm, akkor mi van? Soha semmi jelentősége nem lesz annak az ellenőrző hátuljára odafirkantott pár mondatnak...

2010. febr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

normális osztályfőnököm => normális osztályom


(Bocs az elgépelésért...)

2010. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
köszi. de ennél picit komplikáltabb a helyzet. majd írok hogy mi volt :)
2010. febr. 19. 20:27
 10/19 anonim ***** válasza:
Mennyivel bonyolultabb? Ez egy anonim fórum, semmi gondod nem lehet belőle (elvileg), ha részletekbe mész és lehet, hogy hatékonyabban tudunk segíteni. Persze nem biztos, de hátha...
2010. febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!