Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet pótolnom kellene?...

Lehet pótolnom kellene? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos több, mint 1 hónapja szenvedünk a tejcsi mennyiségével. Előtte 3-4 óránként evett 1 ciciből és az éjszakát is átaludta. Most 1,5-2 max. 3 óránként eszik tényleg minden nyikra éjjel is min. 1x ébred és két ciciből eszik. Esti etetés kb. 7-10-11ig elhúzódik, mert bealszik a cicin lerakom, felsír újból megetetem és ez megy egész este. Tegnap este adtam már neki 60 ml leolvasztott anyatejet este fél 11kor és simán megette (szerintem még evett is volna) és aztán aludt be rendesen. Lehet pótolnom kelle neki ez megy már egy hónapja, fejtem, teát ittam már mindent csináltam de nem lett több tejem :(
2011. júl. 31. 07:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól gyarapszik! Arra nem emlékszem mikortól (majd vki megírja), de csak havonta kell már nézni a gyarapodást, nem hetente.

Nekem 3 hónaposan kellett átállni 2 cicire. Mindig elfogadta a másikat is. De valahogy mégsem jött ki a napi adag, pedig két cicivel reggelente 230-260-at evett, aztán nap közben örültem, ha evésenként összehoztam a 130-150-et és csak átlag napi 4-5-ször evett. Aztán egy doki végre közölte, hogy inkább egyen csak 160-at, de azt 6-szor, hiszen nagyon megterhelő egy ekkora babának egyszerre ennyit enni. Sztem ekkor már 4 hónapos volt.

Így reggel is csak egy cicit kapott, nem volt gondja és sűrűbben evett, én is nyugodtabb voltam, mert így könnyebb volt kitermelni a 160/szopit.

Nekem is átaludta 1,5 hós kora óta az éjszakát, de kb. 5,5-6 hós kora óta legalább egyszer felkel éjjel és az első reggelije is kb. 5 körül van.

Szóval szerintem ne aggódj. Max adsz neki éjjel is. A tejed is jobban fog termelődni. Az is lehet, hogy csak fogzik, vagy egyéb ilyen.

Ha 4 hónapos koráig szépen szopott, akkor most már nem lehet gond, mert van ereje szívni. Az elején főleg az a gond, hogy a babának nincs ereje szépen kiszívni és így elapadhat.

Szóval szerintem NE PÓTOLJ! :)

2011. júl. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
Szia. Én is annak vagyok a híve, hogy ne adjunk tápszert,de szerintem most kivételt tehetsz, mivel nem hízik, sőt kvázi fogyott a baba. Mindenképpen mérni kéne, hogy mennyit eszik 1 szopizás alatt. Testsúlykilónként 150g kell. Tehát kb 750g-t kéne szopiznia egy nap. Én ezt megbeszéltem a védőnőmmel és az orvosommal. Azt mondták, hogy semmi baja nem lesz, ha kap egy kis kiegészítést, és nálunk erre szükség is volt, mert egyik napról a másikra nagyon kevés lett a tejem. Előtte 160ml-t kifejtem, miután cicizett, mostmár örülök , ha a főzelékébe tudok fejni 20 ml-t. Úgy csinálom, hogy naponta 2 cici előtt kap 90-90 ml tápszert, a többi mind anyatej... és ugye délben a főzelék (de mi már 6 hónaposak vagyunk). Azért Minél többször tedd mellre, attól megindul a tejtermelés és a szaporító fejést is csinálhatod naponta többször is.
2011. júl. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
ja a gyarapodással kapcsolatban (előzőt is én írtam). A védőnőm azt mondta, hogy heti 20deka a jó, tehát egy hónapban min 80dkg-t kéne híznia. Az én gyerekem 5 hónapos koráig havi 1 kilót hízott, most pontosan fél kilót/hó. De természetesen a lényeg, hogy hízzon, ne fogyjon.
2011. júl. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
70%

08:45-ös vagyok


NEM KElL HETI 20 dekát híznia!!

Védőnőm het 80-1000 grammot momdott hetente persze havi átlagból visszaszámolva. Soha nem hízott 800 grammot havonta lányom!


6 hónaposan 6810 gramm, 1 évesen 9,65 kiló volt, 2 évesen 14, msot majdnem 2,5 éves s 15 kg, tehát nem

fogyott el:-))


és ez a testsúlykilógrammonként 150 ml is csak arra jó, hogy az anyuka állandóan í pótoljam-ne pótoljam krédéssel fogalakozzon.

2011. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
figyelj én csak azt mondom, amit a védőnőm mondott.És inkább neki hiszek, mint bárki másnak! Nem a kisujjamból szopom ki ezeket a dolgokat!! a 150 g-os dolgot pedig az anyósom mondta, aki már 40 éve csecsemőkkel foglalkozik , a János kórházban csecsemőápoló nővér!!! Szóval kompetens személyek! De én nem azt mondtam, hogy annyit kell , csak elméletileg az az ideális. Nyilván ettől el lehet térni, mert semmi baja nem lesz az 5 kilós gyereknek, ha nem 750 g-t eszik egy nap, hanem 600-t.
2011. júl. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
és ha rendesen elolvastad volna, amit írtam, akkor láttad volna, hogy az áll ott, hogy...."de a lényeg, hogy hízzon, ne pedig fogyjon!"
2011. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
79%

Nekem 2 gyerekem van, mind a kettő sokáig cicizett/ik, az én védőnőm sem egy fiatal tapaszatlatlan csitri ,öröülök neki, hogy nem idegesített feslegsen azzal, hogy mérjem mennyit ezsik, 150 mi/testsúlykg..sé ehhez hasonlók.

De az gyereokrvosunk (11,5 éve ugyanazsem ír fel minden nyekkre tápszert.


A kérdező esdetében teljesen felesleges lenne pótolni

2011. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Főleg úgy, hogy előbb táp és utána cici. Ez a legrosszabb. Így fog apadni. Mindig előbb cici, utána táp!!!

De Neked, mint már írtam, még nem kellene pótolni!!! :)

2011. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszi h. írtatok. A mai napunk pl. így indult 7 körül evett fél11kor megint és azóta már 2x is evett, az utolsónál már bukott is többször, aztán kaksizott de már megint sírdogál fél órát aludt közben meg de. megint felet de nem tudom elaltatni :( Esetleg jön a foga( kezét eszi) vagy a hasa fáj...ááá

Mérni nem tudom, mert mindig mást mutat a mérleg (tefal)akárhányszor rárakom egymás után.

2011. júl. 31. 13:24
 20/26 A kérdező kommentje:
Ja és közben türelmetlen, nem bírja kivárni amíg beindul a tej és azért is sír sokszor. Gondolom egy kis cumizavar is bejátszik.
2011. júl. 31. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!