Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet pótolnom kellene?...

Lehet pótolnom kellene? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos több, mint 1 hónapja szenvedünk a tejcsi mennyiségével. Előtte 3-4 óránként evett 1 ciciből és az éjszakát is átaludta. Most 1,5-2 max. 3 óránként eszik tényleg minden nyikra éjjel is min. 1x ébred és két ciciből eszik. Esti etetés kb. 7-10-11ig elhúzódik, mert bealszik a cicin lerakom, felsír újból megetetem és ez megy egész este. Tegnap este adtam már neki 60 ml leolvasztott anyatejet este fél 11kor és simán megette (szerintem még evett is volna) és aztán aludt be rendesen. Lehet pótolnom kelle neki ez megy már egy hónapja, fejtem, teát ittam már mindent csináltam de nem lett több tejem :(
2011. júl. 31. 07:41
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
A 3-4 hónapban kb. 400g-ot hízott, de most mértem és 1 hete semmit, sőt 10g-mal kevesebb :((
2011. júl. 31. 07:44
 2/26 anonim ***** válasza:
57%

Le fognak pontozni, de nem baj. :)

Én adnék pótlást. Nem szabad, hogy átmenjen fogyásba a dolog. Ha ismét jól fog lakni a picikéd, gyarapodni fog a súlya, jól fog aludni, te is nyugodt leszel. Nincs értelme annak, hogy kicsináld magad, mert már nem elég a tejed. Még így is a 90% anyatej lesz, ami egy remek arány. :)

2011. júl. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

NEM. A 400 gramm teljesen jó, ne adj pótlást.

nem artad összesen mennyit hízott eddig?

2011. júl. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Alkoholmentes sör?? Állítólag nagyon jó, több tejed lesz. Sógornőm csak 2 hetet tudott szoptatni, de neki végig segített a 2 hét alatt..
2011. júl. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
52%
Valószínűleg engem is lepontoznak majd....nekem most nyolc hónapos a fiam még mindig szopik, de 4 hónapos volt mikor engem műteni kellett, előtte 1 hónapig diétáznom is kellett (nagyon szigorú zsírszegény!)..mindenki azt mondta, hogy igyak sokat és nem kell a gyereknek pótlás. Tény volt tejem pont annyi amennyi kellett fejni nem tudtam...de a minősége, háát szinte teljesen vízszerű volt és ráadásul a végén már 2 óránként szopizott. Amikor megműtöttek egy pár napig kapott tápszert én meg fejtem, hogy el ne apadjon. Aztán visszatérünk az eredeti kerékvágásba annyi kiegészítéssel, hogy este tápszert kapott, én pedig fejtem, hogy becsapjam a szervezetem. A fiam kis vasgyúró lett, végre van egy-két hurka a lábán és a karján, 3 hónaposan úgy nézett ki mint egy kis virsli :) vékonka, hosszú...én már megbántam, hogy egy hónapig nem adtam neki pótlást. Szerintem is adj neki pótlást, de amikor azt adsz neki akkor fejjél..ha más nem akkor másnap odaadod neki, szerintem felesleges fagyasztgatni. Jah és szerintem a cicizést próbáld erőltetni és ha nagyon nem akkor add neki a tápszert. Bocs egy kicsit hosszú lett, de úgy gondolom, hogy amit te jónak érzel az a nyerő.
2011. júl. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
8:13-as vagyok..amit én észrevettem, hogy ha rizst eszek, vagy rendesen beveszem :) a sörélesztő tablettát akkor kicsivel több a tejci.
2011. júl. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

3320 g-mal született most 4 hónapos és 5760 g, 63 cm.

Sört is ittam, különösebb hatását nem éreztem.

Nincs rossz húsban szerintem csak aggaszt, hogy most nem hízott. Ezelőtt 1 héttel 50 g-ot hízott 1 héten az előtt 100-150eket.

2011. júl. 31. 08:15
 8/26 A kérdező kommentje:
bocs 3120-al született :)
2011. júl. 31. 08:20
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi gond?

az enyém 3950 (56 cm) grammal született 4 hónaposan volt 5900gramm (66 cm) eszemnbe sem jutott, hogy anyatejen kívül mást is adjak neki 6 hónapos koárig.

A tied eddig hízoptt 2,5 kilót, teljesen jó.


[link]

2011. júl. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy nem hízik 2 hete szinte semmit...és felébred megint éjjel, az eddigi 3 óránként ( +-) evése helyett össze-vissza eszik
2011. júl. 31. 09:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!