Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenki eliteli a 3 ev utani...

Mindenki eliteli a 3 ev utani szoptatast?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 14:10
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:

Hát erről is lehetne sokat mesélni.A nagyobbik gyerekem 10 évvel ezelött volt cumis,akkor másképp láttam a dolgokat,mert akkor úgy volt jó.

Kellő információ hiányában cselekedtem,és tudom nem jól.Órára etetés,6 hetesen almalé,3 hónaposan már leves és sorolhatnám.

Egyik gyerekem sem jobb mint a másik,csak 10 év korkülönbségnél sok mindent másképp csinálsz.

2011. jún. 14. 21:43
 32/56 anonim ***** válasza:
65%
Igen, másképp csinálod. De ettől még nem lesz baja egyik gyerekednek sem. Szépen fel fognak nőni, és sem a cumi, sem az anyatej nem lesz rájuk rossz hatással. A környezeti tényezők, nevelésük és a genetikájuk sokkal meghatározóbb abban, hogy miként élik majd az életüket, mennyire lesznek egészségesek/betegek.
2011. jún. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 A kérdező kommentje:

Ezt most nem értem,de mindegy.

A lényeg az,hogy mikor a 4 évesem cumiból itta a tejet,az senkinek sem volt meghökkentő,az volt a jó és a normális.De most,hogy a 3 évesen ugyanazt teszi este,de nem cumiból hanem ciciből,az már eget rengető bűn.Nem vagyok normális,pedofil vagyok,személyiség zavaros lesz a gyerekem és sorolhatnám.Ezt magyarázza meg valaki ,miért ezek a reakciók.

2011. jún. 14. 21:58
 34/56 anonim ***** válasza:
77%

Épp azt írtam, hogy a gyerek személyisége nem attól függ meddig szoptatsz! Mert azt írtad, hogy sokan támadnak amiatt, hogy ezzel ártasz a babának. Én meg pont ezért írtam, hogy sok más dolog befolyásolja azt, hogy milyen lesz a gyermeked, és minderről nem a cumi/cici tehet.

Azt is támadjak, aki kevés ideig szoptat, és azt is aki sokáig. Azt is, aki cumit ad a gyereknek, azt is aki nem!

Tedd azt amit jónak látsz (és azt is teszed), és ne foglalkozz másokkal, mert csak tele leszel kételyekkel.

2011. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
40%
Az én lányom meg 0hós kortól adható tápszert eszi még mindig cumiból reggel és este. Már a gyógyszertárban is rám szóltak, hogy minek már ez egy 2és fél évesnek. Hát én meg nem magyarázkodok senkinek magánügy. ha szereti akkor adom neki. Nekem is jó érzés hogy úgy eszi a tápszert mint egy csecsemő. ne foglalkozz senkivel ez a ti dolgotok, ha nektek jó akkor szoptass bátran:)
2011. jún. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
42%

Én 4 éves koromig szoptam, igaz csak esténként. 12 éves koromig nem voltam beteg, a bárányhimlő is úgy zajlott le, hogy beírták a füzetembe, hgoy "lezajlott".

Egészséges felnőtt lettem, és nem ítélem el. Anyukám is kapott hideget-meleget...Nem is értem, mi köze hozzá bárkinek is.

Aki tud szoptatni, szoptasson, aki nem, vagy nem szeret, az ne kritizáljon!

Bízza ezt mindenki a gyerekére!

2011. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
54%

Én is úgy gondolom, hogy ez csak rád tartozik, de mivel véleményt kérdeztél, ezért én sem tartom jó dolognak.

Egy 3 évesnek már nincs szüksége anyatejre, csak a közelségedre, amit azzal is tudnál biztosítani neki, ha csak melléfekszel és simogatod, dúdolsz neki. Azt gondolom, hogy úgy teszel, mintha a gyermeked pici baba lenne, nem pedig kisgyerek.

Az én gyomrom nem venné be, hogy a most 22 hónapos kislányomnak, aki jön-megy és dumál a szájába adjam a mellem.

2011. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:

Kedves 20:31-es.

Senki nem kritizál, csak elmondja a véleményét, mert ez volt a kérdés, amibe nincs odaírva, hogy csak pozitív válaszokat várnak.

(másik 20:31-es)

2011. jún. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 xStefix ***** válasza:
49%

Én sem, magam is gyakorlom, bár már nem sokáig.


És újra itt a példák sora, hogy emberek olyan dolgokról alkotnak szilárd véleményt, amiről nincs ismeretük. Vagy legalábbis sokszor téves.


Kérdező, szerintem legyél büszke magadra, mert ezalatt a 10 év alatt te is sokat fejlődtél. Tanultál, tapasztaltál, újraértelmeztél dolgokat; és ez mind nagyon jó! :)

2011. jún. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
19%

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:31


A számból vetted ki a szót! Teljesen egyetértek veled!

Egy 3 évesnek már tényleg semmi szüksége anyatejre. És nem lesz tőle erősebb az immunrendszere. Az anyatej csak az elején véd. Véd, és nem pedig erősít.


Kedves Kérdező! Te miért szoptatsz még? Nem ítéllek el én se, ha jónak érzed, hát tedd. De egyszerűen nem értem miért csinálják ezt, akik így döntenek.

Nem tud cici nélkül elaludni délben a gyerek? 3évesen már óvodába kell(ene) járnia. Oda is kíséred?

2011. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!