Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen helyzetben mi a jó...

Ilyen helyzetben mi a jó megoldás, hogy lehet ezt megoldani? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kislányom még nincs egy éves, az utcánkban lakik egy család, van egy kisfiuk,aki két éves. Rettentő értetlen, buta,verekedős kisgyerek és a család higiéniája is hagy némi kivetnivalót maga után. Az anyuka mióta megszületett a lányom, egyfolytában azt hajtja,milyen jó lesz jövőnyáron,majd együtt játszhatnak a gyerekek NÁLUNK,mert hogy van hinta, homokozó stb...És hogy egész nap milyen jól ellesznek. Meg akkor legalább neki nem kell a fiának venni semmit:(:(

De hogyan mondjam meg,hogy nem akarom,kisfaluban élünk,mindneki ismer midnnekit, hogy mondjam hogy ne bántsam meg, a ksifiú így is már nem egyszer bántani akarta a lányom, sőt egyszer annyira belecsípett e kezébe,hogy szegénykép sírva is fakadt, de ha alányom nyúl felé,hogy megsimizze, rögtön csapkod, ütöget.


Hogyan lehet az ilyen helyzetet sértődés nélkül megoldani???


2011. aug. 14. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, ha sértődés lesz. Márpedig biztos lesz, ah ilyen az anyuka és a gyerek.
2011. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze,azért veszed a gyermekednek meg a homokozót stb.-t,hogy mindenki odajárhasson? Na ne már.Mond meg neki nyugodtan (nem érdekelne ilyenkor hogy mindenki ismeri egymást),hogy nem nyilvános játszótér ahova csak úgy el lehet menni. Te házad,a te várad.

Mi is falun élünk,de eszem ágába nem lenne,hogy átmenjek a szomszédba a gyerekkel mert csidi-csudi "játszótere" van az ő gyermekének.

2011. aug. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ebben a helyzetben kerülném a társaságukat.Ha át akarnak jönni, mindig találnék valami kifogást, egyszer majd csak veszi a lapot..Vagy találkozzatok semleges helyen, és maradj, kimért, közömbös.Én ha akarok, tudok úgy viselkedni, hogy ne akarjanak velem barátkozni, anélkül, hogy bunkó lennék, vagy bárkit megsértenék.Legyél szűk szavú, unalmas társaság, mást nem tehetsz.Itt szerintem nem az a fő gond, hogy a homokozót meg a hintát meg kell osztani, mert nem hinném, hogy sajnálnád egy gyerektől azt, amitek van, de a lányodra rossz hatással lehet az a kisfiú.Mit tanul majd tőle?Verekedést? Annak semmi értelme, hogy pusztán jó szomszédi viszony miatt tűrd, hogy a kislányod is elvaduljon.Le kell őket rázni, finoman.
2011. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jaj, félre ne értsetek, nem azzal van a gond,hogy féltem a játékainkat...

Hanem ahogy nevelve, vagy inkább nem nevelve van az a kisgyerek,hogy korán reggel már olyan koszos,mint más két nap alatt tudna lenni,na és persze a verekedős stílusával:(:(

2011. aug. 14. 16:27
 5/5 anonim ***** válasza:
na ezt mond meg neki, hogy verekedős és már bántotta a picikédet. nekem is egyszer egy anyuka felajánlotta (pletykás mint a fene), hogy hú de jó ha megszülök járjunk össze, mert ő itt a téren nem akar senkivel. én szépen meg is mondtam neki, hogy nem szeretnék senkivel sem, ha találkozunk beszélgetünk és ennyi. nem érdekelt mit szól. soha ne foglakozz mások véleményével. úgy csomagold a dolgot, hogy ne sértsd meg.
2011. aug. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!