Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valami gond van? Hogy csinálja...

Valami gond van? Hogy csináljam jól a szoptatást?

Figyelt kérdés
2 hetes és 2 napos a kislányom. 2 napja nappal szinte álandóan a mellemen csüng. Elalszik szopizás közben, de alighogy leteszem a kiságyába, máris kéri ismét a cicit, bár üvegből is elfogadja amit lefejtem. Egyszerre nem iszik csak 10-20-30 ml-t
2010. máj. 15. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Probáld meg fekve szoptatni ilyen kis korban lehet hogy könnyebben enne ugy. Nekem is csak ugy hamizik rendesen. De lehet hogy ez a hülye időjárás miatt van hogy nem eszik rendesen. Az én Töppencsem is 3hetes és 3napos..
2010. máj. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
... s ő is csak fekve eszi meg a szükséges vmennyiséget.
2010. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ébren tartani. Ha látod, hogy mindjárt beájul, mozogj picit, csiklandozd a talpát, picit húzd meg a pajeszát, vagy dörzsöld a tenyerét. Így ébren tartható míg jól lakik. Enyém is mindig aludt, sárgácska volt még, attól volt aluszékony. Ezek mind bejöttek, védőnő javaslatára.
2010. máj. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Azért eszik ilyen keveset, mert folyton a melleden van. Csak egy napig kell kitartanod és 2 óránál hamarabb nem adni neki. akkor éhes lesz és bőven kiszopizik nagyobb mennyiséget. nekem is ezt csinálta és a gyerekorvos javaslaára cselekedtem igy. bevált.
2010. máj. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Én is ezzel küszködtem. Nekem 13 napos. Nagyon hamar elfárad a szopizásnál és bármit csinálok vele, elalszik. Így azt találtam ki, hogy amíg fenn bírom tartani, addig szopizik, utána meg amit lefejte, azt odaadom neki. Így 3 órát kibír. Ő alakítja az időkeretet. Van, hogy 2,5 órát van, hogy 4,5 órát alszik.

Tudom, hogy a cici a legfontosabb, de ha állandóan éhes, annak nem lesz jó vége, mert az anyuka is kibukik. Meg nekünk a szülés felkészítő tanfolyamon azt mondták, hogyha csak az előtejet szopja ki "főétkezésnek" akkor az sok gázt termel, meg hamar megemészti és attól is fájhat a pocija és sírhat. Ezért mindenképpen el kell juttatni a hátsótejig. Nekem ez csak így sikerül. De legalább nem kiegyensúlyozott.

2010. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs, nem kell a nem a kiegyensúlyozott elé.
2010. máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha bealszik, vedd ki a cicit a szájából, arra úgyis felébred, és kéri újra, így előbb-utóbb jóllakik. az is lehet, hogy fárasztó neki szívni, próbáld kicsit masszírozni előtte a melled, mint fejésnél, akkor könnyebben jön.

egyébként ilyen időben én is csak aludnék:)

2010. máj. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem az sem jött össze, hogy kivettem a szájából. Megcirógattam vele a száját, mosolygott, visszavette és aludt tovább. Mikor leraktam, mert azt hittem, hogy jól lakott, akkor meg 30 perc múlva sírt megint, hogy éhes. Csikiztem, büfiztettem, semmi nem hatott, csak aludt. A fent leírt módszerrel, meg tudom,hogy tele a poci és boldog. 17:15 voltam.
2010. máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Sajnos fekve még nem tudok etetni, császáros vagyok és fáj, húzódik a sebem...vagy csak nem találtam meg a megfelelő poziciót.:(

Kilonként a 150ml helyett, még 100ml-t se fogyasztja, vígasztaló, hogy azért fejlődik, mert 10 nap alatt 3460 gr-ról, 3750 gramm lett.

Próbálkozom...Minden tanácsot kipróbálok, kivéve, hogy sírni hagyjam.

2010. máj. 18. 20:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!