Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatást mindenki élvezi?...

A szoptatást mindenki élvezi? Velem van a gond, hogy alig várom a babám mást is egyen?

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 21:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs veled.Ha a hozzátáplálást megkezded 4 hósan,akkor is fogod még szoptatni néhány hónapig.
2009. szept. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nem vagy egyedül én sem rajongtam érte! Nem a cicimet féltettem csak v.hogy nem éreztem azt az nagyon jó érzést amiről pl.anyukám beszélt. 6hóig tudtam szoptatni a babám. Öszintén szólva ha rajtam múlik /és nem a fiam érdekeit nézem, persze ő minennél fontosabb/ lehet egyáltalán nem szoptatom. Nem tudom miért van ez nálam, ha más alig várja.
2009. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia,én is pont így érzek!

Kezdetektől fáj a szoptatás, alig várom, hogy vége legyen!Mindjárt 6 hónapos lesz a lányom, már várom a hozzátáplálást, pedig mindenki azt mondja,hogy a legjobb szoptatni, mert kéznél van,főzni meg macera!Engem már az sem érdekel!Tudom,hogy még szoptatni is fogom a hozzátáplálásnál,de akkor is várom!

Már azt hittem én vagyok ilyen "rossz anya"!De nem adtam fel egyszer sem, pedig párszor sírtam, annyira fájt!A baba az első,de nekem senki ne mondja, hogy a világ legszebb dolga szoptatni!


Olyan jó, hogy nem vagyok egyedül!

2009. szept. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Én rettegtem tőle, mikor terhes voltam, mert nem bírtam elviselni még a páromtól se, hogy a cicimhez érjen. Komolyan elagyaltam, hogy meg sem próbálom. De tisztában voltam vele, hogy ez mennyire jó a babának, ezért erőt vettem magamon. Emlékszem, mikor először mellre tették felkiáltottam, olyan furcsa volt, fájt, elő is került a bimbóvédő rögtön....

Persze tapasztalatlan voltam és az okosak azt mondták ülve szoptassak, 3 óránként. Rettegve lestem az órát az első hetekben. Fájt a cicim, mindig a bimbóvédővel kellett szórakozni, elzsibbadt a karom, fájt a hátam, minden bajom volt. Sőt még fejni is próbáltam, mert kevés volt a tejem - azt hittem - és néha pótoltam tápszerrel, amit nem kellett volna, mert volt, hogy 600got hízott a picim egy hónapban. Mivel a mi családunkban egyetlen nő sem tudott szoptatni, elhittem, hogy nekem sem fog menni. 3 hónap szenvedés után beleuntam. Lefeküdtem az ágyra, bekapcsoltam a tv-t, levettem a bimbóvédőt és akkor adtam a babámnak cicit, amikor megnyikkant, a mellszívót meg kivágtam a kukába. Néhány nap múlva minden megváltozott és nem volt teher a szoptatás. Most 10 hónapos, még mindig nai 3-4szer szopizik és nem tervezem, hogy a közeljövőben abbahagyom. Ha ő sem:-)

Mennyi idős a babád? Van valami oka, hogy nem szeretsz szoptatni vagy csak nem szereted és kész. Fáj esetleg, vagy teher?

2009. szept. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Normális. Ne legyen lelkifurdlalásod, mert ugyanolyan jó anya vagy, csak ez neked nem öröm! Azért kűzködj csak, mert jó neki a tejecske!

Engem a felelősség is nyomasztott, hogy 100%-ban én felelek a kajájáért.

2009. szept. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%
Igen. Szerintem tök jó dolog.
2009. szept. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%

Utálom a szoptatást.

Még jó hogy kitalálták a tápszert.

2009. szept. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én is tápszeres voltam,tesóm is.Tök ritkán vok beteg,egészséges vok mint a makk....megnyugtat,hogy nem vok egyedül,mindent nem lehet szeretni....imádom a babám,de a szoptatást kihagynám,és kész...meg az a bajom vele,hogy este már kételkedem ,hogy elég neki,és a bizonytalanság akaszt ki.,de a cumisüveg nem kell neki....
2009. szept. 28. 07:50
 9/17 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretek szoptatni.

19 hónapos gyerkőc anyukája.

2009. szept. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

07:25-ös

Én is és a tesóim is táposok voltunk és nagyon korán kezdte az anyukám a hozzátáplálásst

Egyik hugom lisztérzékeny lett.

A párom ekcémás, ő sem kapott nayatejet.

Fiamnál én si sajnos korán hozáátápláltam, nem tudom emiatt-e de ő is ekcámás. Bár szeerncsére 21 hónapig szopott.

Lányom 6,5 hónapos, csak szopik a napi egyszeri gyümölcsön kívül.

Szerintem ez a gyerknevelés része és nem értem, hogy utálhatja valaki saját gyerekét szoptatni.

Főleg, ha van teje.

Aki meg ennek ellenére tápszert ad neki, pedig tudná szoptatni is (nem azokra gondolok, akiknek muszáj, mert kevés a tejük), inkább éjjel tápszert kutyul, drága pénzeket kiad aéert, az hülye.

Le lehet pontozni.

2009. szept. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!