Anyatej serkentőnek mit használtok? 7 hetes a babám és már 3-szor pótolnom kellet. Több minden érdekel!
Jelenleg laktoherb teát iszok napi 4 filtert szülés óta.
Köszönöm elöre is...
Nálunk a Laktoherbtől én csak annyi változást vettem észre, hogy a baba hasa teljesen felfújódott. :o(
Én a gyakori mellre tételre szavazok első körben.
Erről itt olvashatsz még:
Nem értem, miért akarjátok "elérni", hogy egy szopi alkalmával egy mellből szopizzon csak.
Az a cél, hogy elég tejhez jusson a baba, ha két mellből, akkor kettőből. Egyébként a váltogatás, amit a válaszoló ír, nagyon jó, mert ez serkenti a tej termelődést.
Egyik lányomat 20 hónapig szoptattam (akkor választotta el magát), a másikat meg 17 hónapja szoptatom, és mindig mindkét mellből, ez nem probléma!
Remélem én már írhatom, hogy most vagyok túl egy tejcsökkenési krízisen és talán rájöttem a lényegre, azaz el is hiszem, amit a tanácsadók mondtak.
NEM SZABAD PÓTLÁST ADNI!!!
SŰRŰN KELL CICIRE TENNI!!! Amikor kér. Akár óránként.
HA 2 MELLBŐL SZOPIZIK, AKKOR AMELYIKKEL KEZDED, AZT A VÉGÉN FEJD KI. ÉS A KÖVETKEZŐ SZOPINÁL AZZAL A CICIVEL KEZDJ, AMI A 2. VOLT AZ ELŐZŐNÉL.
Mindig fejjél, mert ha marad a ciciben, azt hiszi a szervezeted, hogy nem kell több.
Egy ideig aggódásra adhat okot, hogy nem bírsz elég tejet adni, de csak pár nap kell, hogy helyre jöjjön.
Én is csináltam azt az utóbbi napokban, amit az előzőekben olvastam, hogy amit este lefejtem (mert nekem nap közben nem nagyon maradt fejni való), azt eltettem másnap estére, hogy ha kell, akkor tudok pótolni. De szerencsére nem kellett. Én estére azért tudnék pótolni, mert átalussza az éjszakát. Ha Neked nem alussza át, akkor lehet, hogy este sem kéne pótolnod. De a lefejt tejeket fagyaszd le, hogy később ne kelljen rögtön a tápszerhez nyúlnod.
Természetesen serkentőket is szedtem, de azok szerintem csak a pszichére hatnak. Az előzőeken kívül ott van még a görög szénamag. Az nagyon hatásos lehet, mert pár nap alatt olyan szagút lehet izzadni és pisilni. :) Mézzel lehet ízesíteni és ha erős dózist szeretnél, akkor utána edd meg a magot is. Azt is mézzel össze lehet keverni.
Egyetértek: felesleges arra gyúrnotok, hogy csak egy mellből szoptassatok!!! Nem tudom, miért ez az elképzelés, de gyanítom, hogy honnan származik... :-S
Idővel általában mindenki két mellből fog szoptatni, mert a nagyobb mennyiségű tejeket egy-egy mell már nem fogja tudni megtermelni. Gondoljatok bele, ez 6 hós korra (kizárólagos szoptatás esetén) akár 3-4 deci is lehet egy evés alkalmával. Ennyi tejet leginkább csak a bőtejű anyukák tudnak megtermelni, a többségnek ehhez két mell kell.
Arról nem beszélve, hogy a baba sem fogja már egy idő után totálra kiüríteni a mellet, mert nem lesz hozzá türelme. Ezért simán lehet, hogy muszáj is lesz váltott mellel szoptatni.
Kezdek arra gondolni, hogy van egy olyan népes anyuka-csoport is, akik azért hiszik, hogy nem elég a tejük, mert "valaki" azt mondta nekik, hogy egy mellnek mindenképp elégnek kell lennie... Elég sok itt mostanában az ilyen jellegű kérdés. És ez aztán hozza is a tápszert, üveget, apadást, felesleges aggódást...
Ó, hogy soha nem fogynak ki a téves közhitek.
17:53-as vagyok. Az alábbit e-mailben kaptam, nem tudom melyik oldalon van:
Az anyatej hosszútávon, és egy szoptatáson belül is változik, alkalmazkodik a gyermek igényeihez. A születés után megjelenő, kis mennyiségű anyatejet kolosztrumnak, vagy előtejnek nevezzük. Az előtej ellenanyagokban és fehérjében gazdag anyag. Az első szopás során bevonatot képez az újszülött emésztőrendszerének belső felületén, így meggátolja, hogy a kórokozók, és az allergiát kiváltó anyagok a véráramba kerüljenek. A kolosztrum hashajtó hatása segíti a magzatszurok kiürülését, ezzel megakadályozza az újszülöttkori sárgaság kialakulását, vagy csökkenti annak intenzitását.
A szülés utáni harmadik, negyedik napon jelenik meg az érett tej, ami egy ideig az előtejjel vegyesen szolgálja az újszülött táplálását. Az érett tej megfelelő mennyiségben és arányban tartalmazza mindazt, amire egy egészséges csecsemőnek szüksége van.
Az anyatej összetétele egy szoptatáson belül is változik. A szoptatás első perceiben hígabb, tejcukorban (laktóz) gazdag tejhez jut a csecsemő, míg a szoptatás második felében zsírdús, magas energiatartalmú tej ürül. Ha a gyermek csak szomjas, gyakrabban fog rövid ideig szopni, míg, ha éhségét szeretné csillapítani, kitartóan szopik, hogy a sűrűbb “hátsó tejhez” is hozzájusson. Átlagos táplálkozás mellett minden anya megfelelő tejet tud biztosítani gyermeke számára: nincs jobb vagy rosszabb anyatej.
A szülés utáni második évben az anyatejnek már kisebb a táplálási jelentősége, de az immunológiai hatás és a pszichés előnyök miatt indokolt két éves korig, vagy tovább folytatni a szoptatást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!