Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Régóta szoptató Anyukák! Nem...

Régóta szoptató Anyukák! Nem unjátok?

Figyelt kérdés

Én még "csak" 13 hónapja, de kezd egy kicsit elegem lenni... Pedig keretek közé van szorítva, napi 1-2 alkalom elalvás előtt és éjjel (főleg ezt hagynám már abba), nem rángatja a pólómat, idegen helyen eszébe sem jut. De már nagy, foga van, eléggé fáj is. Soha nem voltam különösebben odáig az egészért, úgy voltam vele, egyéves koráig oké, de nem tudom, most már előtérbe helyezhetem-e a saját önzésemet, hiszen ő még nagyon ragaszkodik ehhez a napi pár alkalomhoz. De meddig lehet ezt viszolygással csinálni? Akár hónapokig, évekig is?

Ne értsetek félre, nem panaszkodni szeretnék, csak érdekelne, más is van-e így vele. Személyesen nem szeretem ezt senkivel megtárgyalni, számomra ez elég intim téma.


2011. máj. 11. 10:50
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Valaki kérte, hogy írjam meg, ha sikerült. Sikerült!!!

Nem tudom, hogyan, tényleg. Először csak egyre ritkábban aludt be a cicin, aztán egy éjjel úgy döntöttem, nem szoptatom meg, csak visszasimogatom. Elaludt, pár ilyen éjszaka után pedig már nem is ébredt fel. Aztán észrevettem, hogy már nem is igazán szopizik, csak játszik vele vagy dühösen rángatja, gondolom, már nem nagyon volt benne tej, így a nappali és az esti lefekvéskor is inkább szépen álomba simogattam. Nem kereste a cicit, nem sírt.

Úgy tűnik, kinőtte. Én azért megkönnyeztem.

Mindenkinek további sok sikert kívánok!

2011. jún. 3. 13:49
 22/29 anonim ***** válasza:
Gratulálok!!!:)
2011. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
ügyesek vagytok! én a 2. gyereknél untam meg a szoptatást és 11 hósan abba is hagytam, neki nem kellett többször.
2011. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Sajnálom.
2011. jún. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék így örülni:-((((((
2011. jún. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Én örülök. Nem érzem magam rossz embernek tőle. Egy évig szoptattam, ne legyen már kötelező tovább, ha sem én, sem a baba nem ragaszkodunk hozzá. Remélem, most már a kistesó is összejön, régóta hiába várjuk.

Elhiszem, hogy valaki szeret sokáig szoptatni, de sokan vannak, akiknek hatalmas teher, hogy a 2-3 évesük órákat csüng a mellükön. Érdemes elolvasni a Mamami fórumon a "Tandem szopi", a "3 éves koron túl szoptató mamamik" és a "Már nem akarok szoptatni" topikokat. Nagyon őszintén írnak az anyukák a kisgyerekük szoptatásával kapcsolatos ellenérzéseikről, és ahogy olvastam, megerősödtem abban, hogy jól tettük, amit tettünk, mert én soha nem akarok úgy érezni a gyerekemmel kapcsolatban, mint azok az - egyébként jó szándékú - anyukák!


Úgyhogy aki akar, vessen meg, de én inkább élvezem a kisfiammal töltött perceket, mint hogy kínkeservvel, idegesen veregessem a vállamat, hogy a legjobbat adom neki.

2011. jún. 5. 12:31
 27/29 anonim ***** válasza:

De jó neked!

Gratulálok!

Nekem még 9 hónap van 1 éves koráig, addig azért szoptatni kéne.

Remélem majd nekünk is sikerül ilyen ügyesen leszoknia

2011. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ki mondta neked,hogy egy 3 éves állandóan csüng az anyja mellén.az enyém a déli elalváshoz kéri.Az napi 10 perc
2011. jún. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Le vagyok döbbenve azokon a gonosz anyukákon, akik nem örülnek a sikerednek. Ne is törődj velük, mert aki ilyet ír, miután beszámoltál az örömödről és utána még pikír megjegyzést tesz, az nagyon elégedetlen lehet valamivel az életében, vagy piszok pökhendi, ha bevallja, ha nem... Az mindenesetre biztos, hogy nem az érzelmi intelligencia magasfokán van, ha a felnőtt emberekkel való kommunikációról van szó..
2011. jún. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!