Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenki eliteli a 3 ev utani...

Mindenki eliteli a 3 ev utani szoptatast?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 14:10
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
90%
Én egyáltalán NEM ÍTÉLEM el,mint ahogy azokat sem akik 3 év előtt sem.(nincs is jogom ítélkezni másokon,ha esetleg nem egyezik a véleményem valamiről,sem)Én az első babám 20 hónapig szoptattam,és kb addig szeretném a kicsit is aki most 7 hónapos,szóval én magam, valahol a "közép-pályán" helyezkedek el.
2011. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
69%

Nem ítélem el, sőt szeretném, ha ez magánügy lenne, és nem szólnának be egymásnak az anyukák vagy azért, mert kevés ideig szoptat valaki, vagy azért mert sok ideig. Mindenki szoptasson ameddig jónak látja.


Én pl. személy szerint nem bírnék ennyit szoptatni, és megváltás volt, mikor a fiaim 8 hónaposan úgy döntöttek, hogy abbahagyják.

2011. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nincs értelme, és több kára lehet, mint haszna, egy 3 éves gyerek lelki fejlődésének nem feltétlen tesz jót. Persze mindenki úgy tesz, ahogy akar, nekem majd ha lesz gyerekem max. 1évig tervezem szoptatni, szerintem odáig is épp elég megerőltető lesz, nem hogy még utána is évekig arra vágyjak.
2011. jún. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
50%

Barátnőm 2,5 évig szoptatta a fiát, és a fiú azóta is állandóan nyúlkál az anyja pólójában (most 3 éves). Ha nem nyúlkálhat, akkor meg sír és nyöszörög. Nekem ez már sok, és amúgy úgy látom az anyjának is kellemetlen a dolog.

Nem tudom, a te gyereket miként éli meg a dolgot, és mennyire marad ez köztetek, mert ha mindez diszkréten történik, akkor oké, de ha ilyen nagyon cicifüggősen, akkor az nekem furcsa. Mondjuk nem ítélem el, barátnőmet is nagyon szeretem és tudom, hogy ő csak jót akar a gyermekének, de én biztos, hogy nem szoptatnék ennyi ideig. Szerintem sem tesz jót a gyerek lelki fejlődésének. Bár gondolom mások a gyerekek is, és másképp élik meg a dolgot, és nem mindegyik veri ki a hisztit, ha nem kap cicit.

2011. jún. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:
Délben cicin alszik el,este már nem.Nem hisztizik,ha nem kap,megérti.Ha kivenném a déli cicizést,akkor elmaradna az alvás.Azért azt még nem akarnám,próbáltuk,de kell még neki.Nem nyúlkál,kiegyensúlyozott,nyugodt gyerek.Nem tett kárt a szopi a lelki fejlődésében,sőt...
2011. jún. 11. 22:43
 16/56 anonim ***** válasza:
36%

Hát nem "egészséges" dolog szerintem egyáltalán. Olyan, mintha az anya képtelen lenne elengedni a gyereket! Pedig már régesrég nem kéne ciciznie egy 3 évesnek.


A múltkor a Dadus-sorozatban egy néger nőt és családját mutatták be, 3 fia volt és egy 2,5 éves kislány, aki még cicizéssel aludt el, délben, este.. a dadus nagyon meghökkent, de kiderült, hogy az anyja képtelen "elengedni", azaz felnőni hagyni azt a szerencsétlen kislányt. Végül 3-4 nap alatt szoktatták le együtt a dadussal...

2011. jún. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
75%

Én is csatlakoznék azokhoz, akik szerint magánügy. Én egyéves korig terveztem, végül olyan tájban abba is hagyta.

Úgy gondolom, addig senkinek semmi köze hozzá, amíg kulturált keretek között tud maradni, tehát ahogy Te írod, csak a déli elalváshoz kell neki. Én nem ismerek senkit, aki 2 évnél tovább szoptatott volna, de az említett Mamami fórumon olvasni cifra eseteket. Pl. hogy a kislány az óvó néni pólóját húzogatja, meg hogy milyen édes a 4 éves kisfiú, hogy puszilgatja az anyja melleit, meg himbálja, piszkálgatja őket. Ezt én egészen egyszerűen nem tudom normálisnak tartani. Az LLL-honlapon meg van egy olyan történet, szintén pozitívnak beállítva, hogy miután a 3 éves kisfiú leszokott a szopizásról, azóta idegen nők melleit véleményezi az utcán. Szerintem ez nagyon égő.

Szóval amíg tényleg csak az alvásról szól, addig magánügy, de ha a kisgyerek már más nőket inzultál, meg nem lehet miatta közösségbe adni, akkor azért el kell rajta gondolkodni, hogy itt valami félrecsúszott.

2011. jún. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
54%

Na, látom szopi-fanatikusok már jártak erre pontozni!

Könyörgöm, ha valakinek nem tetszik a 3 év feletti szopizás, az még nem bűn, nem értem miért kell lepontozni!

Aki szeretné, szoptassa a gyermekét akármeddig.



A gyereked még nem nyúlkál, mert van még neki cicizés. Ha majd teljesen elhagyjátok, akkor meglátjuk majd mi lesz, és majd akkor derül ki, hogy ez jó volt neki vagy sem.

Amúgy addig akarod szoptatni, amíg alszik délben? Mert az még évekig is eltarthat. Na, persze te tudod, szerintem ezt csak egy anya tudja eldönteni, hiába is mondd itt neked bárki, bármit is.

Én 1 évig szoptattam, és ha valaki rám akarta volna kényszeríteni is, hogy tovább szoptassak, akkor sem ment volna. Ha neked meg így jó, akkor így is fogsz tenni. Nem más véleménye számít.

2011. jún. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:
persze,hogy nem szamit mas velemenye,csak kivancsi voltam.Utolso,mi volt az oka ami miatt nem tudtal volna semmi aron egy ev utan szoptatni?
2011. jún. 12. 16:18
 20/56 anonim ***** válasza:
34%

Talán elapadt a teje, nem?


Ha valakinek olyan a hormonrendszere, hogy seperc alatt visszaáll a normál kerékvágásba, akkor az, ha megfeszül, sem tud tovább szoptatni, mint ameddig a szervezete engedi.

2011. jún. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!